Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes családokban a nagymamát...

Egyes családokban a nagymamát hívják az unokák mamának, a nagymama pedig az unokát fiamnak, mire utalhat ez?

Figyelt kérdés
Talán valamilyen származás? (pl zsidó)

2014. aug. 30. 01:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szokás inkább mint utalás? kétlem hogy zsidó...

Én a nagymamám nagymamának hívtam, az anyámat mamának. Engem nem hívtak unokámnak, se fiamnak.

pogány vagyok, ha számít

2014. aug. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk anya anya volt, a nagyim mama, és a dédim a nagyi :D Ez azért alakult ki így, mert a anya anyukája elég nehéz természet volt, és anya is inkább a dédimnél nevelkedett, meg mi is inkább hozzá mentünk "nagymamázni". Néha még most is elrontom a beszédben, pedig már felnőttem rég...

Nincs semmiféle származási oka nálunk.

2014. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A magymamámat maminak, anyukámat anyunak hívjuk.
2014. aug. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Van aki a férjét is fiamnak hívja :).


Nálunk Mama, Mami a nagymama, nekem a Nagyi mindigis fura volt.

2014. aug. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Semmire...

A mamám az a nagymamám. A mami nálunk a dedimami vot( azért mert az apukám maminak hívta, mi magunk közt gyerekek dédiztük)

Afiam is szokás.. Az anyukám szokott engem, mint lányát is giamozni.. A dedimamám a dédunokáit is fiamozta lányomozta, de a gyerekeit és unokáit is. Nagymamám a nevünkön szólít minket.

Mamának kit szólítanék? Az anyukámat? Nekem az furcsa, ő nem mama, eddig csak külföldiektől hallottam, vagy budapestiektől,hogy így tennének, tehát szerintem inkább tajegységhez kötném, hogy onnan származik valaki.

Pl. Keleti országrészben a nagyapapa/ papa az a tata.


Zsidóságra kétlem, hogy utalnaa... Mi nem vagyunk, felmenőim közt sem volt, vagyis nem tudunk róla, bár a penzzel jól bánunk :) ösztönösen, én ezen a területen is dolgozom...

2014. aug. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez tényleg nem utal semmire. Nekem a mama mindig a nagymamám volt és édesanyámat anyának hívom. Nekem meg pont az a furcsa ha valaki mamázza az anyukáját. Nekem is van már egy kislányom, Ő is anyának hív, anyukámat meg mamának. A nagymamám pedig dédike lett.De például nálunk az unokákat nem hívják "fiamnak". Ja, és nem vagyunk zsidók sem semmilyen más származásúak.
2014. aug. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Azt áruld már el, hoyg hogyan jutsz arra, hoyg ennek bármi köze lehetne a szidósághoz!?!?!?!


Másrészt a nagymama szó túl hosszú, ezért e legtöbben lerövidítok mamára, de ennek semmi jelentösége, mert az anyát anyának, édesanyának, anyunak, anyucinak, anyukának mondják, mamának viszont nem - tehát semmiképpen nem lehet összetéveszteni.


A gyereket/unokát fiamnak/lányomnak nevezni megintcsak tényegtelen, a fiatalabb családtagokat régebben (meg sok helyen ma is) így szólították az idösebbek.

2014. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Szinte mindenhol, az anya az anya, a nagymama a mama. Engem anyám is szokott fiamnak hívni, pedig én lány vagyok :D
2014. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Senki, de senki, akit ismerek, nem hívja az anyukáját mamának, mamának szinte mindenki a környéken, az ismerőseim közül a nagymamáját hívja. Esetleg úgy, hogy elé teszi a vezeték- vagy keresztnevét pl. Kovács mama, Ica mama.

Olyat nem is ismerek, aki úgy mondaná, hogy "nagymama".

A "fiam", "lányom" megszólítást meg sokszor használják az idősebbek a család fiatalabb tagjaira, akár az unokára, dédunokára, a keresztgyerekükre, de még néha a menyükre, vejükre is.

Ennek semmi köze a származáshoz.

2014. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk is így van, ahogy előttem sokan leírták. Mi is csak mamának hívjuk a nagymamákat. Anyukám anya.

Ez, hogy az anyukát mamának hívják, szerintem egy angolból átvett dolog, és nem igazán jellemző a magyar családokra. Szerintem szép az anya szó, és szeretem használni.

Néha, kisebb koromban a mamám (nagymamám) engem is hívott fiamnak, pedig aztán én lány vagyok :) Mire felnőttünk, született egy fiú unokája, akit meg néha lekislányomoz. Megszokta a lányokat.

És nem, nem vagyunk zsidók. Átlagos magyar család vagyunk.

2014. aug. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!