Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám miért panaszkodik,...

A nagymamám miért panaszkodik, hogy diákmunkára járok és mert tovább akarok/akarunk tanulni?

Figyelt kérdés
Azt mondja, munka nála is lenne, inkább mennék ki hozzá segíteni. De persze a mai fiatalok ingyen nem dolgoznának, csak pénzért, mert anyagiasak. Mondom neki, hogy nem elszórni akarom a pénzt, hanem az egyetemre (albi (esetleg lakás), kocsi, külföldi ösztöndíj) spórolok. Erre rávágja, hogy minek az, az a szülőnek csak lehúzás. Mert hiába taníttatják ki őket, a hála az, hogy elhúznak külföldre meg Pestre, ha esetleg vállalnak gyereket, azt is csak havonta látják (a bátyámra haragudott meg nagyon, amiért ő a szakmai gyakorlatát Pesten végzi).
2018. júl. 26. 10:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én értem az ő nézőpontjait, csak nekem nagy szívás lenne, ha az ő elvárásai szerint élnék. Igen, mamám sokszor mesélte, hogy anyóshoz/szülőkhöz/testvérekhez simán el lehetett gyalogolni, mert vagy faluban vagy a szomszéd faluban laktak és mivel a nők a háztartást vezették, simán át lehetett menni egymáshoz csak úgy napközben beszélgetni, a gyerekek iskola előtt is otthon voltak. Emlékszem, régen az is megviselte, hogy mi a városban lakunk és "csak" kéthetente találkoztunk, mert minden második hétvégén anya rokonait látogattuk, következő hétvégén meg apa szüleit.
2018. júl. 27. 08:29
 12/12 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel a mentalitással pont az ellenkezőjét fogja elérni, amit akar, az is bő 80% eséllyel biztos.


Egyszerű, falusi, gyöpös agyú néni, nem kell neki magyarázkodnod, nem kell mindenkinek megfelelni.

2018. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!