Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mivel reagáljak?

Mivel reagáljak?

Figyelt kérdés

A nagymamám már az őrületbe kerget. Pár éve anyám itt hagyta apámat azóta úgy dirigál mintha ő lenne a ház úrnője. Engem lenéz és mindenkinek azt mondja, hogy én csak otthon ülök semmit se csinálok. De ez azért van mert ő sehova se enged. Ha kell a kulcsomat is elveszi. Mindig azt mondja, hogy félt de már túlzásba viszi. Már a kapuig se mehetek ki mert szerinte a szomszéd leüt vagy bedrogoz. Ha elkezdek ellenkezni akkor meg előjön azzal, hogy anyád után akarsz menni? -.-" Mert hát vele is ezt csinálta. De én elmenni nem akarok mert apám miatt nem mentem anyámmal mint a nővérem. Anyám iszákos lett meg szabályosan meghülyítették a munkahelyén is. Inkább maradtam a saját stabil lakásban. eleinte nem is volt gond de egyre rosszabb. Nem tudok elmenni tanulni se mert még tanulni menni se enged. Ha találok egy munkát akkor oda se enged el inkább lemondja a hátam mögött.

Mindig arra hivatkozik, hogy a rövid látásom miatt nem enged pluszba viszont érdekes módon amíg anyám itt volt mindenhova egyedül el tudtam menni. Most velem csinálja azt mint vele. Anno a haveromnál aludhattam volt, hogy két napot is most már át se mehetek hozzá mert mami szerint 6 odikban már drogozott és engem is be akar drogozni. -.-" Nagyon unom. Valaki tud valami pszichológiai trükköt amivel lehetne rá hatni? Ha elkezdem neki mondani az igazat felkapja a vizet és kirohan, hogy csinálj amit akarsz. Fél óra múlva meg kezdi előröl. :/

20/F



2014. okt. 8. 03:18
 1/6 anonim válasza:
75%

A kategória rossz a helyzeted még rosszabb.

Nem tudom hány éves vagy ezért nehéz érdemben válaszolni.

Amennyiben kiskorú akkor családsegítő aminek az a hátránya hogy elszakíthatnak apádtól.

Ha nagykorú akkor több megoldás is létezik.

Sarkadra állsz és szembe szállsz a banyával,beszélsz apáddal,legrosszabb esetben rendőrség mert ha igaz amit írsz kimeríti a fogvatartás fogalmát.Bárhogy döntesz az életed megváltozik és nem mindig úgy ahogy szeretnéd.

2014. okt. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ember! Húsz éves vagy! Viselkedj is úgy, mint egy húsz éves. Ha azt írtad volna, tizennégy vagy, akkor még sajnállak, de húsz évesen? Ne haragudj, de csak röhögni tudok. Húsz évesen a nagyi nem enged át a barátodhoz... Lol.
2014. okt. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csabika1971 ***** válasza:

Igen ez kacsa, ha mégsem akkor már bocs de te vagy rettenetesen puhány.

20 évesként már nehogy a nagymama elzárja előled a külvilágot. Nem kell ide semmi pszichológiai trükk, csak a sarkadra kel állnod. A nagymama meg had durrogjon, ha megunja majd abba hagyja.

2014. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, pont azért kért segítséget,mert húszévesen jutott ide. Sajnos ez évek alatt alakult, a nagymama terrorizálja, és ezt nagyon nehéz feloldani. Kérdező, próbáld meg szép szóval (esetleg arra hivatkozva, hogy kissé elavult módszerei vannak), még akkor is, ha azt mondja, csinálj amit akarsz. És csináld, amit Te szeretnél, a nagymama duzzogni fog, de talán előbb utóbb belátja, hogy el kell engedni téged. A szó szoros, és átvitt értelmében is. Édesapád hol van ilyenkor? Nem tudna beszállni az érdekedben? Ha összefognátok többre mennél. Nem rossz szándékkal csinálja a nagymama ezt a korlátozást, szerintem az a meggyőződése, hogy egyedül az a célra vezető, és mindezt a Te érdekedben.
2014. okt. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
35%
De mivel tud egy nagyi terrorizálni egy húsz éves felnőtt férfit? "Pistike, nem kapsz sütikét, ha a barátodhoz mész"? Ugyan már. Elveszi a kulcsot? Hogy merészeli? Nem pszichológiai trükk kell ide. Vagyis dehogynem. Régen apám is pszichológiai trükköket alkalmazott, amikor rossz voltam: akkora pofont kaptam, hogy egyből megértettem, mi a dolgom. Nem azt mondom, hogy nagyit véresre kell verni, de ha a kérdező egyszer éreztetné (szó szerint) vele, hogy ki a főnök, nagyika nagyon hamar behúzná fülét-farkát. Csak hát a kérdező egy kis punci, akit csak a személyilyében hívnak férfinek.
2014. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%

*személyijében


(Na ezért megint megérdemelnék egy ordas nagy pofont...)

2014. okt. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!