Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lecserélném a procimat (APU)...

Lecserélném a procimat (APU) és az alaplapomat, mivel hosszútávon nem látok benne sem fantáziát sem bővítési lehetőséget. A kérdés az lenne: megéri-e most hosszabb távon egy INTEL 1150-es alaplap és ha igen milyen proci lenne bele ésszerűbb?

Figyelt kérdés

Szóval az A10 5800k APU-t és egy AsRock FM2A75Pro4 alaplapot cserélnék le.


Mlyen 1150-es procit és alaplapot vegyek játékra?

G3258?

i3?

i5?

Tápom egy 450W-os Chieftec

Mostani videokártyám egy HD 7770, ez biztosan később cserélve lesz.

Mostani átékok Full HD-ben futnának , elég a Medium beállítás is.



2014. szept. 22. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Az A10-5800K az I3-asok középmezőnyében helyezkedik el, szóval ha neked az kevés, akkor a celeronokat, pentiumokat, és I3-asokat el is felejtheted.


Bár szerintem az A10-5800K elég erős, jóval nagyobb VGA-t is meg tudna hajtani, de ha mindenképp cserélni akarod, ott kezdd, hogy I5-4570. Azalatt csak felesleges pénzkidobás, mert semmiféle érezhető gyorsulást nem hoz a csere.

2014. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából nem is az erejével van bajom (bár hiányzott belőle az a "Löket" ami mindig megvolt Intelnél), ez egy családi közös gép, a kölök játszik vele (néha velem multiban) újabb játékokat, de jobbára csak film és böngészésre használjuk.

Mikor megvettem még igp-vel haználtuk, végigolvastam az AMD APU történelmet így esett a választás rá. Gondoltam az FM1 Llano -val bevezették az APU platformot, az FM2-vel elterjesztik, de a jelenben látom, hogy az FM2+ sem hosszútávú alternatíva AMD-nél. Az igp kevés volt FHD-ra így került bele egy olcsóbb vga. Így most elvan valameddig.

Nem mondom, hogy most rögtön cserélnék, jól elvagyunk vele most is, de a következőn már gondolkodok, mert "érzem" hogy hosszútávon ez nem szolgál ki minket. Másfél éves a gép. Szerintem még egy évet kibírna csere nélkül.

De mindenképp Intel lesz a következő.

A Fő kérdésemben az is benne lett volna (ez valamiért kimaradt) hogy érdemes lenne-e most cserélni, vagy várjak még vele pár hónapot, esetleg egy évet. Tudom, nem vagytok jósok, de az is érdekelne vajon meddig lehetne számítani a 1150-es Socket-re?

2014. szept. 22. 15:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos...

AMD fronton ami nagyon nagy előrelépés lesz, az 2016 közepe-vége, ha sikerül a samsungnál gyártatni a 14nm-es trigate node-okat.

Az Intel fejlesztését egy ideje nem követem, de lényeges előrelépés náluk sem várható a következő 1-2 évben.

2014. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!