Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedüli gyerekként anya...

Egyedüli gyerekként anya meddig várhatja el, hogy vele legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Édesanyámmal nagyon jó, szoros a viszonyom, 22 éves vagyok, testvérem nincs.

Egyre többet veszekszünk, én igenyelném a szabad teret, barátnők, párom, szabadidő, ő viszont elvárja, hogy hívjam, hol vagyok, mit csinálok, mikor megyek, együtt menjünk, otthon legyek.

Ez persze féltés nagy részben, valamint igény arra, hogy segítsek neki.

Igyekszem segíteni, de mi a jó megoldás arra, hogy megértessem vele, nem azért nem keresem, ha távol vagyok, mert szégyellem, hanem azért, mert nincs semmi olyan, amit abban a helyzetben el kellene újságolnom. Vagy hogyan fogadtassam el vele, hogy igenis heti 3-4 napot nem feltétlenül töltök otthon?


2019. máj. 12. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Mert ha már elvárás, akkor nem egészséges kettőtök kapcsolata.
2019. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Haláláig:(

2. A túlféltés és az egyedül maradástól való félelem nem ugyanaz!


A "függetlenségi harcodat" meg kell vívni, ez vitákkal jár. Utána viszont új alapokra helyezett, normális viszonyt lehet fenntartani.

2019. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Kb. örökre vagy amíg rá nem eszmél ő maga, hogy baj van.

Nem írtad, hogy anyukád egyedül van-e/magányos-e. Ti. férjjel együtt egy háztartásban lakva is lehet az ember magányos, de ha a férj kamionos, akár egyedül is.

Édesanyád - szinte bizonyosan - nem túlfélt, hanem fél az egyedülléttől, a felnövésedtől (a saját megöregedésétől), és ezt tudattalanul a te odakötéseddel próbálja kezelni. Ha odakötődsz, nem lesz párod vagy mire anyukád engedné, már félig mindegy lenne.

Ennek az odaköttetésnek véget kell venni! Lehet finoman, rejtve anyukádnak más elfoglaltságot, barátokat találva vagy direkt kimondva (azt is lehet finoman). Szerintem az első megoldás túl sok időt igényel, neked most nem ez a dolgod.

Üljetek le megbeszélni a dolgot!

2019. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Addig várja el amíg eltűröd.
2019. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom anyja volt ilyen, apuka meghalt 15 éve, anya sosem dolgozta fel, csak a gyerek maradt neki, stb. Ráadásul féltékeny volt minden pillanatra amit a lány nem vele, hanem velem töltött. Lelkileg manipulálta a gyerekét ezzel a viselkedéssel.

1 évig bírtuk, akkor feladtam, nem éreztem, hogy bármi változás követkene be.

De nagyjából ugyanez volt, amikor velem volt, állandóan hívogatta, vagy a lány írogatott neki 10-15 percenként messenger üzeneteket, hol jár épp a vonat, mit csinálunk, hol vagyunk stb. Egyszer elvittem 3 napra nyaralni, az anyja rögtön rosszul lett "még a kórházba is be kellett volna mennie de nem ment, bezzeg ha itt lettél volna kislányom velem akkor nem történik meg".


Aztán a végefelé a lánynak is megmondtam h soha nem lesz normális kapcsolata, amíg a köldökzsinórt nem vágja le az anyjáról.

Anyjának ugyanezt megmondtam (ráadásul Ő meg munkatársam volt akkor) hogy vegye igénybe pszichológus segítségét, persze akkor vérig sértődött.


Azóta eltelt 3 év, a csajnak 2 éve van pasija, elköltözött az anyjától, állítólag jól megvannak, anyuka meg eljárt szakemberhez, talált hobbit, utazgat, festeget, kirándul, barátnői vannak.


Az egészben azt sajnálom, hogy az één káromon jött rá mindkét nő arra, hogy rossz úton járnak :)


Szumma, kérdező: mihamarabb tisztázd ezt anyukáddal, mert nem Ő éli az életedet, csak része az életednek.


Ha mélyebben érdekel a hogyan-mit, akkor "L. Stipkovits Erika: Szeretettel sebezve c. könyvet ajánlom. Én sajna csak utólag találtam rá...

2019. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ekkor már legfeljebb bejelenteni illik, hogy mikor mész haza, mikorra várjon, de engedélyt kérni nem kell.
2019. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Engedélyt nem kell kérnem, azt csinálok, amit akarok, csak ha nem úgy, ahogy ő szeretne, jönnek a konfliktusok.


Nem tudom, hogyan tudnám ezt úgy elmondani neki, hogy megértse, de ne bántódjon meg.

Néha utaltam erre, akkor jött, hogy ne is hívj, ne is keress, költözz el.

Én pedig egy egészséges középútra vágyom.

2019. máj. 12. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, az a passzív-agresszív viselkedés iskolapéldája anyukád részéről. Egy manipulatív játszma, ami csak akkor szakad meg, ha a játszma egyik résztvevője kiszáll.

Olvass utána, érdemes.

2019. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bizony érzelmi zsarolás. Ne ülj fel neki, magyarázd meg neki, hogy ez az élet rendje, el kell fogadnia, hogy felnövőben vagy, ha erre nem képes, azzal neked is és magának is árt. Gondolja át, neki is jobb fokozatosan hozzászokni, mint egyik napról a másikra azzal szembesülni, hogy egyedül van. Amúgy is gondolja át, háromszor is, hogy mit kíván, mert lehet, hogy megbánná.
2019. máj. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!