Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőnek van-e joga...

A nagyszülőnek van-e joga állandóan az édesanyát gyámügyön feljelentgetni amikor is bírósági határozat van arról, hogy a gyerek apja egy hónapban egyszer egy órában látogathatná a gyerekjóléti szolgálatnál?

Figyelt kérdés

Az apa ennek egyszer sem tett még eleget, az édesanya ettől függetlenül többször is megengedte a nagyszülői láthatást.

A nagyszülők a kezdeti türhető kapcsolatot felrúgva egyre durvábban támadják a lányomat . A lányom nagyon szégyeli magát a történtek miatt :alig volt 18 éves amikor evvel a 30 éves fiatalemberrel megismerkedett, akiről hiába mondták a lányomnak, hogy iszik-drogozik, skrizofén, nem dolgozik, a szerelem elvakította . Kéthetes ismeretség után a fiú, családot akar alapítani és elcsalogatta a lányt hozzájuk, a város szélén egy tanyára . Félévig azt se tudtam a lányról él-e hal-e . Hiába mentem a rendőrségre, , nagykorú lett, elzavartak . A rendőrségen zaklatásért feljelentettek, telefon próbáltam hívni amit a lány nem vehetett fel .Közben meghalt édesapám és a fenyegetések ellenére felhivtam a lányt, hogy közöljem vele a gyászt! Akkor zokogva elökerült és szó-szót követet kiderült, hogy egy babája elment, és megint terhes, de nem szeret ott lakni néha aludhatna-e nálam . Persze örültem neki, hogy nagy nehezen lassan visszakapom a lányom. Soha nem volt pénzük semmire, számtalanszor adtam kölcsön, és még azt hittem iskolába jár a családi pótlékot is mindig odaadtam . Nem tudtam, hogy csak azért engedték el mert belebeszélték, hogy elveszik a babát tőle mert nem lesz hol laknia és amit édesapámtól örököltünk vagyonkát arra fájt a foguk. Mikor még nem volt terhes annyit hallottam, hogy bulikban a párjával többször alkoholos állapotban volt, gondolom ekkor szedték ki belőle, hogy mink van . Amikor elmentem dolgozni akkor betörtek a lakásomba ráfogták a 40 kilós 5 hónapos kismamára, hogy ő vigye el a balhét mer a fiút leültették volna megint, visszaesőként . Hiába mondta a nyomozó, hogy látja a lányon, hogy meg van félemlítve nem tudtak mit csinálni mert magára vállalta . Ékszert és pénzt vittek, de az ékszerek még nagymamai örökség, több mint 1,5 millióra becsülték . Alig az egy tizede lett meg a maradékról a zálogcédulát az anyós soha nem adta vissza a lánynak a rendőrségen meg letagadták . A lány terhesen minden egyes nap a tanyáról fő útvonalon kamionok közt billegve jött be több kilométer a városba az előfizetett ebédjükért, orvoshoz, bevásárolni vagy hozzám kölcsönkérni biciklivel . Télen neki kellett fát vágni, havat lapátolni hamuzni, csatornát szivattyúzni, nyáron a kertet locsolni . Mikor megszült továbbra is ezek az ő feladatai maradtak ,a kicsit mindig magával hozva télen sokszor babakocsival kb oda-vissza 2 óra út volt . Az épületen kivűl volt a kazánház, a kicsit vagy kivitte a szutyokba vagy bent hagyta de akkor arra ment be, hogy az anyósa a sorozatát nézi a párja a falfele fordulva alszik a kicsi meg torka szakadtából üvölt . Az apósa a nőket mindennek lehordta mindenki semire való volt stb. állandóan veszekedtek üvöltöztek mocskosan beszéltek egymással, pofozkodtak . A lány megelégelte, átbeszéltünk mindent és hazajött a kicsivel . Másfél éves volt ekkor a kicsi, szépen fejlödő baba, de agresszív volt,rúgott mart, harapott, nagyon vad volt . A lány még ekkor is 40.2 kg volt, de nagyon szorgalmasan szoptatta még félévig a kicsit . Majd fél év mulva tudtuk a vadságrol leszoktatni . Ebben az időben aposáék különmentek, a lányom nálam a nyugalomban 4 hónap alatt 16 kg-ot felszedett és anyósa azt terjesztette hogy biztos összejött az apósával és terhes . A lányom nálam elvégezte az iskolát, most szakmát tanul . Volt, hogy avval mentek anyósáék be a gyámügyre / közben összeköltöztek az apóssal /, hogy mivel én elvált vagyok nem lesz a kicsinek apa képe és azért kellene, hogy a lány visszaköltözzön . Mert nálunk biztos alkoholista és drogos lesz . Négy gyereket neveltem 15 éven keresztül, mindegyiknek érettségije van kettő főiskolára járt egyik se lett alkoholista vagy drogos. Mivel az apa nem látogatta nem is érdekelte a gyerek meg továbbra is zülött életmódot folytatott a lány csak avval a feltétellel engedte el a kicsit, hogy az apja nem lesz ott / külön laknak / . Az anyósa kijátszotta és elhívta a fiát amikor ott volt a kicsi aki már a fel sem ismerte az apját . Ha az én volt férjemnél van a kicsi napokig meséli mit csináltak a tatával amikor meg a másik nagyszülőhöz megy akkor napokig szinte meg se szólal, egy olyan gyerek akinek egész nap jár a kis szája. A lányomat a munkahelyén is állandóan zaklatják, szerencsére már személyesen nem csak telefonon, mondtam neki ne vegye fel, mert folyamatosan mocskolják öt is meg minket is . Meg avval jönnek, hogy a kicsinek vettek tanyát, és a lányom miatt nem írják a nevére / tőlünk kb.10 km-re . Mondta a lány nem kell semmi sem tőlük, kuka mellöl összeszedett játék, mag ruha, alsógatya . A lány az egész fizetését a kicsire költi . Ők meg egyik autót a másik után egyik tanyát a másik után veszik azt azt hánytorgatják, hogy amikor ott laktak náluk akkor rájuk is lett fűtve, meg egy napos kora óta ők etetik, / 1,5 éves koráig laktak ott,2 éves korig szopott a kicsi / . Az anyósa 30 éve nem dolgozik mert " beteg " de arra van esze, hogy mindenki életét megkeserítse . Az apósa meg busz sofőrként olyan jól " keres ", hogy a harminc egynéhány éves lusta fiát eltartsa, tanyákat vegyen . Ki tudja milyen bűnös dolgokban vannak benne . És ha nagy lesz a kicsi akkor elmondják a gyereknek, hogy ők mi-mindent adtak neki, és, hogy az anyja milyen gonosz volt, evvel fenyegetik . De ők úgy szeretnék ha a fiúkkal összeköltözzenek . Gondolom ez nem csak nekem érthetetlen . Persze gondolom jó volna a fizetése, meg, hogy megint csicskáztassák . Probáltam most ismeretlenként idezudítani a bánatom, mert úgy érzem belebolondulok, mert a gyámügyön is hogy igy magyarázzák a törvényt hol amúgy, mindig más van ott! Félek, hogy ha a kicsi felnő teljesen az anyja ellen fordítják, mert addigra idegileg kiborítják . Meddig mehetnek a szekálásunkban ? Meddig kell tűrnünk ? Kell-e tűrnünk ? Mit tehetünk, hogy megszabaduljunk tőlük? Mért nem vonatkozik rájuk a törvény, hogy csak amit a bíróság az apának megállapított azt az 1 órát kapják látogatási időnek ?


