Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg kötelességem meghívni...

Tényleg kötelességem meghívni az esküvőmre azokat a rokonokat, akiknek voltam az esküvőjén gyerekként?

Figyelt kérdés

Nagy a család, mióta az eszemet tudom minden évben legalább 2-3 lagzin voltunk a szüleimmel, nagyszüleimmel.

Most jövő nyáron én házasodok. Kb 25 főt állítottunk össze a párommal összesen.

Anyukám teljesen ki van akadva, szerinte muszáj visszahívnom azokat, akiknek voltam az esküvőjén. Ráadásul szerinte nem csak őket, hanem az egész családot, mert úgy illik.

Viszont egyáltalán nem tartom senkivel a kapcsolatot közülük, a hátam közepére sem kívánom, hogy gyakorlatilag idegenek legyenek ott a nagy napon.

Azt tudni kell, hogy falun nőttem fel, mindenkinek nagy esküvője volt és ők is úgy hivogattak, hogy alig tartottuk a kapcsolatot.


2019. júl. 31. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%

Gyerekkent meg szep hogy nem.

Ha te magad voltal meghivva, akkor illik visszahivni.

2019. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
96%
Ha akarod meg hivod ha akarod nem a te nagy napod lest nem anyud te dontod el kit hivsz es kit nem..
2019. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
94%
Lesz*
2019. júl. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed természetesen.

Ha a alapból kis esküvőt terveztetek, nem is kivitelezhető évi 2-3 házasodó egész családját meghívni az elmúlt 25 évből.

Még most gyorsan csapj rá az asztalra, különben meg fogják keseríteni a készülődést.

Én annak idején felvetettem a 2 tanús esküvő lehetőségét is, hogy ne érezze mindenki úgy hogy van beleszólása, mindjárt csend lett ;)

2019. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nyilvamvalo a valasz... Ne legyel "anyu pici fia", es dontsd el magad, kit hivsz meg a te eokonaid kozul.
2019. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam jópár esküvőn, mégis a sajátomon 26 meghívott volt. A másodunokatesómmal véletlenül összefutottam utána, teljesen meglepődött, hogy mi az, hogy őt nem hívtam meg, az "uncsitesómat"? A legkevésbé sem érdekelt. Ha meghívtuk volna a férjem összes haverját/barátját családostól, akinek ott volt az esküvőjén, csak belőlük összejött volna 60 fő. Nálunk is le kellett állítani az anyósomat, mert ő nehezményezte, hogy az ő (!) unokatestvérének a szüleit nem hívtuk meg.

Pont úgy voltunk vele, ahogy te is írtad, nem akartunk kvázi idegeneket az esküvőnkre, csak azért, mert papíron rokon. Néhány éve az unokatestvérem házasodott, a saját testvére bemutatkozott nekem az esküvőn. Ezek után furán nézett volna ki, ha meghívom, csak mert az unokatesóm.

2019. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6# nagyjából ugyanez a helyzet, annyira jól ismerjük egymást, hogy fel se ismerne a család egy része.


Mi fizetjük az esküvőt, szóval nincs hatalma beleszólni anyukámnak, de csak megteszi. Apukám és még 1-2 közeli rokon is igazat ad neki..

2019. júl. 31. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "muszáj" meghívni bárkit is. Dobd fel nekik a magas labdát: ha fizetik az egész dajdajt tokkal-vonóval, akkor meghívhatják az egész falut, de ha nem, akkor azok lesznek meghívva, akit ti akartok. Figyeld meg, egyből elmegy a kedvük az egésztől!
2019. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy vissza kell hívni. Nekem is volt olyan unokanővérem, hogy voltunk százötvenen a lagzijában (szülei másod unokatestvéréig meghívtak minden rokont). Én rá 15 évre házasodtam, huszan voltunk. Természetes, hogy így csak a szűk család és mindkettőnk részéről 1-1 jóbarát volt meghívva.

(Amúgy meg azt, hogy meghívtak ők valamikor, nem azzal viszonzod, hogy Te is meghívod őket az esküvődre, hanem azzal viszonoztad, hogy nászajándékot vittél/vittek a szüleid). A TI esküvőtök, ne hagyjátok magatokat belehajszolni semmi olyanba, amit nem akartok, mert semmi illemszabály nem kötelez rá.

2019. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Te esküvőd, azt hívsz akit akarsz, nincs olyan hogy kötelesség, vagy mit illik.
2019. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!