Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők! Ti jobban szeretit...

Nagyszülők! Ti jobban szeretitek az unokátokat, mint a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Én azt látom a szüleimen, hogy sokkal jobban szeretik az unokájukat, mint annó minket. Pl minket mindig csak simán a nevünkön szólítottak, nem volt soha divat ez a nagy becézgetés, de az unokáját csak kincsemnek, életemnek, csillagomnak, szólítja anyukám. Nekem soha nem mondott ilyeneket, nem puszilgatott, ölelgetett, az unokáját meg folyamatosan. Mindent megenged neki, állandóan a kedvében akar járni( pl. mindent megvesz neki, amit kér, azt főz neki, amit a kicsi szeretne)

Ez mennyire természetes nagyszülőknél? Miért van így?


2014. okt. 11. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nem jobban szeretés kérdése. Csak más. Nagymamának lenni könnyebb feladat abból a szempontból, hogy az unokát nem neki kell nap mint nap nevelgetnie, nem neki kell gürcölnie az unoka számára a megélhetésért, hanem a nagyi dolga csak az elkényeztetés meg a szeretgetés. Szóval egy nagyiról az unoka esetében sokszor lejön a gyerekneveléssel járó teher, a "sötét" oldal, és kiélheti magát csak az örömben. Nem tudom, hogy elég érthetően sikerült-e fogalmaznom, de én erre is gondolok, hogy ezért.
2014. okt. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ne felejtsd el, hogy tulajdonkeppen a nagyik igy "kedveskednek" a gyerekeiknek is. Vigyaznak rajuk, tehat neked is segitenek ezzel. Megadnak nekik mindent amit tudnak, ezzel neked is segitenek. (Nem kell neked megvenni). Miota ok voltak szulok eltelt kb.20+ ev, ok is fejlodtek, maskekpp latjak az eletet, kornyezet valtozott, erettebbek lettek, mar nem olyan forro fejjel nezik a vilagot. Mas gyereket imadni, kihat a szulo szeretetere is. Tobbet van az unoka a naagyinal, igy tobbet lat teged, biztositva van a kapcsolat koztetek. Tobbi okokat mar elso leirta nagyszeruen.
2014. okt. 12. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Én életemben nem hallottam a nagymamától ennyiszer azt, hogy így szeretlek, úgy szeretlek, mint ahányazor egy hétvége alatt az umokájának elmondja.

Ez az én anyám történetesen!

Arról, hogy nem neveli az unokát csak annyit, hogy nála ez úgy jön le, hogy az elhalmozza minden s...zrral,aztán meg előadja, hogy az Ő UNOKÁJA milyen csodásan viselkedik pl.boltban (mondjuk úgy nem nehéz csodásan viselkedni, ha szó szerint mindent megvesz, amit kér...)

Én már szinte nem is lètezem! Telefonban sem velem szeretne beszélni, hanem az unokájával!

Én úgy érzem, hogy most kompenzálja azt, amit nálunk elcse..szett! Csak kicsit túlzásba esik!

Tesóm gyerekével is ezt csinálja.

2014. okt. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, a sajat gyerekeit nevelnie kellett, az unokáját csak szeretni. Ez sokkal lazább, semmi kötelezettség, persze hogy ugy tűnik, őket jobban szereti.m
2014. okt. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem anyósom megmondta,hogy jobban szereti az unokát mint a páromat,aki az ő egyetlen gyereke.Engem ledöbbentett konkrétan.Ha így érez sem szabadott volna nekem elmondania.
2014. okt. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ezt csinálja szinte minden nagyszülő. Viszont szerintem ez nem azt jelenti, hogy jobban szeretnék.


Gondolj bele:

- ő maga is jóval idősebb, más már az egész felfogásuk, ilyenkor amúgy is hajlamosabbak becézgetni, szeretgetni

- titeket munka és háztartás mellett kellett NEVELNIÜK, az unokákat szabadidejükben, átmeneti jelleggel kell PÁTYOLGATNIUK

- veletek leckét kellett írniuk, meg kell szidniuk, ha rosszat tettetek, ők is fáradtak voltak, ellenben az unokákkal akkor találkoznak, mikor minden "happy", és ha gond van, visszaveszitek, és ti nevelitek meg őket, hiszen ti vagytok a szüleik

- anno nyilván sok kisgyerek volt állandóan körülöttük, már csak miattatok is (ismerős szülők gyerekei, óvoda- és iskolatársak...), most viszont nagy valószínűséggel csak akkor látnak kisgyereket, amikor az unokák náluk vannak. Elvesztette a dolog a természetességét, így olvadoznak a kicsik láttán.

2014. okt. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A kicsi gyerekekkel a szülők is ezt csinálják. Csak nem emlékeztek rá mert akkor még picik voltatok. Kb. 5-6 éves korig tart ez, utána már a gyerek sem szereti ha puszilgatják és becézgetik és általában ezért marad el utána a dolog. Én is puszilgattam és becézgettem a gyerekeimet, de tuti nem emlékeznek már rá.
2014. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jó memóriám van, 2 éves koromtól tisztán emlékszem dolgokra. Nem becézgettek, nem kényesztettek így soha.
2014. okt. 12. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd Te is így leszel vele. Engem nagyapám csak csillag-nak meg csillagomnak hívott. Édesapámmal pedig nagyon szigorú régimódi apa volt.

Ahogy már írták szülőként nevelned, nagyszülőként már csak szeretned kell.

Igaz van egy kis buta magyar vélekedés is ebben, hogy a szeretet szóbeli kifejezése egyenlő az elkényeztetéssel.

Mi szülőként tehetünk róla, hogy ne fukarkodjunk a kedves, becéző gesztusokkal. Akkor, nagyi korunkban, majd nem fog marslakónak nézni a gyerekünk.

2014. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!