Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért erőlteti a nagymamám a...

Miért erőlteti a nagymamám a keresztény vallást, mikor azt sem tudja, hogy ki az a Szűz Mária? Hogyan tudnám leállítani? 24/L

Figyelt kérdés

Próbáltam neki kifejteni, hogy miben hiszek, de csak hümmög, szerintem fel sem fogja amit mondok. Szerinte szégyen, inkább ne is említsem senkinek, mit szólna más ha ezt tudná...

19 éves koromig a anyukám és a tesóm is ezzel csesztetett (őket azóta már sikerült leállítani), valamint nagybátyám tanulatlan, putriból jött, élősködő új felesége is. Természetesen egyikük sem jár templomban, nem gyakorolja a vallás. Nagybátyám csalta a régi feleségét. Nagymamám folyton hazudozik mindenkinek, nem éppen a 10 parancsolatnak megfelelően élnek. A rózsafüzért, bezzeg minden nap csókolgatja, ha ott vagyunk ez soha nem felejti el hangosan bejelenteni sem.

Van egy kis szent szobrocskája, kérdeztem egyszer, hogy kik vannak rajta. Egyedül a Jézust ismerte fel a jászolba, a másik két személyről fogalma sem volt, hogy kik.



2017. febr. 9. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:
*jászolban
2017. febr. 9. 12:51
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Hagyd rá a mondókáját. Fiatalon én is elég logikusan magyaráztam nagyszüleimnek, hogy milyen butaság a mai tudás mellett a hitük, aztán ahogy idősebbek lettek, láttam hogy egyre jobban kapaszkodnak a hitükbe, megértettem hogy ez az elmúlás ellen a legjobb vigasz nekik.
2017. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Megtért és bemerítkezett keresztény vagyok. Amit írsz, az azt jelenti, hogy az ő "hite", legyen az bármi, kimerül abban, hogy csinál néhány dolgot. De ennyi. Semmi kapcsolata Istennel, így keresztény válasz a kérdésedre nem létezik, mivel nem értené.


Mondd meg neki azt, hátha ez számára is érthető, hogy Jézus is 30 évesen keresztelkedett meg, így neked is van még időd. :)

Ha találkozol Istennel, akkor úgyis megteszed, de ez erőszakkal nem megy.

2017. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom hány éves a nagymamád de szerintem lehet hogy szimpla időskori meghülyülése van neki.Én nem vagyok vallásos de szerintem jobb ha tiszteledben tartod a hitét és nem foglalkozol vele.
2017. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Miután maga vallás is hazugság, nem teljesen mindegy, hogy melyikőtök miben hisz?
2017. febr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Miért beszélgetsz vele? Hadd ne erőltesse már rád a saját nézeteit. Vagy akkor beszélgessetek valami másról, de ne vallási dolgokról, ha arról akar, akkor hagyd ott, gyorsan lépj le, iszkiri befele a szobádba. Mert ebből így meg különben csak újabb viták születnek, ami ugyebár egyikőtöknek sem érdeke, mert csak viszi el az energiáitokat, hogy egymást győzköditek.
2017. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Nagymamád tipikus naiv hívő. Majd Isten megmossa a fejét - veled együtt.
2017. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!