Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám meghalt, és...

A nagymamám meghalt, és egyszerűen nem tudom feldolgozni. Állandóan beugranak emlékképek, és azonnal elkezdek sírni. Meddig tart a gyászidő, és mit tudok tenni, hogy ne fájjon ennyire?

Figyelt kérdés
Nagyon szoros volt a kapcsolatunk kiskoromtól kezdve, imádtam vele lenni. :(
2013. okt. 8. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam ez egy évig elhúzódott,de van úgy,hogy most is elszomorít,ha rágondolok,hogy nincs többé :(

Ez természetes,ha mostanában halt meg a mamád.

Részvétem!

2013. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gömbicica ***** válasza:

gondolatban köszönd meg Neki az együtt töltött időt, köszönd meg a Tőle kapott szeretetet, tudást ......

Semmit sem tudsz tenni az ilyen emlékekkel. Vissza-visszatérnek még jó darabig. Hogy meddig? nincs rá szabály(

Aztán egyszer majd elengeded. És ez nem azt fogja jelenteni, hogy elfelejtetted!!!

Ha netán "hagyatékában" élsz, vagy ilyesmi, akkor nehezebb

Kivánom, hogy mielőbb megtaláld majd a lelki békédet, és szép kellemes emlékként maradjon benned a nagyszülői szeretet :-), amit majd adj tovább Te is!!!

2013. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy, más ütemben dolgozza fel egy szerette elvesztését. Ne siettesd, gyászold amíg a lelked megkívánja.

Mindig érezni fogod a hiányát, de idővel könnyebb lesz.

Részvétem!

2013. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem neked. Nem fogjuk tudni neked megmondani meddig fog tartani, mint ahogy az is egyedi, hogy ki milyen intenzitással éli meg a veszteséget. Nekem volt egy revelációm hasonló helyzetben, felismertem, hogy nem az számít, ami nem lesz már, hanem azért legyek hálás ami eddig jutott. De idő kell hozzá.
2013. okt. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Lehet bolondnak tituláltok, de úgy köszöntem el tőle, hogy a szobámba járkáltam a fényképével a kezemben és sírva megköszöntem neki az elmúlt 19 évet. :'( Nem attól félek, hogy neki nem lesz jobb, hiszen beteg volt, neki csak megkönnyebbülés, viszont nekünk a szeretteinek tragikus időszak következik. Próbálok erős lenni, de egyszerűen nem tudok belegondolni, hogy nincs többé. Nem tudok beszélni vele, nem találkozunk és ez rettentően fáj. :(
2013. okt. 8. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Részvétem.

A gyász szakaszain mész keresztül, most még a tudatosulás fázisában van, ez a legnehezebb, előjönnek a fájdalmas emlékképek, ez idővel meg fog szűnni és ezeket felváltják majd a szép emlékek, végül elfogadod. Ez mindenkinél más időt vesz igénybe, sürgetni nem tudod, nem tudsz ellene tenni.

2013. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!