Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti ezt hogyan fognátok fel?

Ti ezt hogyan fognátok fel?

Figyelt kérdés

Üdv.

1.5 éve elhunyt a mamám.

A nagy hiány mellé még társul az,hogy halála előtt 2 nappal mondtam neki ,hogy átmegyek hozzá,de végül nem mentem,mert nem volt időm meglátogatni.

Két nap múlva pedig meghalt.Annyira bűntudatom van a mai napig,nem tudom ezt magamnak megbocsájtani ,hogy miért nem mentem be hozzá legalább egy puszira.(amúgy rendszeresen jártam hozzá).Ez mégis annyira bennem maradt.

Ti ezt hogyan dolgoznátok fel?Hogyan próbálnátok felfogni?


2018. szept. 4. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az idő segít csak.
2018. szept. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Jobb, mintha haragban váltatok volna el
2018. szept. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló van.

A nagynéném tavaly márciusban halt meg, akit nagyon szerettem.

Ő kórházban volt és nem látogattam meg mert nagyon fáradt voltam aznap.

..Kért ebédet hisz a kórházi koszt nem volt valami jó, így suliból haza jövet rögtön meg is főztem a rizst, és gyors készítettem rántott karfiolt. Anya bevitte neki, nagyon örült. Sajnálom h nem mentem be akkor mert pár nappal később már késő volt.. azóta is szörnyen fáj.

..Talán tényleg csak az idő segít, fakulnak az emlékek és így könnyebb lesz.

2018. szept. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 hete halt meg a nagytatám. Azt mondtam, hogy ha vége az egyetemnek, akkor sok időt leszek vele és elterveztem, hogy társasjátékozunk majd. Ahogy lejárt minden egyetemi dolog, ágyba került. Egyre romlott az állapota és én csak álltam mellette szótlanul. Egyszerűen nem tudtam mit mondani. Egy nap elhatároztam, hogy másnap miket mondok, mutatok. Aznap reggel meghalt. Plusz az utolsó két napján nem is voltam látogatóba. Pár naponta mentem hozzá. Kellett volna menjek minden nap. Hogy teszem túl magam rajta? Magamat ismerve sehogy. Borzalmasan fáj és lelkiismeretfurdalásom van. Ha eszembe jut, elsírom magam.

19/L

2018. szept. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hónapja halt meg az anyukàm. Sokàig otthon volt, de az utolso hetet korhàzban töltötte. Ekkor màr nem volt magànàl. Egyszer voltam bent, mert nem birtam szegényt úgy làtni :( remélem nem haragszik érte, ettől én még nagyon szeretem és nagyon hiànyzik. 30N
2018. szept. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
csak a nagyanyád volt, nem anyád-apád. egyrészt öreg, szóval nem kéne hogy meglepetésként érjen a dolog, másrészt nemtom hány éves vagy de úgyis el fogsz költözni, ha nem vagy életképtelen akkor még nem is ugyanabban a faluban/városban fogsz megrohadni (hacsak nem nagyváros) mint ahova születtél. szóval nem mintha olyan sok haszna lenne később is hogy van nagyanyád. get over it.
2018. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam mint az 5-ös.Én is azért nem mentem,mert nem bírtam volna látni abban a környezetben.Mikor rászántam magam,addigra meghalt.Ez bennem marad mindig,de próbálok csak a jó dolgokra emlékezni.Sajnos sok esetben egyedül halnak meg az emberek a kórházban.Az utolsó pillanatokban biztos gondolnak a szeretteikre,de tuti hogy inkább az köti le őket,hogy szenvednek,nem kapnak levegőt,stb.,tehát maga a halál folyamata.
2018. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad ezért! Idővel el tudod engedni a bűntudatot és ezt az emléket. Próbálj meg csak a jóra gondolni, ha gondolsz rá.

Nekem kórházban volt az apám. Kérte, hogy ne menjek meglátogatni, nem tettem. Nem sokkal utána meghalt. Előtte hónapokkal korábban láttam csak, az volt az utolsó emlékem róla. Ugyanígy bűntudatom volt, és néha még most is, ha eszembe jut, de időt kell adni magadnak (és nekem is), és elfelejteni.

2018. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os :

Nekem ő nem csak a nagyanyám volt,ugyanis ő nevelt,amikor édesapám elutazott napokra munka miatt.(Ebből leszűrheted,hogy édesanyám nélkül nőttem fel.)

Ő neki sokkal többet köszönhetek,mint az anyámnak.


A többieknek nagyon szépen köszönöm:) !

2018. szept. 5. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!