Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek gáz lenne megkérni...

Szerintetek gáz lenne megkérni erre nagymamámat?

Figyelt kérdés
Nálam is igaz a nagymama főztjénél/ sütijénél nincs finomabb viszont édesanyám inkább szakácskönyvekből tanult meg anno főzni, mikor elköltözött én meg most a netről de sokkal jobb lenne a családi recepteket tovább vinni. Azt szeretném ha leírná alap kajáktól a süteményekig, hogy ő mit hogy csinál milyen arányokkal, fűszerekkel esetleg egyéb fortélyokkal.Azért ez nem kis munka és nincs képem hozzá.Nektek lenne?Amúgy van, ami már le van írva neki de sok nincs azért.
2015. júl. 17. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Írd le te a diktálása alapján, egyébként meg nem kell mindent egyszerre leírni. Amikor mégy hozzá, mindig egy keveset.
2015. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Gyémántlány ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem gáz szerintem, sőt! A nagyik sokszor szeretnek ilyenekkel foglalatoskodni, főleg, ha a kis unokájuk kéri meg őket. Persze, ha nincs kedve hozzá, akkor nem kell erőltetni a dolgot, viszont ebben az esetben te is lejegyzetelheted, amit kell. Valószínűleg ő már annyira rutinból főz, hogy nem is nézi a mennyiségeket, így talán jobb is, ha magadnak írod a dolgokat, meg megfigyeled, miközben dolgozik, mert ő talán már észre sem veszi azt, amit te még igen.
2015. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen kérd el tőle a recept könyvét, a mamáknak szokott ilyen lenni amit még az ő anyukájuk stb hagyott rájuk, azzal az indokkal, hogy kimásolj belőle egy két receptet, mert érdekelnek a családi receptek. Egy konkrét recept könyvet ne akarj már megíratni az öreglánnyal, vagy pedig amikor ott vagy diktáltass le vele egy két receptet. És te írd le.
2015. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom mennyire aktív ezen a téren, mennyire ír olvashatóan stb...

Esetleg lehetne alternatív megoldás, hogy felmondja diktafonra és te leírod.

Vagy még jobb lenne, ha levideóznád, hogy kell csinálni, ez szuper közös élmény lenne és nagyon szép emlék. Képen talán jobban is látszanak a titkos fortélyok, mint papíron leírva.

2015. júl. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Az én nagymamám biztosan örült volna ha megkérem erre, ha átmész hozzá és esetleg egy-két ételt el is készítetek közösen, akkor biztos, hogy nagyobb lesz az öröm mint a fáradság:) Egyébként gondolom neki sok minden le is van írva, ezeket elég lenne csak lefénymásolni és csak mellé írni a fortélyokat ami hiányzik róla.
2015. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne gáz? Szerintem kérd meg nyugodtan. Bár azt hozzá teszem, a nagymamák sokszor fejből főznek, sütnek, nem receptből, biztosan lesz pár olyan étel, ahol nem fogja tudni "dekára" a mennyiséget. Nem egyszer találkoztam már ilyennel. :) Pl. 2 marék cukor....
2015. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeret a nagyi sütni, főzni akkor örülni fog neki, hogy te is meg akarsz tanulni. De ha az én nagyimból indulok ki, nem biztos, hogy pontos recepteket fog tudni írni neked, mert ő már olyan érzésre meg ránézésre főz, nem tudna pontos mennyiségeket írni, fortélyokat meg pláne, mert neki alap egy egy tevékenység, én meg csak pislogok, hogy mit csinál. Szóval úgy tudsz tőle igazán megtanulni főzni, ha ott főzöl vele együtt.
2015. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mindenjó válasza:
Nem gáz . Kèrdezd meg honnan vannak a receptek . Ha könyvből kèrd el .
2015. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Már miért lenne gáz? Sőt, kifejezetten hízelgő:) De szerintem is az lenne a legjobb, ha amikor ott vagy, akkor leírnál 1-2 receptet az elmondása alapján HA egyáltalán egzaktul el tudja mondani. Az én nagymamám mindig "szemre" főzött, és sosem tudott semmilyen mennyiséget, arányt mondani, hanem csak azt hajtogatta, hogy "érzésre":S A hozzávalókkal is sokszor így volt: sokmindent helyettestett, ha épp nem volt kéznél valami.
2015. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztosan szívesen segítene, de a gond ott kezdődik, mikor azt mondja: tegyél bele "szemre" fűszert, érzés szerint ezt-azt stb. :) Sok étel van, amit valóban nem lehet úgy leírni, hogy az Neked is úgy sikerüljön, mint a recept diktálójának.
2015. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!