Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy szólitod a nagyszüleidet?

Hogy szólitod a nagyszüleidet?

Figyelt kérdés
Én az anyai nagyszüleimet a nevükön szólitom. Az apaiakat pedig nagyimamának és nagyipapának.

2016. okt. 8. 02:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mama és papa. De már csak a 2 mamám él.

Ha meg kell különböztetni őket, akkor az anyai nagymamát vezetéknév + mama, illetve én kiskoromban kitaláltam egy becenevet a keresztnevéből az + mama, az apai nagymama pedig vagy vezetéknév+ mama vagy a falu ahol lakik + mama.

2016. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Anyai ágon: mama papa

Apai ágon pedig nem ismerem a nagyszüleimet

2016. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Mama és tata. Ha mondtam kicsikoromba,hogy átmegyek mamáék akkor értelemszerűen az apai nagyszüleimre gondoltak,mert ők laknak a szomszédos utcában. Ha már nagyobb voltam,és volt jogsim,és úgy tartotta kedvem akkor mondtam,hogy elmegyek (tata vezetékneve+mama) mert ők a szomszédos faluban laktak
2016. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
81%
Ja,azzal meg a franc foglalkozik,hogy a magyarok mit és hogy vették át akármelyik országtól. Nagy hülye kehet aki még egy ilyen kérdésbe is brleköt
2016. nov. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Keresztnev+mama,keresztnev+nagyapa mindket agon.


Gyerekeimnek a szuleim nagyi es nagyapa,anyos pedig mama.


Keresztnevek nelkul.Apos nincs.

2016. nov. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Apa:-Joe papa

-Nagyi (10 eve meghalt, a jelenlegi elettarsat a neven es magazom)

Anyai: -Nagypapi/papikám

-Nagyi/mamikám

2016. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Mama, papa.

Anyai ágiakkal annyira vagyok közeli kapcsolatba mint veled, kérdező, de még őket is, jó legyen nekik.., meg hát genetikailag......

2016. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Mama, Papa
2016. nov. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Anyai oldalról: nagymama, nagypapa,

apai oldalról: nagyanya, nagyapa.

2016. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:

Apai ágon Papa, és Mama. Sajnos Papa már 10 éve nincs közöttünk. Azért lett így, mert Apáék így szólították a szüleit

Anyáék is így szólították otthon a szülőket, de mivel Anya eleinte nem szerettem a Mamát, ezért nehezére esett így szólítani őket.

Anyai nagypapám mindig egy humoros ember volt. Amikor én megszülettem, mint első unoka, egy Anyáéknak küldött levél végére odaírta az aláírás után még pa-t. Így lettek ők Papapa, és Mamama.

2017. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!