Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mama még mindig fűt, mi meg...

Mama még mindig fűt, mi meg nem tudjuk már fizetni, mi legyen?

Figyelt kérdés
Állandóan fázik 3 pulcsiban, takaró alatt is. Az a baj, hogy együtt élünk, és apámmal felezik a fűtés számlát (is). Muszáj, mert egyedül nem bírja kifizetni, állítása szerint pedig szétfagy, pedig nálunk minden radiátor nullára van tekerve. Nagyon rossz, hogy erre megy el egy rakat pénz, így is eléggé ki kell számolnunk a dolgokat, hiszen 3-an élünk kb. 1 fizetésből. Mama a 4. személy a nyugdíjával.
2017. máj. 9. 15:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
38%
Beszéljetek vele, hogy ez így tarthatatlan állapot. Ha van benne egy csepp jóindulat engedni fog.
2017. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%

Az időseknek rossz a keringése, ezért fázósabbak.

Javaslom egyébként, hogy addig örüljetek, amíg fázik, mert legalább még él...

Javíts ki, ha tévedek, de ti 3-an vagytok, ő meg egyedül, mégis ő fizeti a fűtés felét..., nem csak a negyedét, ami rá jutna... Ennyire sajnálod tőle?

2017. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Én megértem, hogy kell a pénz, de télen, amikor mind a négyen melegedtek, akkor is kétfelé megy a fűtésszámla, pedig mama egyedül van, ti pedig hárman.
2017. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
77%
Kitartás, már csak a mai és a holnapi nap hűvös, utána meleg lesz, jön a nyár és még izzadni is fog a mama.
2017. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi a nyugdíja, amennyi pénzből mi hárman próbálunk megélni, csak a mama nem tudja beosztani a pénzét, ebben pedig nem fogad el segítséget. Én nem mondhatom neki, hogy így meg úgy tegyen, mert a családban csak "gyerek" státuszom van, az apám (mama fia) pedig sajnos tutyi-mutyi.
2017. máj. 9. 16:18
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

A harmadik személy ki és mit csinál? Ugyanis a kommentelő kérdése erre (is) vonatkozott.


Nem azért firtatom, mert jól esik, hanem mert tényleg HIDEG van. Most hoztam be a palántákat, mert éjszaka fagy. Nem csoda, hogy fázik, én is fázom.

2017. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
10%
Ha nálatok el van zárva a radiátor akkor nyugodtan mondhatjátok neki, hogy vagy fizeti egyedül, vagy pedig elzárjátok nála a gázt.
2017. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Platypus ***** válasza:
74%
Nem tudom, mennyire nyitott a mama az újdonságokra, de létezik egy zseniális találmány erre, az elektromos takaró. Az áram, amit elfogyaszt semmi egy szoba felfűtéséhez képest, és mivel pont ott melegít, ahol kell, éjszaka tökéletes melegérzetet ad még tényleg jéghideg szobában is.
2017. máj. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
94%

#8


Ez igaz is lenne, ha a Mama egész nap csak az ágyon feküdne, de lehetséges, hogy jön-megy, éli az életét, ami egy elektromos takaróval körbetekerve nem túl kényelmes, azonkívül konnektorhoz kötött.


Kérdező!

A Mamád télen bőven kifizette a feles számlákkal a negyed helyett, ami a ráeső rész lenne, ezt a hideg hónapot.

A ti családotokban, miért csak egy kereső van?

2017. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Anyánk nincsen, én és húgom vagyunk apával. Keresek valamennyi pénzt diákmunkával, de az elmegy a nyelviskolára, a havi bérletemre és a kajámra.


Attól még, hogy a mamám 10-ből csak 5 radiátort fűt (mert a többi a miénk, ami le is van kapcsolva), a gázszámla ugyanannyi. :( És nem, nem akarjuk fizetni, ha egyszer mi nem is használjuk, ő pedig vígan ki tudná fizetni, ha mi kb. ugyanannyi pénzből 3-an is megélünk, amiből ő egyedül nem tud valamiért.

2017. máj. 9. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!