2015. jan. 22. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Vedd fel a kesztyűt. Jelentsd fel őket mindig mindenért vegyél diktafont és ha lányod találkozik velük vegyétek fel, hogy mit mondanak stb. Növesszetek tököt és álljatok ki magatokért. Nem lehet félelemben leélni az egész életeteket.
2015. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányt - őszintén - nem tudom sajnálni, elég buta és naiv volt, az egész szenvedésének bármelyik napon véget vethetett volna azzal, hogy hazamegy, ha akar. A többihez azt tudom hozzáfűzni, ha a gyerekre rossz hatással vannak, vigyétek pszichológushoz, és kérjétek az ő véleményét. Ha határozat van arról, hogy hogyan találkozhat a gyerek az apjával, akkor tartsátok magatokat ahhoz, a nagyszülőkhöz pedig ne engedjétek, kérjenek ők is láthatást, ha akarnak (ha jól tudom havi 1x tarthatnak jogot az unoka láthatására), de azt is próbáljátok korlátozni úgy, ahogy a kicsinek a legjobb. Ha zaklatnak, rágalmaznak, gyűjtsetek bizonyítékot, tegyetek feljelentést. Amit a bíróság megállapít, azt kötelesek vagytok biztosítani, ameddig viszont nincs határozat, az van, amit a lány jónak lát.
2015. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Én azt tudom mondani nektek (tapasztalatból), hogy sem a gyámügy sem a bíróság, sem az atyaúristen nem fog titeket megvédeni és kiállni értetek magatokon kívül. A lányod cserélje le a telefonszámát, költözzetek az ország másik végébe, a meghatározott láthatáson kívül semmi mást ne engedjetek. SEMMIT. Ahogy az első írta, növesszetek tököt mert a sorsotok csak magatoktól függ, senki nem fog segíteni.
2015. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Soha nem volt pénzük semmire, számtalanszor adtam kölcsön, és még azt hittem iskolába jár a családi pótlékot is mindig odaadtam ."


