Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen nagymamával?

Figyelt kérdés
Egyik nagymamám számára szinte félisten Orbán Viktor. Állandóan dícséri, bármit is csinált Orbán. Mindig talál indokot szóba hozni és róla áradozni. A 10. 000 Ft Ft-os karácsonyi utalványt, amit a nyugdíjasok kaptak, nahát azt levélben megköszönte. Sőt, imát is mondott hálából Viktorért. Egyik gyűllésen kezet tudott csókolni neki, mint a pápának, ezt nagy megtiszteltetésként tartja számon. Sőt még le is tudta fényképezni, ahogy Orbán őfelé mosolyog. Mondanom sem kell, hogy a kép be van kereteztetve és méltó helyen van a lakásában. Aki nem kedveli Viktort a családban, az neki egyből gyűlölködő, hitetlen (?) stb. Már nem sok türelmünk van hozzá.

2017. ápr. 5. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ez valami pszichiátriai probléma lehet, nézessétek meg orvossal. Bár lehet, hogy csak nagyon rajong érte, megeshet. Khm.
2017. ápr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes a mamád, abba még nem gondolt bele, hogy egy normális, jól működő országban nem szorulnak rá a nyugdíjas emberek sz*ros tízezer forintnyi vásárlási utalványra, hanem egy ledolgozott élet után van elegendő nyugdíjuk tisztességesen megélni?


Az én mamám is mondta, hogy milyen jó fej ez a O.V, ja, csak ennyi erővel mindenki kaphatott volna, nemcsak a nyugdíjasok. De hát mindenki tudja, mire megy ki az alamizsna...

2017. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Még mindig jobb, mintha Kádárt és a 3,60-as kenyeret sírná vissza.

Egyébként nagyon ócska, provokatív kamukérdést sikerült kiagyalni, arra a bizonyos kézcsókos képre emlékszem, mindig előkerül, ha indul a választási kampány. Nagymamakorú nőt viszont mobillal vagy géppel fényképezgetni szerintem senki, soha nem látott, nem jellemző.:-)

2017. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
kamu.....
2017. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Édes kis mamika, teljesen hülye lehet már, el kell neki nézni, utolérte a demencia.
2017. ápr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miért lenne már kamu ? Nemcsak mobillal lehet fényképezni. A másik dolog pedig, hogy sokan akarnak kezet csókolni. Tavaly is volt ilyen hír, hogy verekedtek q nénik ki férjen közelebb hozzá.
2017. ápr. 5. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ne itt kampányolj, cicabogár.:-)

2017. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Szociális szférában dolgoztam, volt ilyen ügyfelem. Neki kész kis imasarok volt berendezve honatyáinkkal, előkelőbb helyen voltak a fotók, mint az imádott családtagoké. :)


Idős ember gondolkodását már nem fogod megváltoztatni. Nem kell belemenni politikai vitákba, és akkor nem lesz gyűlölködés meg egymás köpködése. Kedvesen bólogatsz, jól van nagyi, és eltereled a témát.

(Egyébként témától függetlenül, eleve nem tartom egészségesnek a családon belüli politizálást. Mindenkinek megvan a saját véleménye, legalább otthon férjen meg egymás mellett, így is van elég fújolás...)

2017. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 jafnrétti ***** válasza:
100%

"Nagymamakorú nőt viszont mobillal vagy géppel fényképezgetni szerintem senki, soha nem látott"


Szívesen bemutatlak a szüleimnek, férjem szüleinek, mind nagyszülők, és képesek akár fényképezőgéppel, akár mobillal képet készíteni. Sőt, mondok jobbat, fényképezőgép már az előtt is létezett, hogy ők megszülettek volna, még ha ez neked újdonság is :D

2017. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Anyám is ilyen. Hagyd szépen békén, ne próbáld meg kizökkenteni őt ebből a helyzetből, mert neki ez valszeg egy stabilitás.

Próbáltam én is elmagyarázni neki dolgokat, de mindig felidegesítette magát, én meg nem akarom h 65+ évesen stresszelje magát.

Neked van egy meggyőződésed, oké. Nekem is. De egy idősebb embert ezzel ne fárassz, mert kell nekik valami pont, amiben hihetnek. Remélem érted :) Ezt neked kell intelligensen kezelni és megérteni. Talán az utóbbi a legfontosabb. Tapasztalatból írom.

2017. ápr. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!