Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Született egy babánk, akivel...

Született egy babánk, akivel az anyám mindent kritizál, és az első hónapban ránk akarta erőszakolni az öcsémet keresztapának - akivel elég hullámzó a kapcsolatunk, ráadásul már a szülés előtt egy barátomat választottuk. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Született egy kisfiam, akivel most a legboldogabbnak kellene lennünk, de az anyám teljesen megkeseríti az életemet. Van egy öcsém, akivel nem mondható harmonikusnak a kapcsolatom (öt éve előle menekülve költöztem el, kábítószer problémái voltak, de szerencsére már kijött belőle) és az anyám kitaláltam, hogy neki kell lennie a fiam keresztapjának. Megmondtam neki, hogy ez kizárt (kb. örüljenek, hogy a közelébe engedjük, szerintem ha a feleségemnek lenne ilyen múltú testvére, őt nem engednék hozzánk), de csak kötötte az ebet a karóhoz és így az első hónapunk gyomorgörccsel telt. Végre elfogadták a döntésünket, hogy mást választunk keresztapának, de a nyugalom csak átmeneti volt. Amikor látják a babát, mindenbe belekötnek, ha mondjuk, hogy az orvos/védőnő mondta, hogy így-vagy úgy csináljuk, akkor azt is lehülyézik. Amikor meg mi kritizálunk bennük valamit (például hogy az öcsém cigizés után ne vegye fel a babát), akkor meg mi féltjük túl a gyereket. Az utolsó nagy vitánk az volt, hogy a gyereket a feleségem behozta a munkahelyemre (ahol az anyám a főnököm) és amikor vittem volna kifelé, az anyám még meg akarta fogni, mondtam neki, hogy már ne fogja. Erre ki próbálta venni a kezemből a mózeskosarat, amire reflexből picit rácsaptam a kezére. Tudom, hogy nem volt valami elegáns megoldás, de nem akartam dulakodni egy másfél hónapos babával. Persze most teljes a sértődés, hogy hogy üthetek rá a kezére és megalázom a munkatársai előtt. Rosszul tettem? Ti mit csináltatok volna?
2015. ápr. 25. 12:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
nagyon jól tetted,friss anyuka vagyok és minden nagyszülő nagyon erőszakos tud lenni,nekem sajnos anyámmal évek óta rossza a viszonyom,de a baba óta szóba se állunk egymással.ráadásul ebben is nagyon gyerekes volt.nekem érettebb a viselkedésem.a cigis dolog nagyon durva,egyébként nálunk is a családtagok okoskodnak közben meg teljesen hülyeségeket mondanak.ma már sokmindent okosabban látnak a nevelésben,sajnos a szülők lemaradtak erről.pl.engem hason altatott anya,és mikor itt alutt nálunk akkor is uralta a házat,befűtött pedig szülés után a vérnyomásom magas volt,nem érdekelte veszekedett,nem engette hogy szelőztessek,bentrekett a cigifüstje a kislakásba és sapkát adott rá a kiságyban is,pedig 40 fok volt bent.csoda,hogy meg nem ölte az unokáját.főleg hogy kis súlyjal született.már nem vagyunk beszélő viszonyban de évek óta tartott dolog.ne hagyd magad te sem,ne ő döntse el ki legyen a keresztapa,nekem is mindig lelkiismeretfurdalásom volt,anyának soha pedig mindig ő bántott minket.nincs értelme idegeskedésben élni,ha kell inkább ritkán találkozzatok,..
2015. ápr. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%

Hülyeség volt vitába bocsájtkozni velük. A keresztapa személye eldöntött dolog és kész. Ha a falnak mennek, akkor sem tudnak mit tenni, mert erről mindig a szülő dönt.

Ne engedd hogy azt higgyék beleszólhatnak a babátok életébe. Minden gyereknek a saját szülei ismerik legjobban a szükségleteit. Ha tanácsra lesz szükségetek majd kértek. Most már ne zavarjon hogy rácsaptál a kezére, mert úgy sem tudod visszacsinálni. Inkább rá kellett volna ripakodni hogy ne rángassa a kicsit, majd később ha alkalmasabb lesz az idő nyugodtan babusgathatja, de az nem most van.

Ne magyarázkodj, ne bocsájtkozz vitákba. A te gyereked , a te döntésed. Majd ha lesz az öcsédnek arról ő fog dönteni. A szüleid pedig már kibabázták magukat veletek. Ha tanács kell majd szólsz.

2015. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
Oda adtam volna neki. Konkrétan mi volt a probléma azzal, hogy meg akarta fogni az unokáját?
2015. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%

Többszörösen hátrányos helyzetben vagy anyáddal szemben, mint kisfia és mint beosztottja, az viszont dicséretes, ha a magánügyeidben kitartasz a saját véleményed mellett.3 pont van, amin érdemes lenne elgondolkoznod:

- ha öcséd le tudott jönni a drogról, szüksége van a családtagok érzelmi támogatására is. Nem kell keresztapának felkérni, de jó lenne, ha túl tudnál lépni a régi dolgokon.

- nem értem, miért kell 1,5 hónapos gyereket munkahelyre bevinni, pláne, ha a dohányszagtól is féltitek. Van hasmenésjárvány, még mindig sok az influenzaszerű megbetegedés, mi a fenének bevinni idegenek közé, hogy fogdossák?

- miért nem foghatta meg édesanyád még egy kicsit a babát, ha már bevittétek? Nagyon sírt, időre ment a feleséged valahová? Mindkettőtök reakciója hibás volt szvsz.

2015. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
55%
A szülők jó szándékkal osszák a tanácsokat, sok minden megváltozott amióta minket felneveltek. Vannak jó és rossz változások. A ti dolgotok hogy milyen döntést hoztok, ezt lehet kulturáltan és lehet ellenségesen kezelni. Egy nagymama szívesen mutatja meg szép kis unokáját, büszkélkedne vele, ezt tolerálni kell. A szülőkre mindig számítani lehet, jól jöhet még a segítség. a szülői tapasztalatokon legalább egy gondolkodás erejéig mindig el kell gondolkozni nem azon filozni, hogy az mind rossz és hülyeség amit a mama mond.
2015. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
3. hozzászóláshoz: Azért kellett sietni, mert haza akart érni vele a feleségem etetési időre. Már így is nyűgös volt, ringattam a mózessel, hogy megnyugodjon. Nem először lett volna ilyen "egy perces megfogás", ami fél óráig tart és ha otthon vagyunk, még belefér, de most haza kellett még érni a városon keresztül.
2015. ápr. 25. 14:06
 7/27 anonim ***** válasza:
49%
Nos, nem kellett volna akkor bevinni a munkahelyedre.
2015. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
Én megértelek és igazad adok neked, de ha ilyen a viszony és tudod milyen az anyukád, akkor talán nem kellene bevinni a kicsit a munkahelyedre.
2015. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%

Hallod, én kapásból nem dolgoznék a szüleim munkahelyén se, nemhogy beosztottjukként.

Próbáljátok kulturáltan rendezni a konfliktusokat, ha nem megy, akkor meg tartsatok távolságot.

2015. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
68%

Másfél hónapos gyereknek mi keresnivalója a melóhelyen?

Te magad írod, hogy a srác már nem narkós, nem baj, büntesd még évekig...

Ráütni a kezére? Grat.


Néha engem is sírba visznek a hülye családtagok, de itt benned legalább annyi hiba van, mint bennük.

2015. ápr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!