Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, ha nagymamám,...

Normális, ha nagymamám, nagypapám ilyen? Ez normális így?

Figyelt kérdés

Lényeg a lényeg, jó pár évvel ezelőtt voltak anyagi gondjaink. Segítettek rajtunk a nagyszüleim, nem is egyszer. Anya húgának jól ment / megy a szekér, mert elég hosszú ideig otthon lakott, így tudott félre tenni, és jól is ment férjhez. Bár anya húga elég smucig, de nem feltétlen mondanám rosszindulatúnak.


Nagymamámék elég 'éles nyelvűek', bár úgy vettem észre, hogy csak velünk. Annak idején megmondták, hogy apám hajléktalan lesz és már látják, hogy kukázni fog (!!!) és ehhez hasonló 'kedvességeket' mondtak. Mindenesetre mielőtt anyagi problémáink lettek volna, anya elég sok mindent vett, adott nagyszüleiméknek.


De! Ha nálunk vannak (nagy ritkán), akkor anya húgát szidják, hogy pl. egy pohár vizet sem ad nekik (gondolhatjátok, hogy mennyi valóságalapja van ennek), nekik kell vinni a vizet magukkal, és hasonlók. Ebből kiindulva szerintem jogosan gondolom, hogy mindennek lehord minket, ha anya húgánál vannak. Viszont anya húga is elég 'éles nyelvű', bőven letolja nagyszüleimet is. De, ahogy látom, anya húga a 'jó'.


Engem is elmondtak nagyjából mindennek, a hátam mögött 'ócsároltak' (utólag sok mindent visszahallottam), de, ha találkozunk, ebből nem nagyon éreztetnek semmit.


Viszont, ha valami gáz van, akkor a nagyszüleim elsőként hívnak minket. Legutóbb is, papa agyvérzést kapott és az első az volt, hogy anyát hívták. Most is gáz van mamával, az első az volt, hogy anyát hívták, aki nem tudta felvenni a telefont, ezért engem hívtak fel, hogy baj van.


Mennyire van ez így rendjén?



2015. márc. 19. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Na, mielőtt egy virtuális pofont kevernék le neked, hogy egyáltalán ilyen kérdés akár teljesen komolyan, akár kitalációból megfordult a fejedben vissza kérdeznéd: szerinted az mennyire lenne helyén való, hogyha a papád meghalna, és a mamád nem szólna a lányuknak? Azt hiszem ezzel mindent el is mondtam!
2015. márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen rendjén van, minden nagyobb családban, ahol még élnek a szülők, testvérek is, megy a pletyka és a kavarás minden szinten. Ez a családi élet és úgy jó ha zajlik. :) Erre mondják, hogy ne szólj szám, nem fáj fejem, jobb lenne ha senki nem mondana semmit.
2015. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szinte minden családban így van sajnos, mindenki kibeszél mindenkit a háta mögött, de mindenki jópofizik mindenkivel, nem kell foglalkozni velük..álarcot fel!
2015. okt. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!