Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy szólitod a nagyszüleidet?

Hogy szólitod a nagyszüleidet?

Figyelt kérdés
Én az anyai nagyszüleimet a nevükön szólitom. Az apaiakat pedig nagyimamának és nagyipapának.

2016. okt. 8. 02:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%
Mindkét ágon: mama, papa.
2016. okt. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy. Már csak egy nagyanyám van. Kiskoromba ő nem volt ránk kíváncsi a szülők 2.házassága miatt (abból vagyunk) most meg már en. Ma már keresne...hát, ráér majd ezen gondolkozni, hogy mit kellett volna másként
2016. okt. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

Miert a nevukon szolitod oket kerdezo ? ( szimplan erdekel , ilyet meg nem hallottam )

Az en nagyszüleim már nem élnek ...mama és pápa volt ( anyai -apai reszrol egyaránt ).

2016. okt. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nagyi és tata.
2016. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
7%
Elég hülye szokás mamának és papának hívni a nagyszülőket. Minden más országban a szülőket értik alatta. A magyarok semmit nem tudnak normálisan átvenni.
2016. okt. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
A nevükön, plusz mama/papa. Pl Peti papa és Anna mama. Amíg még mind a négy nagyszülőm élt, így különböztettük meg őket. Nem mondhattam azt, hogy átmegyek a mamához, mert nem tudja senki, hogy melyikhez...
2016. okt. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

míg 2 mamám volt az egyik mama volt a másik mami.:D

Mindkét nagyapám csak Papa volt de anyai ágon néha így vicces formában "öregnek" hívtam nagyapámat , ő meg "kölyöknek" engem.:)

2016. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
Nekem mamáim és papáim voltak, amíg éltek és pont nagy ívben letojtam akkor is és most is, hogy más országban hogy szokás nevezni a nagyszülőket.
2016. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk mama és papa mindegyik ha megszólítom őket.

Ha hivatkozunk rájuk akkor vezetéknév+mama/papa(pl.: Kovács mama, Takács papa). Bár nekem keresztnév logikusabb lenne, de minket a szüleink erre szoktattak rá, úgyhogy mostmár marad ez.

De mi majd inkább keresztnévvel fogunk hivatkozni a saját gyerekeinknél.

2016. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
"Nagymama", "nagyapa". Csak így egyszerűen.
2016. okt. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!