Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Soha nem hívom fel, látogatom...

Soha nem hívom fel, látogatom a nagyszüleimet, de nem is akarom, ettől viszont rosszul érzem magamat? 18L

Figyelt kérdés

A nagyszüleim messze laknak tőlem, kb. 500 km. Én külföldön élek, tanulok, a szüleim a határon laknak, szóval hozzájuk havonta 1-2 alkalommal megyek, míg a nagyszülőkhöz jó, ha egy évben egyszer. Közben nem is telefonálunk, szülinapokra, karácsonyra küldünk képeslapokat. De ennyi. Ha náluk vagyunk, se érzem jól magam, semmi közös nincs bennünk a géneken kívül.

Mégis rosszul érzem magam.


2016. júl. 27. 22:23
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%

Én annak örülnék, ha még élnének a nagyszüleim!

Úgy soha nem éreztem magam, ahogy te de szerintem 1-2 havonta egy telefonhívás még külföldről is belefér.

2016. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Részben megértelek. Felnőtt ember lettél és ezekben az években a saját életed alapköveit rakod le.Kamaszkorba én is hasonlóan éreztem: otthonról a nagyszüleimhez kívánkoztam, ha viszont ott voltam minden kérdésük idegesített és inkább kerültem a széleseb körű beszélgetéseket. Ettől függetlenül azt gondolom, becsüld meg amíg vannak nagyszüleid és legalább évente 2-3 szor meglátogathatnád őket, hisz bisztosan szeretnének több időt tölteni az unkoájukkal, még ha sok dologban nem is értetek eggyet.
2016. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Eszter76 ***** válasza:
40%
Ez nemm túl szép tőled. Egy "hogy vagytok?" hívásnak azért illene beleférni néha az idődbe... de ha ehhez sincs kedved, írj nekik levelet - rendes postait, nekik még az az igazi. :-) Biztosan értékelnék, még ha csak pár sort írsz és megkérdezed, hogy vannak, akkor is.
2016. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én számomat tudják, tudják azt is, mikor dolgozom. Több mint két éve, hogy elköltöztem.


4-ből 3 egyetlen alkalommal sem hívott fel, mert nem szeretnek telefonálni.


Persze azért, hogy ritkán megyek, mindig le vagyok tolva, minden egyes alkalommal, mikor látnak.


Az a nagyszülőm, amelyik felhívott, ő sajnos semmit nem hall. Szó szerint. Mindig elmondja, amit szeretne, és lerakja... Orvoshoz nem hajlandó, ha viszik, nem hajlandó.


Na így megy ez.


Kérdező, ha tudják a számod, ők is felhívhatnak, mert nyugdíjasok. Ha a részükről nincs meg a kapcsolattartás igénye, akkor neked erre egyoldalúan nem kell törekedni, és szaladgálni hozzájuk, mintha egy trónus elé járulnál.


Annyiszor menj, amennyitől nincs lelkifurdalásod. Ha az évi egytől van, akkor próbálj kétszer menni.

2016. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha rosszul érzed magad, amiért nem hívod fel őket, akkor hívd fel őket.
2016. júl. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
a kérdező is hibás. de azért azt ne felejtsük el, hogy a nagyszülők is tehetnének érte, hogy ne csak évi egyszer beszéljetek. ha érdekelnéd őket, akkor ők is felhívhatnának néha. persze neked is kéne kezdeményezni. de egyik fél sem tesz semmit
2016. júl. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Nézd, az a nagyszülők felelőssége, hogy kisgyermekkortól kezdve olyan kapcsolatot alakítsanak ki az unokájukkal, hogy annak legyen igénye arra, hogy nagyobb korában, amikor már valamennyire autonóm, tartsa a kapcsolatot. Ha kvázi idegennek fogod fel a nagyszülőket, meg "illik" felhívni...az már régen rossz, vagy legalábbis nem arról tanúskodik, hogy van érdemi kapcsolat.
2016. júl. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hány évesek a nagyszüleid?? feltétlenül látogasd meg őket gyakrabban, kérdezd meg hogy vannak, hivd fel őket telefonon, kérdezd meg tudsz-e valamiben segiteni, gyógyszert vinni, akármi... nagyon nehéz dolog idős embernek lenni, lehet, hogy nekik a telefon is drága, vagy nem tudják jól kezelni. Életerős fiatal ember vagy, itt már neked kell jól dönteni, a kapcsolatot kicsit erősiteni. A szüleid milyen gyakran látogatják őket? Nagyon-nagyon kevés az az évi egy alkalom, későbbi életedben bánni fogod, hogy ennyire keveset találkozol velük. Készits közös fotót velük, mert még emléked se lesz róluk. 500 km az nem áthidalhatatlan távolság, sem pénzben, sem időben, egy kis szülinapi ajándékot is lehet küldeni postán. Nagyon nagy a generációs különbség, de azért beszélgetni kell tudni velük, akkor is ha ők zárkózottak. Ajánlok neked valamit: próbáld elkésziteni a családfátokat, és kérd ebben a nagyszüleid segitségét. Nagyon érdekes dolog ez, és sokat fog segiteni a kapcsolatteremtésben, mindjárt lesz közös témátok, és életed későbbi szakaszában örülni fogsz annak, hogy szántál rájuk időt.

Én 23 évesen már az összes nagyszülőmet elveszitettem... az elsőt 6 éves koromban, aztán 13 évesen, aztán 18 évesen... mire igazán felnőtt lettem, már egyikük sem élt. És annyira sajnálom, hogy nem volt elég idő... mi is messze laktunk, bár mi gyakran látogattuk őket, de mindig csak fél napokra.

2016. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha képeslapot küldötök egymásnak, akkor postai levelet is írhatnál nekik.

Az idősek nem szeretnek telefonálni, többek között azért sem, mert alig hallják, amit mondasz, meg zavarja őket, hogy beszélgetés közben nem látják a gesztusaidat. Viszont levélírásra általában szívesebben ráveszik magukat.

2016. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Anyukámék sem látogatják őket, 3 napon keresztül panaszkodást hallani senkinek sem felemelő. A panaszaik anyagiaktól függetlenül orvosolhatóak lennének, csak inkább ülnek és panaszkodnak.

Az 5-6 órás autóút pedig azért áldozat, vonattal nekem 12 lenne.

2016. júl. 28. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!