Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet kezdeni egy nagymamá...

Mit lehet kezdeni egy nagymamával, akinek az egészsége már nem bírja a terhelést, de ő azért is mindent maga csinál?

Figyelt kérdés

A lányomnak pénteken lesz a diplomaosztója. Úgy volt, hogy utána étterembe megyünk ebédelni, de anyu azt mondta, hogy ő egy falatot sem fog ott enni, minden rohadt drága és ezerszer finomabbak, amiket ő csinál, majd ő főz (mindig mindenre sajnál kiadni 2 forintot is). Azt tudni kell, hogy a főzés nála úgy zajlik, még ha csak néha hétvégén egy ebédre megyünk is át 2-en vagy 3-an, hogy csinál levest, legalább 2-3 féle második félét, és minimum 2 féle süteményt is. Viszont már kétszer műtötték a térdét, időnként fáj is neki, akkor az orvos is megmondta neki, hogy kímélje, meg mi is mondtuk már ezerszer, hogy nem kell ennyi mindent csinálnia, mert egyrészt úgysem eszünk meg ennyit, másrészt meg csak fájni fog tőle a lába. De hiába, azóta is mindig így csinálja, utána meg egy hétig csak sír, hogy ő lábra se tud állni, mert napokig hajnal 5-kor kelt, hogy nekünk kaját csináljon. Mondtuk neki százszor, ezerszer, hogy nem várja el tőle senki, hogy mindenből legyen több féle, bőven elég, ha csinál egy levest meg valami sültet. Nem érti. Most a diplomaosztó utánra is megbeszéltük még a múlt héten, hogy ne csináljon levest, 40 fokban úgysem akar majd senki meleg levest enni, elég pár sülthús, vagy esetleg még egy pörkölt meg egy kis palacsinta és kész, majd viszünk fagyikat, azt úgy is mindenki szereti. Velük (a szüleimmel) együtt is 6-an leszünk összesen. Múlt héten rá is bólintott, furcsa is volt, mert ilyen helyzetekben csak az szokott jó lenni, amit ő kigondol. Ma felhívtam, hogy mi újság, és már teljesen idegbeteg volt, hogy ő hétfő óta készül, milyen meleg van a lakásban az egész napos levesfőzés miatt. De mondom mondtuk, hogy nem kell leves, meg se engedte befejezni a mondatot, csak leordított, hogy hülye vagyok én ehhez, akkor majd én nem eszek. Azt is elmondtam neki én is számtalanszor és a lányom is, hogy csak a túrós és a kakaós palacsintát szereti (és elsősorban neki csinál palacsintát, ő van oda érte legjobban). Erre most közölte, hogy ő vett eperlekvárt és majd megesszük azzal. Erre elkezdtem volna mondani, hogy de nem elmondtuk ezerszer, hogy nem szeret semmilyen lekvárt, már leugatott és megsértődött, hogy jó, akkor majd kidobja. Azért is leordította a fejem, hogy minek költünk szar fagylaltokra, nem kell az ide, mikor az ő palacsintája ezerszer finomabb. Újra elmondtam neki, hogy de ne csináljon 80 féle kaját, mert úgysem eszünk meg annyit és fájni fog a lába, az a válasz, hogy majd tudja ő, hogy mennyit bír. Utána meg mindig jön a szenvedés persze, hogy ő menni se tud.

Mit lehet csinálni az ilyen makacs emberrel, aki nem ért a szép szóból, utána meg panaszkodik, és úgy állítja be az egészet, mintha mi lennénk a hibásak azért, mert neki mindene fáj?


2015. júl. 22. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hm...

És ezt mind ingyen adták neki a boltban?

2015. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"anyu azt mondta, hogy ő egy falatot sem fog ott enni"


"mondom mondtuk, hogy nem kell leves, meg se engedte befejezni a mondatot, csak leordított, hogy hülye vagyok én ehhez, akkor majd én nem eszek."


"közölte, hogy ő vett eperlekvárt és majd megesszük azzal. Erre elkezdtem volna mondani, hogy de nem elmondtuk ezerszer, hogy nem szeret semmilyen lekvárt, már leugatott és megsértődött, hogy jó, akkor majd kidobja."


1. Mi az vajon, ami már szerdán is kész van, de nem romlik meg péntekig - pláne ebben a nagy melegben?

2. Én elmennék étterembe, és ha ő nem hajlandó jönni, megmondom neki, hogy jó, akkor az ő részét majd kidobjuk.

:)

2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, csak annyit kellett volna csinálni, hogy "Nem, anyu, étterembe megyünk. Ha jössz, jössz, ha nem nem. Ennyi"
2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel ő továbbra sem hajlandó lemondani a "vezértehénségről", neked kellene óvatosan és finoman átvenned az irányítást, anyádnak pedig csak részfeladatokat "kiadni", amelyek kevésbé megterhelők. Lényeg, hogy maradjon feladata, amitől továbbra is fontosnak érezheti magát.
2015. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ő sajnos csak a saját főztjét eszi meg. Amit én csinálok, mindenre rámondja, hogy szar, pedig még sosem evett belőle.
2015. júl. 22. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kész tények elé állítottam volna. Étterembe megyünk, ha nem tetszik más főztje, akkor maradj otthon. De most már mindegy. Amúgy megjegyzem én eddig akárhány étteremben ettem az mind nagyon-nagyon finom volt, úgyhogy nem kéne ennyire "elszállnia" magától.
2015. júl. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon okos egy család vagytok, a nagymama beveri a műhisztit, hogy ő nem megy étterembe, ti meg fejet hajtotok az akarata előtt, hogy a többször műtött, betegeskedő nagymama főzzön az egész családra :DDD


Már ha nem mentek étterembe az lett volna a minimum, hogy TE főzöl és a férjed, nem a nagymama...


Itt nem "vele" kell valamit csinálni, hanem a ti gondolkodásotokkal: ha nem bízzátok rá az ebédet, nincs ez a gond...

2015. júl. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Felnőtt gyereked van és még mindig anyukád irányít? Ideje lenne felnőni végre. A te dolgod lenne gondoskodni a vendéglátásról, akár étteremben, akár úgy, hogy te főzöl. Ha ez nem felel meg a nagyinak, akkor nem eszik. És igen, ti vagytok a hibásak, hogy ráhagytátok és most mindene fáj. És azért is, hogy az ünnepelt nem a kedvencét kapja.
2015. júl. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért gondolja mindenki, hogy nekem kellene főzni, mikor erről szó sem volt, szóba sem került mint opció? Én egész héten dolgozok, mégis mikor lenne időm háromfogásos ebédet főzni? És nálunk egyébként sem szoktunk nagyobb családi eseményeket tartani, mivel egy 50 négyzetméteres panelban lakunk, ahol maximum 4 főt tudok kényelmesen asztalhoz ültetni.
2015. júl. 22. 20:20
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem logikus, amit mond, ez érzelmi közlés lehet inkább. Ő akar lenni a legerősebb, legjobb, a legbetegebb, a legönfeláldozóbb. És a Besenyő Pista bácsi az edzője.:)
2015. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!