Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszüleim rendszeresen...

A nagyszüleim rendszeresen megaláznak, mit lehetne tenni ellene?

Figyelt kérdés
Valamiért a nagyszüleim engem nem szeretnek, rendszeresen tesznek rám gúnyos, olykor megalázó megjegyzéseket. Most vagyok 19 éves, jövőre érettségizek, mivel nyelvi előkészítő osztályba járok. Terveim között van, hogy megyek egyetemre, a középfokú nyelvvizsgát nemrég tettem le angolból. De a nagyszüleim szerint én is csak egy olyan elkényeztetett kis p*csa vagyok akik egész nap az irodában szeretik riszálni a feneküket azért szeretnék egyetemre menni és azért dicsekszek a kitűnő eredményeimmel fűnek fának. Állandóan azt hangoztatják, hogy ha az ő gyerekük lennék, megtanulnám a kemény munkát megbecsülni és nem nézném le a hozzájuk hasonló dolgos embereket.

2015. jún. 18. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
".... és nem nézném le a hozzájuk hasonló dolgos embereket." Ezen azért el kellene gondolkodnod.
2015. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem nézem le a kétkezi munkásokat, főleg, hogy az én szüleim is azok és tudom azt, hogy milyen sokat kell nekik gürizniük azért a kis pénzért amit kapnak.
2015. jún. 18. 20:13
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Valami biztosan kiváltja a nagyszüleidből ezeket a gondolatokat és reakciókat, ezen gondolkozz el mindenképpen! Nem azt mondom, hogy igazuk van, de nem vagytok egy generáció, teljesen máshogy jöhet le nekik a te viselkedésed ahhoz képest, ahogyan te azt érted. Nem lehet, hogy túl sokat beszélsz a tanulmányaidról, céljaidról? Lehet, hogy ők ebből gondolják azt, hogy számodra lenézendő a kétkezi fizikai munka, stb. Próbáld meg átgondolni, mi az, ami az ő szemükben okot adhat arra, hogy így gondolkozzanak rólad. Ha tényleg nincsen semmi, amit esetleg ők rosszul értelmezhettek, és semmi sem ad okot a viselkedésükre (az ő szemükben, nem a sajátodban), akkor pedig egyszerűen szakítsd meg velük a kapcsolatot!
2015. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán szoktam a tanulmányaimról beszélni, sokat teszek azért, hogy elérjem az eredményeket. Inkább a szüleim hangoztatják, hogy mennyire okos és milyen jó tanuló vagyok.
2015. jún. 18. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy érdemes lenne a szüleiddel beszélned erről. Lehet, hogy ők adják a lovat a nagyszüleid alá, valamint azt sem árt megtudnod, hogy ők is ezeket gondolják-e rólad, mert ha nem, érthetetlen, miért nem védenek meg.
2015. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Volt már belőle herce-hurca
2015. jún. 18. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Sok idős ember tényleg azt gondolja, hogy az irodai munka az nem is igazi munka, csak naplopás. Ha fölásod a kertet, az már valami. Ők így látják a világot, szerintem rájuk kell hagyni. Én megpróbálnám elmagyarázni, hogy mire jó az irodai munka meg az egyetem, megpróbálnék olyan példát hozni, amit ők is ismernek (pl. orvosi röntgen, ha Röntgen bácsi a szőlőt kapálja a tudományoskodás helyett, akkor ma se tudnánk a csonttöréseket megröntgenezni). Aztán vagy segít, vagy nem.
2015. jún. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát a nagyszüleidet se az eszükért szeretik...bocs, hogy ezt mondom. De aki szereti az unokáját, az nem azt akarja, hogy vért izzadjon a szántóföldeken napi 20 órában, hanem inkább azt, hogy egy kényelmes irodában szétkeresse magát. Most nem?
2015. jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez a tipikus "bezzeg a mi időnkben" dolog. Mond meg a nagyszūleidnek, hogy màr nem a fa tengelyes időkben vagyunk.
2015. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, most csúnyát írok, de én már csak ilyen böszme vagyok.

Mondd el legyél szíves a nagyszüleidnek, hogy aki nyugdíjból él, az legyen szíves fogja vissza magát, pláne akkor, ha a Kádár rendszerben tevékenyen hozzájárult az ország lezüllesztéséhez és tönkretételéhez. A nagyszüleid lehet, hogy dolgosnak hiszik magukat, de az ő "dolgosságuk" miatt ment csődbe az ország alig egy szűk emberöltővel ezelőtt.

2015. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!