Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek a helyemben? A...

Mit tennétek a helyemben? A gyereknek az a jobb, ha itthon maradok?

Figyelt kérdés

Tavaly tavasszal meghalt a férjem, volt végrendelete, így hiába nem tetszett az anyósomnak, én lettem a fèrjem előző házasságából született kislányának a gyámja. (Az anyukája még a szülés utàn 3 hónappal balesetben meghalt)

A kicsit nem egészen 3 éves kora óta én nevelem, mindig is úgy szeretettem mint a sajátomat.

Május elején munkát kaptam 2 hónapra Párizsban. Anyu kijött velünk, így még én dolgoztam, volt aki vigyázzon a gyerekre.

Most jöttünk haza, viszont felajánlották, hogy állandóra visszamehetnék, ezen pedig az anyósom teljesen kiakadt.

Megértem a helyzetèt, biztosan én is így reagálnék, de mindenem azt diktálja, hogy fogadjam el az állàst.

Úgy èrzem itthon a házunkban, hogy majd megfulladok, 1 évig alig tèrtem magamhoz, a kislány is keresi az apját. Kint viszont egész màs volt. Senki nem nézett ránk úgy, hogy "jajj szegények", nem jutott eszembe mindenről a férjem, vagyis a hiánya, minden egész màs, egész jó volt...

Anyagi szempontból nyilván jobb kint, haza is tudnánk jàrni, néztem iskolát ami megfelelne, lakàst...stb

Szerintetek? Mi a jobb megoldás? A gyereknek az a jobb ha itthon maradunk? Vagy neki is jó a környezetváltozás?

Vagy mivel az apját már elvesztette jobb, ha "minden más" állandó marad?



2019. júl. 18. 21:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
A gyereknek és neked is jót tenne a környezetváltozás. Menjetek nyugodtan. Te neveled, nem anyósod. Majd meglátogatja, a nyári szünetben meg hosszabb időt tölthet nála az unokája
2019. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Úgy elhúznék, mint a vadlibák, ha a helyedben lennék.
2019. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
A helydben mennék..a kislánynak is és neked is ez lesz a legjobb..egyrészt a környezetváltozás miatt illetve nem utolsó sorban jobb életetek lesz kint mint itthon..anyos meg tud menni hozzátok vagy jöttök ti amikor tudtok..ez nagy lépés az életben de ha én lennék ilyen helyzetben egyértelműen mennék nem érdekelne mi a véleménye az anyosnak erről..
2019. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
27%
Csak fix időre mennék, örökre nem.
2019. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Persze hogy menj. Mindenképp megnyugtatobb ha te jol vagy lelkileg, és a kislánynak is ez számit igazán.
2019. júl. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem írtad, mennyi idös a gyerek, de neki a fontos az, hogy veled legyen, mert csak te vagy a családja.

Emellett ott minden szempontból jobb körülmények közt lennétek, neki meglenne a lehetösége megtanulni rendesen a nyelvet is, iskolába ugyanúgy tud járni, és sokkal több lehetösége lesz, mint ha maradtok a nyomorban.

Ha eddig a gyerek jól érezte magát, akkor semmi akadálya, hoyg végleg odaköltözzetek.

2019. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
19%

"mint ha maradtok a nyomorban"

Nyomorról szó sincs.

2019. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
A nyomor nem csak anyagiakra voantkozhat, a lelki nyomor sokkal nagyobb probléma: "Úgy èrzem itthon a házunkban, hogy majd megfulladok, 1 évig alig tèrtem magamhoz, a kislány is keresi az apját. Kint viszont egész màs volt." "Anyagi szempontból nyilván jobb kint"
2019. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Èn ezt felnött módjára megbeszélném az anyóssal (ha lehet). Elmondanám azt amit itt leirtál és hogy bármikor mehet hozzátok látogatóba. Azt is megkell érteni, hogy ö meg elvesztette a fiát, nyilván neki is nehéz és nem akarja az unokáját is elvesziteni. Gondolom csak ö maradt a fia után.
2019. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Egy percig nem gondolkodnek
2019. júl. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!