Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyapám zsidónak számít-e,...

Nagyapám zsidónak számít-e, ha a zsidó édesanyja áttért egy keresztény vallásra az ő születése előtt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A nyilasok szempontjából, gondolom, zsidónak számított...
2014. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Kevered a vallást a származással. Félig zsidó származású, és benned is van zsidó vér, ha nagyapád félig az. Ettől függetlenül lehettek keresztények.
2014. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

nem tudom, hány éves vagy, de ezt tanultuk töriből...


ahogy durvultak a dolgok, egyre több ember számított a rendszer ellenségének (zsidók, komcsik, melegek), és egyre több mindenki számított ezen csoportok tagjainak.


szóval igen, a családjában volt zsidó, hiába tért át, van köze hozzá. annak számított volna a háborúkor.


ha az a kérdésed, hogy most zsidó-e, most kétféle szempont van: 1. magát annak vallja 2.az a vallása és magát annak vallja. Valamelyik jellemző a nagyidra?

2014. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ketté kell venni a származást és a vallást.

Ha zsidó családba született, akkor az maradt, de a vallása lehetett keresztény.

Anno sok ember menekült meg így, hogy vallást váltott, de ezekhez papírt is kellett hamisítani.

2014. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Manapság ez úgy működik, hogy az aminek ő vallja magát.
2014. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
izraeli állampolgárság miatt kérdezed? mert elvileg ha az egyik nagyszülőd zsidó akkor megkapod az állampolgárságot, de ha áttért nem.
2014. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem akarok alijázni. Halachikus szempontból érdekel, hogy nagyapám zsidó-e, ha zsidó édesanyja áttért keresztény vallásra az ő születése előtt. Tudom, hogy a nyilasoknak én is jó vagyok, ha el akarnak pusztítani. Azt is tudom, hogy nagyapám hogy menekült meg a Soa idején. Viszont olvastam, hogy ha keresztény származású anya a betérése előtt szül, a gyerekének is be kell térni, ha zsidó akar lenni.
2014. jún. 4. 07:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapád származásilag zsidó, vallásilag nem.
2014. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A zsidó hitközségnél biztosan tudják a választ.
2014. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Mi van a nagyfater himvesszojevel? Meg van metszve vagy sem az megmondja a frankot ott nem lehet sumakolni. a nyilasok gondolom sok hiszti helyet le a gatyeszt es kukucs a futyire es Megan a valaszka hogy vagonba vele vagy sem.
2014. jún. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!