Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Segítsen valaki! Meghalt a...

Bozsoki dorina kérdése:

Segítsen valaki! Meghalt a nagypapám és nem bírok megnyugodni még én sem! Hogy tudnám le nyugtatni a nagymamámat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 6. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez természetes,hogy zaklatottak vagytok.Én úgy tapasztaltam,hogy általában addig a legnehezebb,amíg a temetés le nem zajlik,mivel az a rész a legnehezebb a hozzátartozók számára.Utàna talán már valamennyire megszoktak nyugodni.Már amennyire ilyen helyzetben lehet.
2014. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rėszvėtem.

Legyėl mellette fogd a kezėt ės az segit mindkettötöknek.

Amikor apukám meghalt nekem AZ segitett,hogy nagynėnim es unokatesóm Nėmán mellettem ültek de olyan nagy szeretet jött tölük,hogy AZ eröt adott.

2014. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. De sajnos ezellen nem nagyon van mit tenni, óhatatlanul ilyenkor többet gondolsz rá, és arra hogy már nincs. Azért idővel enyhülni fog ez az érzés. Addig kösd le a figyelmed igyekezz elfoglalni magad, ha csak kicsi időre is ne a megmásíthatatlanon gondolkozz. A halál része az életnek. Élőként rossz beletörödni az ennyi volt ba, de gondolom az elhunyt sem akarná hogy bánatos legyél... Mégha ez most hülyén is hangzik. Éld meg a gyászt, de ne a gyász élje az életed.
2014. ápr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A Tengerész ***** válasza:
100%
A rossz az, hogy sehogy. Csak az idő az egyetlen gyógyír a bánatra, az ember természete olyan, hogy feldolgozza a traumát, de ehhez idő, lehet, hogy sok idő kell. És az se igaz, hogy a temetés után könnyebb. Anyám temetésén pl. nem sírtam. Akkor sírtam méghozzá évekkel később amikor ki kellett dobálni a ruháit, mert kellett a hely.
2014. ápr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
60%
30 évig rettegtem attól, hogy hogy fogom túlélni a Nagyim halálát. Aztán mielőtt meghalt részt vettem pár **s utaztatáson, és megtudtam, hogy mi történik a halál pillanatában, átéltem, megtudtam mi van utána és mi volt előtte, mielőtt ide jöttem. Így már tudtam, hogy Nagyi odaát milyen jó helyen van és itt lent milyen nehéz élete volt. Én nyugtattam végül az egész családot. És csak néha sírtam. Szerintem érdemes átélni és megtudni ezeket az információkat. Csak megbízható utaztatóhoz menjetek.

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Imádkozz. Kérd az isten segitségét! Meglátod sikerülni fog. De ha a nagymamádat elkíséred a templomba, a lelketeknek az is megnyugvást fog hozni. De ehhez hinni kell! Ha hiszel akkor sikerül!
2014. ápr. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A férjem tavaly nyáron halt meg, előtte kb 2 hónapig tudtuk, hogy rákos, és menthetetlen. Mikor magam maradtam, napi szinten legalább félórát sírtam, jöttem, mentem a lakásban, az udvaron, és beszéltem hozzá, az őrület határán voltam. Akkor találkoztam véletlenül össze egy volt kollégámmal, aki szintén tavaly nyáron veszítette el a feleségét. Egyre többet találkoztunk, együtt potyogtak a könnyeink. És egyszer csak kimondtam, hogy sajnos nem csak jó tulajdonságai voltak a férjemnek, és elkezdtem sorolni azokat a fájó (nagyon fájó) emlékeket, amiket addig magamnak sem vallottam be.És akkor én úgy felszabadultam, hogy azóta nem sírtam! Az ő felesége viszont nem hagyott maga után fájó emlékeket, így neki nehezebb az elszakadás tőle, de a köztünk kialakult szerelem átsegített bennünket azon a rettenetes időszakon. A gyerekeink nem tudtak segíteni a lelkünkön, csak a mi véletlen találkozásunk volt a gyógyszer. Nagy a korkülönbség köztünk, én 56 vagyok, ő 75, de a közös sors összehozott bennünket, és lelki megnyugvást hozott.

Igaz előtte is volt, aki azt tanácsolta, a rosszra is gondolj, ne csak a jóra, de ez nem volt elég.

2014. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!