Mikor, hogyan adtad oda? Azt mondod, fél évig el sem tudtad érni, meg sem tudtad találni, majd azt, hogy ez alatt az időszak alatt adtál neki rendszeresen pénzt, míg azt hitted, iskolába jár. Hogy volt?


Ha a tanyán nem tudtad elérni, miért nem mentél be hozzá az iskolába? Ha bementél hogy hihetted, hogy jár suliba, mikor nem volt bent? Gondolom, a társaival, tanáraival lehetett tartani a kapcsolatot...

Zavaros...

2015. jan. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Költőnő? ***** válasza:
hát ne haragudj h ez mondom és tényleg nem bántásképp, de megérdemlitek. Ő bmikor véget vethetett volna. De az is fura h egy ilyen helyzetben képtelenek vagytok a sarkatokra állni.
2015. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A 4-es-5-ös válaszólonak , nem akartam annyira bő lére ereszteni : februárban ismerkedtek kb. márciusban költözött el a lányom , azt a félévet sok hiányzássa de végig járta . A sok hiányzásra a következö tanév elején igéretet tett, hogy nem lesz. Mivel már nem lakott otthon az osztályfönök jelzéséből tudtam meg , hogy megint rengeteg hiányzása volt de akkor már nem is járt haza még pénzért sem . Higgyétek el , hogy lelkiismeret furdalásom van, hogy miért nem tettem többet de egyedül voltam a 4 gyerekemmel , a mozgásképtelen édesapámat is ápolnom kellett akit közben otthagyott a felesége testileg lelkileg a padlon volt , közben a munkahelyemen is állandó létszámleépítéssel fenyegetöztek . Igen biztos eljöhetett volna a lány , de szerelmes volt ,meg szerintem nem mert. Nem volt egyszerű rájönöm, hogy kb. merre induljak , hogy megtaláljam / mivel a rendörségen nagyon ismerik az " apukát " ott mondtak valami jelzöt arra a tanyarészere ahol laknak / és igy is elindultam megkeresni a tanyavilágban . Sötétedett mire megtaláltam a tanyát . A lányt nem engedték ki a kapun sem de azt mondták a rendörök , hogy ha a kerítésig sem engedik akkor szóljak nekik . A lány meg sem mert szólalni de láttam rajta , hogy fél , nem akartam fokozni a feszültséget nem akartam , hogy a kutyákat rám uszítsák vagy a lánynak legyen baja . Ha beengedték a városba , biztos vagyok benne hogy figyelték vagy figyeltették mert azt mondták az ismerösök , hogy nem mer velük leállni beszélgetni . Végül is ugy tudott a kicsivel hazaköltözni , hogy az anyosa akkor nem lakott otthon , az apósa dolgozott az " apuka " meg már napok ota nem ment haza .
2015. jan. 23. 21:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezeket csak azért irtam , mert sajnos csak ekkorra tököt tudtam növeszteni ! Nagyon jól esett azért minden válasz és igyekszek jobban a sarkamra lépni !
2015. jan. 23. 21:17
 8/10 Költőnő? ***** válasza:
anya vagy. A gyermeked egy életen át védelmezned kell.
2015. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol tartotok az ügyben kedves kérdező?
2015. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A 9/9-es érdeklődőnek : Jelenleg ott tartunk , hogy a gyámügyre beadta a lányom a határozat megváltoztatására az igényét , amit úgy kért, hogy az apai nagyszülők is csak a gyermekjóléti szolgálatnál láthassák a kicsit . Már jó pár hete beadta de még nem kapott új határozatot . A múlt héten is megcsinálták a cirkuszt a nagyszülők , mert mivel minden páros héten járna nekik a láthatás amíg nincs új határozat , az előző páros héten szóltak , hogy vinnék a kicsit, de nem szóltak nem is jöttek érte, utána meg a páratlan hétvégén amikor vinni akarták akkor meg követelték , de mondta az anyuka , hogy most nem jár nekik , azt rohantak be a gyámügyre meg bírósággal fenyegetőztek , de gondoljuk, hogy a gyámügyön elmagyarázták nekik , hogy ha nem szólnak nem jár nekik pótlás , úgy , hogy lecsihadtak . Most hétvégén viszik ha minden igaz , gondolom egy sort mocskolnak majd rajtunk , mert mindig azt csinálják , csak az az érdekes, hogy van egy lányuk és ott is van egy kislány azt meg szinte mikor lehetett volna akkor se nézte meg a nagypapa a nagymama is talán csak egyszer . Ők szerencsések voltak mert azóta kiköltöztek , ha jól tudom Németországba .

Ha lesz valami változás majd jelzek ide, és köszönöm az érdeklődést !

2015. febr. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!