Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan mondanátok el a nagymam...

Hogyan mondanátok el a nagymamátoknak, hogy elfagyiztátok a nyugdíját?

Figyelt kérdés

Szóval. A nagymamám bankszámlára kapja a nyugdíját, de minden hónap eleje-közepe környékén levesz egy nagyobb összeget és abból gazdálkodik egész hónapban, vásárol, befizeti a csekkeket, meg ilyesmi. Azt szokta csinálni, hogy kiteszi az asztalra a csekkeket, a bevásárlólistát meg valamennyi pénzt, és vagy én vagy a nővérem megyünk, befizetünk és bevásárolunk neki, a maradékot pedig megtarthatjuk. Ez teljesen változó szokott lenni, van, hogy csak párszáz forint de volt már több ezer is.

Tegnap a tesóm ment el és jött haza nagy boldogan és hozott nekem egy jégkrémet. Kérdeztem tőle, hogy mi ez a nagy adakozókedv, erre mondta, hogy bevásárolt a nagyinak, meg befizetett 2 csekket, és maradt 50 ezer forint nála, amiből rögtön el is ment plázázni, vett magának egy csomó cuccot, meg egy csomó fagyit. Kicsit fura volt, mert a szülinapunkra se kapunk 50 ezer ft-ot, nemhogy csak úgy. Este telefonált a nagymamám, hogy fogalma sincs, hova lett a pénze.

A tesóm most tisztára bepánikolt, hogy hogy mondja el a nagyinak, hogy tévedésből elfagyizta a nyugdíját. Most mit csináljon?

Visszaadni nem tudja, mert majdnem az egészet elköltötte, és én se tudok neki adni, mert most volt 2 szülinap is, szóval eléggé kiköltekeztem magam. Apáék ilyesmire biztosan nem adnának kölcsön, ráadásul irtó mérgesek is lennének.

Muszáj lesz elmondani, de a nagyinak nemrég volt infarktusa, szóval nem sokkolhatjuk túlságosan. Tudom, hogy ez igazából a nővérem problémája, de mivel megettem a fagyit, amit hozott, bűnrészesnek érzem magamat. :S Odaadtam neki az árát (500 ft), de azzal ugyebár nem nagyon van kisegítve.

Van valakinek valami jó ötlete? :S


2017. márc. 8. 16:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kamu, akkor elsősorban a szüleitektől lenne jó kölcsön kérni, majd sürgősen keresni valamilyen munkát, és visszafizetni a pénzt. A nagymamátokat már nem feltétlenül kell sokkolni ezzel az információval.
2017. márc. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
96%
Ennyire senki nem lehet hulye. Ez kamukerdes.
2017. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
97%

- Hálló tessék!

- Jónapot kívánok! Retardálték?

2017. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ő tulajdonképpen nem elfagyizta, hanem elshoppingolta a nyugdíjat.

Hát ezt nem tudom, hogy magyaráznám ki :D

Azért feltűnhetett volna neki, hogy az előző hónapokhoz képest irreális összeg maradt meg nála.

2017. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
#2, abszolút nem kamu, és én se értem, hogy lehetett ennyire hülye a nővérem. Valami hasznos tipp?
2017. márc. 8. 16:28
 6/71 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy próbálkozzunk-e eladni pár cuccot Jófogáson vagy ilyesmi. Nem tudom, hogy a mi használt cucciankból összejön-e ennyi pénz. :(
2017. márc. 8. 16:30
 7/71 A kérdező kommentje:
#1, úgy néz ki, hogy muszáj lesz szólnunk apáméknak, bár lehet, hogy egyke leszek utána. :(
2017. márc. 8. 16:33
 8/71 anonim ***** válasza:
91%
Ha ez a sztori igaz, az eszetlen novered szepen visszaviszi a plazaba a vasarolt cuccokat. 3 napig visszaveszik.
2017. márc. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
#8, ezt mondtam neki, de nem csak minőségi hiba esetén veszik vissza a cuccokat?
2017. márc. 8. 16:42
 10/71 anonim ***** válasza:
96%
Nem, meg kell mondani hogy mégse tetszik azt csá. És minél előbb vigye vissza.
2017. márc. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!