Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan érthető meg egy idős...

Hogyan érthető meg egy idős nagyszülővel, hogy attól még nincs probléma a férjemmel közöttünk, hogy eljárunk egymás nélkül a barátokhoz?

Figyelt kérdés
Tudom, felnőtt ember vagyok, nem kell magyarázkodnom, de mégis zavar, hogy ha ki merünk mozdulni külön külön, akkor jön az, hogy neki ez nem tetszik, biztos baj van közöttünk. Mindig elmondom, hogy attól, hogy neki nem tetszik, nem vagyunk összenőve, neki és nekem is van baráti körünk, és minek üljön mellettem egy csajos beszélgetésen, vagy én miért üljek a nyakán, ha összeül a barátaival beszélgetni. Teljesen mindegy, hogy nappal megyünk el külön egy kávéra, vagy akár estére ülünk be valahová egy pohár borra, azt állítja baj van közöttünk, és ezt képes olyan módon bemagyarázni magának, hogy mindkettőnk fülét rágja vele.
2015. nov. 19. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tud minden lépésetekről?
2015. nov. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, nekem se sikerült még.

Az én nagymamám is mindig vészmadárkodik. Nagyon szeretem, de tényleg mindig mondja, hogy rossz előérzete van, meg hogy ő most megmondja, hogy nem lesz ennek jó vége stb.

Szerintem csak aggódik és túl sok szappanoperát néz.

Mondogasd neki, hogy mennyire szeretitek egymást, mivel kedveskedett a férjed vagy te neki stb.

2015. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nem minden lépésről tud és nem minden alkalomról. De pl ha a párom elmegy valahová, és én pont akkor megyek át, ha megkérdezi ő miért nem jött, nem fogok hazudozni csak azért, mert neki nem tetszik.

Tudom, ő abban a korban élt, mikor a párok ha egymás nélkül mentek valahová, az már hatalmas bűn volt, és kombinált a falu, de valahogy meg kellene értenie, hogy ma már nem kell összenőve élni ahhoz, hogy szeressük egymást. És attól hogy férjhez mentem, nem szűnnek meg a barátaim létezni.

2015. nov. 19. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"de valahogy meg kellene értenie,"

Kérdező, nem fogja, ha fejre állsz se fogja! Te csak annyit tehetsz, hogy ha rákezdi elengeded a füled mellett és gyorsan témát váltasz. Teljesen fölösleges ezen idegesíteni magad.

2015. nov. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Ne engedd neki, hogy barátok köztöt nézzen.
2015. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Tudom, felnőtt ember vagyok, nem kell magyarázkodnom, de mégis zavar,"


Most is magyarázkodsz - nekem, és nekünk, akik neked írunk.


A nagyinak egyszer el kell mondani, hogy ez a világ nem az ő világa, te nem vagy vele azonos és úgy élsz, ahogyan akarsz. És megkérni, hogy legyen olyan kedves, ne szóljon bele olyanba, amihez nincs köze. Ennyi.

2015. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad: felnőtt ember vagy, nem tartozol magyarázattal senkinek. A továbbiakban csak magadnak csinálsz problémát ott, ahol valójában nincs.
2015. nov. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem vagy gyerek, nem kell elszámolnod a nagyszűlök felé hogy mikor hova mész vagy mentek. A nagyszülők pedig ne kommentáljanak. Régen is eljártak a férfiak kávéházakba a nők pedig cukrászdába külön-külön. Régen is normális dolog volt hogy nők találkoznak barátnőkkel, a férfiak pedig barátokkal. Azért mert valaki házas az nem azt jelenti hogy egymással kell tölteni az összes idejüket.
2015. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!