Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama nem segít, amikor a...

Nagymama nem segít, amikor a leginkább kéne, meg kell értenem?

Figyelt kérdés
Egy hat hónapos és egy két éves gyerekkel vagyok itthon, csúnyán lebetegedtünk, megfázás, láz, antibiotikum mindhármunknak, egy hete bezárva a lakásba. Nagymama (édesanyám), aki amúgy heti kétszer elviszi két órára a nagyobbat, most úgy döntött, nem jön át segíteni, nehogy elkapja, mert akkor nem tud menni dolgozni, és a karácsonyi nagytakarítást sem tudja megcsinálni. Azt írja, reméli, megértem. Én szeretném, de nem igazán tudom, bár neki nem mondtam. Egy séta a kicsivel is segítség lenne, (a baba eleinte nem volt beteg), vagy legalább főtt étel, hogy főznöm ne kelljen. Aki ápolt már egyedül betegen két kicsi beteg gyereket, tudja, milyen az. Igazán nem tudom, mit gondoljak, meg kéne értenem, hogy most nem segít?

2014. dec. 16. 11:01
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
52%
En megertenem, az idoseknek mar gyengebb az immunrendszeruk. A betegseg meg jot tesz a gyerekeidnek, mert erosodik tole az immunrendszeruk.
2014. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
73%
Nem a nagymama vállalt két gyereket. A segítséget köszönd meg, de elvárni képmutatás. Igen, meg kéne értened, mert nincs jogod elvárni tőle semmit. A te életed, a te családod, a te felelősséged (és a férjedé). Nektek kell megoldani. Én is egyedül vagyok itthon, nagyszülők csak hébe-hóba, pontosan tudom, mire vállalkoztam. Ez van.
2014. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
89%

Én nem bírnám ki, hogy ne segítsek a lányomnak és az unokáknak, de hát nem vagyunk egyformák.


A párodra nem lehet számítani?

2014. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
46%
Igen meg kell értened.nem lenne anyád megállna az élet?Mi is, mások is megoldottuk akár több gyerekkel segítség nélkül.Az a helyzet túl elvagytok kényelmesedve.Szedd össze a gyerekeket aztán sipirc ki a levegőre.oszd be az idődet tudsz főzni ápolni sétálni.
2014. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
85%

Az én anyukám erre tuti nem lenne képes :( Hogy pont akkor ne segítsen, amikor a leginkább szükség van rá...

Hiába mondja bárki, hogy nem ő szülte őket, szerintem a család dolga, hogy segítse egymást, ha szükséges.

2014. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
51%
Egyetértek a második válaszolóval: édesanyádnak nem kötelessége segíteni. Nem várhatod el. Még meg is indokolta, miért nem akar most odamenni. Ezt sajnos el kell fogadnod, nincs mese.
2014. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Édesanyám nem idős, 55. orvosi utasításra nem megyünk ki, azt hiszed, azért ülök 40 négyzetméteren egy hete, mert annyira jó?? Lételemünk a séta, de a lázas gyereket talán nem cibálom ki a takony időbe, még a te bölcs utasításodra sem. Nem nyavalygok se anyámnak, se másnak, ide azért írtam, mert a szívem mélyén nehéz megértenem ezt a döntést, és intelligens válaszokra számítottam, nem ilyen kioktató dumákra. Tisztelet a kevés kivételnek.
2014. dec. 16. 11:12
 8/51 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit fura, hogy egy nagyi ennyire racionális, de egyébként érthető.

Egyrészt tényleg könnyebben megfertőződhetnek és nehezebben gyógyulnak idős korban. Ahogy írod dolgozik is, tehát ott is helyt kell állnia.

Mondjuk szerintem attól nem fertőződne meg, ha elvinné valamelyik gyereket sétálni.

Férjed nem tud segíteni?

2014. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
53%

Az én anyukám is 55 körül van. Sajnos ebben a korban már teljesen más, mint korábban. Nem hangzik soknak az 55 év. De ilyenkor már itt fáj, ott fáj, gyengébb, sokkal kisebb a teherbírása.

Egyébként a férjed hol van? Ő nem tud segíteni?

2014. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%
És az apuka?
2014. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!