Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi lehet a baj? Mi történhetett?

Mi lehet a baj? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Anyukámat kb. 15 perccel ezelőtt felhívta a nagymamám(az ő anyukája) és totálisan hülyeségeket beszélt, hogy ott vannak nála férfiak, nők, nem tudja, hogy fektesse le a gyerekeket, mi hol vagyunk, stb. Aztán anya felhívta a testvérét, akitől megtudtuk, hogy őt is felhívta a mam, úgyanígy összefüggéstelen zagyvaságokat beszélt. Most eléggé megijedtünk. Régebben voltak alkoholproblémái mamámnak, de elvileg nem hallatszott most a hangján, hogy ivott volna. Altatót is szed. Lehetséges, hogy attól csinált ilyet, esetleg álmában? Létezik ilyen mellékhatása?

Valamint ez a mamám szinte egész nap egyedül van, otthon a lakásban, nem mozdul ki, hiába hívjuk, menni meg nem tudunk sajnos mindennap hozzá. Lehetséges, hogy “bekattant”? (Bocsánat az erős kifejezésért)

Most anya a tesójával elindultak mamámhoz, csak kíváncsi vagyok, ezen részletek alapján ti mit gondoltok.


2018. júl. 31. 23:10
 1/8 anonim válasza:
74%

Szerintem elpattant neki valami...

Erre más válasz kevés van..

2018. júl. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű..
2018. aug. 1. 00:12
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Valoszinu h vmi demens vonal v pillanatnyi zavar lépett fel nála,Anyai Nyagymamám engem katonai tisztnek nézett,és németül kezdett hozzám beszélni,meg is ütött többször h lopni akarok,összemosta a multat a jelennel..
2018. aug. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
LEhet TIA, lehet bármi. El kéne szépen vinni orvoshoz.
2018. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem rá kellene nézni minél előbb.

Altató bevétel után (esetleg) tud ilyet okozni, vagy önmagában az időskor miatt is lehet sajnos. :-(

2018. aug. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Crisopher ***** válasza:
79%
Nagymamám ugyanilyen volt élete utolsó szakaszában. Nála Alzheimer-kór okozta. Rá kellene néznetek. Ilyen korban már nem teljesen beszámítható az ember. Én orvossal is megnézetném amúgy. Viszont szerintem ha ilyen bajokkal küzd, nem kéne egyedül hagyni, mert nem fogja magát tudni ellátni. Például nagymamám nem ismerte fel a pénzt sem, és gyakran volt, hogy 500 helyett 5000-et adott. Nem gyerekjáték, nehogy aljas emberek visszaéljenek a helyzetével és kár okozzanak neki.
2018. aug. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy minden este azt képzeli, hogy bemennek hozzá a lakásba idegenek és ott járkálnak. Nem is tudtuk eddig, hogy ilyen problémákkal küzd. Nem tudom, mi lesz vele, anyáék szerintem elviszik orvoshoz, meg ma átjön hozzánk, hogy ne legyen egyedül, van nálunk kutyus is, akivel jól kijön. Hátha ez segít rajta egy kicsit.
2018. aug. 1. 12:39
 8/8 Crisopher ***** válasza:
79%
Ha ilyen problémái vannak, semmiképpen sem hagyjátok egyedül.
2018. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!