Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti ebben a helyzetben közbe...

Ti ebben a helyzetben közbe lépnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Páromnak van egy nagykorú gyereke,aki már évek óta elköltözőtt tőlünk. Sajnos először az alkohol rabja lett,most pedig füves cigiket szív. Amint van egy kicsi pénze,mert csak alkalmi munkákat vállal,egyből ilyenekre költi. Ebbe én ugye nem szóljatok bele,de őszinte leszek,nem is akarok. Viszont,sokszor előfordul,hogy ilyen állapotban jelenik meg nálunk. Amúgy csendes,és nem csinál semmit,csak mered maga elé. De mikor kezd kimenni belőle a szer,mindig farkas éhes lesz. Ilyenkor amit talál,mindenbe bele eszik. Nem egyszer volt már,hogy páromnak este szendvicset kellet vacsorázni a,mert ő szó nélkül megevett mindent. Még a kicsik édességet is dézsmálja ilyenkor. A kérdésem a következő lenne,mivel a párom gyermekéről van szó,így neki nem merek annyira szólni. De azt sem szeretném,hogy a továbbiakban egy majdnem drogos munkakerülő fel egye amit mi kettenegkeresünkagunlnak és a gyerekeinknek. Ezért szeretn tudni,hogy ti szólnátok,hogy ne nyűljon az ételhez,vagy mi lenne a megoldás?

Még valami. Párom sokszor maszekol a rendes munkája mellett,ilyenkor tart magánál abból a pénzből egy keveset. Ebből néha rendel valamit a családnak. Ebbe is lehetne beleszólásom?


2019. aug. 27. 22:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat,nagyon össze vissza van egy mondatom:amit ketten keresünk magunknak,és a gyerekeinknek.
2019. aug. 27. 22:46
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én eléggé olyan vagyok, hogy ami a szívemen, az a számon. Ülj le és beszéld meg a férjeddel, finoman vázold fel ugyan ezt. Utánna pedig hármasban üljetek le ezt megbeszélni tiszta pillanatában. A kicsik édességei meg ne legyenek szem előtt. Legközelebb ha meg látod, h csak a feneke lóg ki a hűtőből mondd meg, hogy pl a pörkölthöz ne nyúljon mert az az apjáé és egesz nap dolgozik, szeretne meleg főtt ételt enni nyugodtan, mikor végre haza esik az egész napi melóból.

Nem egyszerű hisz eléggé kényes téma. Ugyan olyan gyereke és családtag, de értem a problémád és remélem sikerül megbeszélnetek hárman együtt a dolgokat.

2019. aug. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Aki bevan füvezve és elkapja a kajaflesh annak mindegy hogy mit kap, ízleni fog neki. Adj neki kenyeret meg szalámit azt ő úgy fogja élvezni mint valami 7 fogásos menüt...
2019. aug. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha nekem lenne már 2 gyerekem valakitől,pontosan hogy jogom lenne hozzá,hogy ebbe beleszóljak.Kaját nem említeném,inkább azt mondanám,hogy nem vagyok hajlandó elviselni hogy ez a gyerek bejöjjön beállva.Már csak a gyerekeim miatt sem,nem kell hogy így lássanak valakit,meg amúgy se vagyok erre kíváncsi.Jöhet tisztán(akkor nem zabál fel mindent),vagy sehogy.Nem is értem miért hagyja ezt így az apja... Szóval vagy tisztán vagy sehogy,ezt meg kell mondani neki és kész.
2019. aug. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Huu de nagy katasztrófa.Amúgy meg drog drog drog....vagy.. ovrossàg.Étvágy növelő.Ha néha néha megy hozzátok és eszik nem akkora probléma.
2019. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mivel a párom gyermekéről van szó,így neki nem merek annyira szólni

...

Párom sokszor maszekol a rendes munkája mellett,ilyenkor tart magánál abból a pénzből egy keveset. Ebből néha rendel valamit a családnak. Ebbe is lehetne beleszólásom?"


Ez valami kirakatkapcsolat, vagy mi, hogy épp a legfontosabb dolgokat nem meritek megbeszélni egymással?

Pont azért kellene szólnod neki, mert az ő gyereke!

És ha közös háztartásban éltek, akkor igenis közöd van neked is ahhoz, hogy neki milyen (maszek vagy nem maszek) bevételei vannak.

"B" változat: a szőnyeg alá söpritek a kényesebb kérdéseket, nehogy fel kelljen vállalni némi konfliktust (nyilván azért, mert sejtitek, hogy annyira labilis a kapcsolat, hogy bármilyen kis konfliktusba belerokkanna), és akkor majd később lesz egy baromi nagy pofára esés a szőnyeg alá söpört pupliból...

2019. aug. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Én már rég szóltam volna a páromnak.Nem azért mert sokat eszik,hanem,hogy betépve ne jőjjön hozzánk,a gyerekeimnek se jó ha ezt lássák.Ha normálisan viselkedne,hát egy tányér étellel meg lehet kinálni,de nem úgy,hogy felzabál mindent.
2019. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Tudod te ki turne el drogost a hazban...mondd meg neki hogy fiam, tobbet ilyen allapotba be nem johetsz a hazba embereld meg magad ha meg valtoztal johetsz.
2019. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Én nem tolerálnám, hogy ilyen mámoros állapotban az otthonomba jöjjön. Miért nem oda megy, ahol lakik; azt írtad, elköltözött már!Mi a fenét keres ott beállva?

Nem kell neki ajtót nyitni, hanem haza kell küldeni, amikor meg józan, el kell neki mondani, hogy úgy rombolja le magát ahogy akarja, de nem vagytok rá kíváncsiak, és nem kívánjátok elszenvedni a mámoros pillanatai utóhatását sem, ezeket intézze a saját privát szférájában!

A másik kérdésedre a válasz: ha külön kasszán vagytok, akkor nincs beleszólás, ha közösen, akkor meg tedd fel a kérdést, hogy annyira csórók vagytok-e, hogy még abba is bele akarsz szólni, hogy a zsebében llévő pénzből mit vesz a párod, vagy esetleg megengedheti magának, hogy olykor a z extra bevételéből, amiért pluszban, munkán felül dolgozik, némi extrát vegyen a CSALÁDjának (mégcsak nem is csak saját magának...).

2019. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!