Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan értessem meg a nagyszül...

Hogyan értessem meg a nagyszüleimmel, hogy felnőttem, már törvény szerint is nagykorú vagyok? Kiskorom (3 éves) óta ők nevelnek/tek, és nehezen veszik észre, hogy túlzásba esnek :/

Figyelt kérdés

Lassan 22 éves nő vagyok, és nem tudom, mihez kéne kezdenem. Az már megvan, hogy dolgozni akarok, de az nagyon nehéz, hogy ne hagyjam maam érzelmileg befolyásolni a nagyszüleim által. Mit tehetnék, hogy könnyebb legyen a sarkamra állni, és önálló véleményem, saját akaratom lehessen, és ne mindig mások képe legyek, egy visszhang? Eddigi életem során az egyetemi néptánc kör volt az, ami segített kicsit megtalálni a saját hangom, de nehezen tudom érvényesíteni magam, a kedves nagymamám nagyon erőszakos, alárendelő természet – annak kell lenni, amit ő akar, különben 3. VH van. Az összes próbálkozásomból csak az sikerült, hogy én nem akarok egyetemista lenni, mert nem azt érzem közel magamhoz, a folytonos magolást( a monotonitástól meg tudnék veszni), illetve az, hogy kiharcoltam magamnak egy papagájt, apumtól meg is kaptam, és egyszerűen imádom ezt a kis tollas csacsogót. Nektek mi vált be, hogyan próbáltátok megértetni az ősökkel, hogy már vége a gyerekkornak, és nem mondhatják meg mindig, hogy mit és hogyan csináljunk meg?

Nem szeretnék veszekedést, de örülnék, ha elfogadnák, hogy hiába nézek ki úgy, mint 14 évesen (alacsony növésű vagyok, 152 cm, és fiatalos az arcom), attól még elrepült az idő.

Előre is köszönöm a remélhetőleg hasznos tippeket, tapasztalatokat :)


2016. máj. 20. 13:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Ezt a legegyszerűbb mondani, de hidd el, hogy így van.
2016. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
menj el hajóra dolgozni kezdetnek (amíg gyűjtesz rá pénzt tesco v spar)
2016. máj. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
A költözésben még én is benne lennék, szeretném is, dee a hajós melóban nem lennék benne :/ Olyan állást szeretnék, ahol ki tudom használni a kreativitásomat, a rajzolás szó szerint mániám (nincs füzetem, ami ne lenne ezzel tele), grafikus vagy fényképész szeretnék lenni. Munkahelyet azt fogok találni, már van is hol dolgoznom. Nehéz nem engedni az érzelmi zsarolásnak, hogy nem is szeretem, ha nem engedelmeskedek neki (kvázi nem szolgálom ki, ha fütyül)
2016. máj. 20. 14:04
 4/29 kovpet ***** válasza:
75%
Mondj már légyszi egy-két példát az érzelmi zsarolásra és hogy mikben kell engedelmeskedned, úgy könnyebb lenne véleményt mondani a dologról. Így általánosságban nem igen lehet.
2016. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
"Az már megvan, hogy dolgozni akarok," Jelenleg mit csinálsz? Mit csináltál eddig? Írj konkrét dolgokat, mert amiket itt írtál az csak egy nagyon általános maszlag!
2016. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%
(És nekem kamugyanús maszlag. Visszaköszön ez az entellektüel stílus.)
2016. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Hát, azt csináljam, amit ő akar - a házimunkát teljes mértékig rám sózná, de sajnos nem vagyok annyira Superwoman, persze, segíteni segítek szívesen, de nem szívesen végzem el helyette, mert akkor ő leül, és nem mozog, utána meg megy a panasz, hogy de fáj ez, de fáj az :/ Nehéz a kedvére lenni, vagy menjek szórakozni, de közben maradjak is otthon és lessem a kívánságait, avagy ezt tanuld, vagy azt tanuld. Kicsit soknak érzem már, megértem, hogy jót akar, de jóakarattal van kikövezve a pokol útja is.

Egy takarékszövetkezetnél fogok dolgozni Veszprémben, ott aztán van pörgés, és önállóságot is kapok, persze, a nagyinak rögtön az a fontos a munkában is, hogy sokat keressek. Mindenhez olyan furcsán áll hozzá, mintha azt várná, hogy mindent azonnal megkapjon. Lehet ez a szocializmus hozadéka? Nem éltem a rendszerben, így csak az ő regéi alapján tudnék infót szolgáltatni, neki az maga volt a Mennyország. Nekem nem annyira, mert nem tudom, hogy mi volt akkor. A költözés tervén meg dolgozok, még el kell döntenem, hogy melyik városba/faluba mennék, Bp-hez közelre gondoltam, mert el akarok végezni ott egy grafikusi felnőttképzést.

2016. máj. 20. 14:19
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Miért helyette végeznéd? Miért ne takaríthatnál te? Miért ne ülhetne le? Gondolom, már nem fiatal. Te mit csinálsz egész nap? Miből élsz?
2016. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 kovpet ***** válasza:
84%
A politikusi pályán nem gondolkodtál még? Ismét írtál egy egész regényt, de konkrét tartalom nélkül. A házimunka az egyetlen, ami értékelhető benne, de azt is két soron belül háromféle megközelítésből taglalod. Gondolom öreg és fáradt és már unja, ezért akarja veled végeztetni. Ülj le vele és beszéljétek meg, osszátok el kettőtök között és kész.
2016. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 kovpet ***** válasza:
100%

"Nehéz a kedvére lenni, vagy menjek szórakozni, de közben maradjak is otthon és lessem a kívánságait, avagy ezt tanuld, vagy azt tanuld."


Ne haragudj, de miért más véleménye alapján éled az életed?

Nem az a dolgod, hogy a kedvére tégy. Az a dolgod, hogy élj. Amíg nála élsz, persze addig együtt kell vele működnöd. De amíg ennyire alárendeled magad neki, addig hogy várnád el, hogy felnőttnek tekintsenek? Én sem tekintelek annak ez alapján és ennek nincs köze a magasságodhoz meg az arcodhoz, csak és kizárólag a viselkedésedhez. Egy felnőtt az döntésképes és önálló. Te még nem vagy ilyen. Már alakul, azért is tetted fel ezt a kérdést, gondolom. Csak így tovább.


Arra vigyázz, hogy most meg ne ess át a ló másik oldalára. :)

2016. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!