Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért csinálják ezt a nagyszül...

Miért csinálják ezt a nagyszüleim? Azt hiszik, hogy így jobban fogom őket szeretni, vagy mi?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!

Nos, tisztázzuk: imádom a nagyszüleim, kedves emberek. De néha annyira fel tudnak idegesíteni...

Tizenhárom éves lány vagyok, a szüleim vásárolnak nekem pl. ruhát, táskát, ilyesmiket. Mikor beszélek nagyszüleimmel telefonon, és mondom, hogy anyáék vásárolnak, mert vesznek nekem pl. egy nadrágot, már jön is a kérdés: "És arra ki is adta a pénzt?".

Vagy másik példa, átmegyek hozzájuk egyedül, és rajtam van valami ruhadarab, ami új. Már jön is a kérdés: "És arra ki is adta a pénzt?"

Természetesen magukra gondolnak.

És nehogy itt jöjjenek a kommentek, hogy csórók vagyunk; karácsony, szülinap, névnap... stb., ilyen alkalmakra adnak, hogy ne ők vegyék meg az ajándékot, hanem anyuék, mert ők nyilván jobban ismernek.

Csak az, hogy a szülinapom után még három héttel is azt kell hallgatnom, hogy "NA ÉS ARRA KI ADTA A PÉNZT?"... kissé idegesítő.

Pedig mindig megköszönöm szépen, amit adnak nekem, szóval... nem értem.

Köszönöm a válaszokat. :)



2015. dec. 22. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Amit ők adnak, azt mindig tedd be a bankba. Ha jön a kérdés, megmondod, hogy a szüleid adták a pénzt, az övék a bankban van.
2015. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit nézz utána, hogy nagyszüleidnek mennyi a jövedelme (feltételezhetőleg csak nyugdíj) és mennyit adnak neked ruhára (és akkor mennyi marad nekik. Lehetséges, hogy ők a nyugdíjukhoz képest nagyon sokat adnak, tehát az ő számukra úgy jön le a dolog, hogy jelentősen hozzájárulnak a te ruházkodásokhoz stb., tehát ők fontosak. A szüleid téged nyilván nem avatnak be a család pénzügyeibe, tehát nem tudhatod, hogy mennyiből kell gazdálkodni, de azt sem tudhatod, hogy a szüleid és a nagyszüleid között milyen anyagi kapcsolat van (pl. panaszkodnak-e szüleid, hogy mennyibe kerül a ruháztatásod és a nagyszülők esetleg erre fel adnak pénzt a szüleidnek). Sok olyan dolog van, amiről az ember nem tud és csak a felszínen megjelenőkből von le téves következtetéseket.
2015. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A nagyszüleimnek nem kevés a nyugdíja, + a papám jár erre - arra, azért is kap pénzt. A szüleim soha se panaszkodnak, én mindig ott vagyok, ha beszélgetnek, ráadásul olyan helyzetben se vagyunk, hogy kéne.

Az egyik ismerősöm szerint azért csinálják, hogy minél többször megköszönjem nekik, de én nem tudok kiigazodni...

2015. dec. 22. 17:05
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Régimódi nagyszülők mindig ilyenek voltak, nekem abba is beleszóltak hogy a saját keresetemből mit veszek, de nagyívben leszartam a véleményüket. De lehet hogy nálad csak köszönetet várnak.
2015. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pedig azt mindig megadom.
2015. dec. 22. 17:13
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Utálatosak az ilyen nagyszülők, csak az jár a fejükben hogy a villany be legyen fizetve, ha az ember vásárol valami maradandót a saját pénzén az már halálos bűn. Mindig beleütik az orrukat a család költségvetésébe.
2015. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Valahogy nálunk is így van... mikor a mostani lakásunkba beköltöztünk, ők választották ki a bútort... pedig saját pénzen vették a szüleim a bútorokat.
2015. dec. 22. 17:37
 8/16 anonim ***** válasza:
26%
Szia, neked is boldog karácsonyt!Gondolom a nagyszüleidnek be kell osztani a havi nyugdíjat, hogy kijöjjenek belőle, és ezzel a beszólással próbálnak téged arra sarkallni, hogy becsüld meg amit kapsz. Meg persze, akarnak is adni, de sajnálják is kicsit, hogy ennyivel kevesebb lett nekik. Én olyasmit válaszolnék pl, hogy azt hiszem ti, vagy: azt hiszem anya adta a pénzt, és hozzátenném, hogy nagyon tetszik az új nadrág, és nagyon örülök is neki. Ezzel talán megkapják az "ellenértékét" a pénzüknek, és látják hogy örülsz, hogy hálás vagy érte. Az is segít, ha te is próbálsz nekik adni valamit az ünnepekre, alkalmakra, akár valami apróságot amit készítesz. Szerintem egy próbát megér, mert így lehet hogy leszoknak róla. Ha ez nem segít én konkrétan rá is kérdeznék erre, nyíltan, de kedvesen.
2015. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

"mikor a mostani lakásunkba beköltöztünk, ők választották ki a bútort.."


Persze, gondolod ezt elhiszi valaki?

2015. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem olyan hihetetlen dolog.
2015. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!