Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A távolabb élő nagyszülőtöket...

A távolabb élő nagyszülőtöket (akit ritkábban láttok) kevésbé szeretitek?

Figyelt kérdés

2017. jún. 15. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Én személy szerint igen.

A vidéki mamát csak évente 1x 2x látogattuk, amit én mindig eszméletlenül vártam. Akkor ott voltam pár napot, egy hetet mondjuk, a mamával szedtük a kertben az epret, a borsót stb, de mégsem volt szoros a kapcsolat, nem is éreztem igazán sohasem a hiányát, gyerekként is érezhető volt, hogy nem igazán ismerjük egymást.

A másik mamával volt nagyon szoros a kapcsolat és a szeretet, hiszen ő mindig ott volt. Hétvégén, ünnepekkor, ha beteg voltam nála voltam, szünetekben stb. Sokkal másabb viszony alakult így ki.

Persze nálam a vidéki mama tényleg nagyon ritkán látott személy, így másnál nem biztos, hogy ez így van. Pl mi telefonon sem igazán beszéltünk, max szülinapomon felhívott.

2017. jún. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nálam ez nem számít. Nem szeretem kevésbé, aki messzabb lakik. Azt szeretem jobban, aki úgymond jobban rászolgál.
2017. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2017. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak a távolabb élőt szerettem, és őt láttam gyakrabban. A közelebb lakóról kamasz koromig azt sem tudtam, hogy létezik. Pedig a mi utcánkban lakott.
2017. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám(anyai) 175 km-re lakik.

Kisebb korunkban, volt, hogy szinte egész nyáron ott voltam nagyiéknál.

Sőt, legtöbbször tavaszi és őszi szünetben is.

A papa sajnos már 2002 ben és a dédi is abban az évben ment el.

Amikor anya meghalt, akkor is minden szünetekben ott voltunk. Eddig is imádtunk ott lenni a testvéremmel, de most, hogy már felnőttek lettünk még jobban ragaszkodunk hozzá. Most voltunk ott pünkösdkor 4 napot, húsvétkor meg egy hetet, meg amikor csak tudunk megyünk. Nekem az falu a második otthonom és anya is ott nőtt fel. Már most alig várjuk a szabadságot, hogy mehessünk 2 hétre.

Ilyet még nem hallottam, hogy mert messze lakik valaki, kevésbé"kell " szeretni."

2017. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem.. Én egyformán mindenkit..
2017. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én igen, de ez nem a távolságból, hanem a személyiségéből fakad.
2017. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem szeretek senkit se.
2017. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Ugyanakkor ha nem lettek volna ilyen se..fejek a közelebbi nagyszüleim akkor tuti hátrányban lettek volna a távolabbi nagyszülők.

Ugyanakkor ez nem egy verseny.

2017. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én igen, de ebbe leginkább az játszik bele, hogy 1) a távolabbi nagypapám meghalt, amikor fél éves voltam, és nem ismertem, 2) a nagyanyám meg emberileg egy hulladék.

Nyilván, ha a közelebb élő nagyszülő rendes, kedves, szeret és gyakran találkozol vele, vmennyivel jobban fogod szeretni, de nincs akkora különbség, ha a távolabb élő szülő is rendes, jó fej, és amikor lehet, akkor találkoztok.

2017. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!