Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben a helyzetben mit lépnéte...

Ebben a helyzetben mit lépnétek, mint főbérlő? Hová teheti a lakásom bútorjait? Köpni nyelni nem tudok és senki sincsen Aki segítene

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti ebben a helyzetben mit lépnétek, mint főbérlő?

Kiadtam a lakásomat úgy, hogy a Szerződés megírása közben közölte az albérlő, hogy ő sokallja a 2 havi kauciót, így csak 1 havit ad és 1 havi lakbért, majd másnap átutal 1 hó kauciót még, mert látja, hogy nem megyek bele. Akkor azt mondtam neki, hogy ha most gondok vannak mi arra a garancia, hogy később nem lesznek?

Ez 1 hete volt és azóta már 3 x felszólítottam a fizetésre vagy az esetleges kiköltözésre.

Ma meg felhívott, hogy hová teheti a lakásom bútorjait? Kérdem miről beszél? Azt mondta, hogy ő kicserélné újakra és ezeket levinné a kukához.

Közöltem vele, hogy ezt nem engedem. Aztán erre, hogy mindenki kicserélte volna de, hogy amikor ő kiköltözik akkor ne maradjak bútor nélkül elvihetem a bútorjaimat a 4.emeletről, hogy majd vissza tudjam szállítani, ha szükségem lesz rá.

Köpni nyelni nem tudok és senki sincsen Aki segítene. A lakást a szüleimtől örököltem, párom nincs.

Kérlek segítsetek!



2018. máj. 6. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

"A lakást a szüleimtől örököltem"


Magyarul te nem a főbérlő vagy hanem a tulajdonos. Amúgy a magyar jogrendszer a bűnözőt védi, csak bírósági úton rakhatod, polgári peres eljárással ami fél év. Ha letelik a fél év, fel fog lebbezni és újabb fél év per. Ha letelt, akkor kirakhatod rendőrrel, de a sok százezer forintos kárt amit okozott szintén csakis polgári peres úton követelheted.

2018. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz egy ügyvédet.

A szerződésben szó esett a bútorokról?

Egy netröl letöltött szerződésben is benne van hogy bútorokat ki, ill. be csak a tulaj engedélyevel lehet vinni..

2018. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi áll a szerződésben? Bútorozva vagy bútorozatlanul adtad ki hivatalosan a lakást? Mennyi idősek és milyen állapotúak a bútorok? Ha bútorozva adtad ki, akkor a bútorokért anyagi felelőséggel tartozik, kaucióból levonható, ha kidobja a bútorokat. Ha bútorozatlanul adtad ki, akkor el kéne vitetned a bútorokat. Miben egyeztetek meg? A bérlőd már azzal szerződést szegett, hogy nem fizette meg a kauciót. Amúgy azt beleírtátok a szerződésbe? Én 30 napos felmondással felmodanék neki. Márcsak a kaució nemfizetése miatt is. De én úgy látom, hogy mindentől függetlenül te és a bérlőd nem tudtok hosszútávon együttműködni. Ez egyikőtöknek sem lesz jó. Közjegyzős szerződés van?
2018. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Más megoldásom nincsen? Mit mondjak arra, hogy a bútorokat is ki akarja tenni???
2018. máj. 6. 13:15
 5/21 A kérdező kommentje:
A szerződésben annyi, hogy meg kell óvni a berendezéseket és a használat közbeni hibákért övé az anyagi felelősség.
2018. máj. 6. 13:17
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én szereznék két nagydarab embert a közeli kocsmából, és odaállítanék velük személyesen tisztázni a helyzetet!


Ne legyél balek!

2018. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Írásban felszólítanám a lakás 30 napon belül történő elhagyására és arra, hogy az eredeti állapotnak megfelelően kérem vissza.


Mondjuk én már ott búcsút intettem volna, hogy elkezd alkudozni a kaucióból, a cigányok szokták ezt csinálni.

2018. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak igaza van. Kaució nem alku tárgya, azt tudta előre. Már akkor el kellett volna állnod attól, hogy neki add ki a lakást. Mondj fel neki minél hamarabb, mert csak gondjaid lesznek vele. Biztos fogsz kapni másik bérlőt is.
2018. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Már a szerződéskötés közben is probléma volt. Akkor azonnal el kellett volna állni az egész ügylettől.

Most azonnal próbálj megszabadulni az albérlőtől. Van olyan cég is, aki ebben segít. Azonnal fordulj egy ilyenhez, mielőtt nagyobb lesz a baj, mint amilyen most. Legközelebb pedig csak közjegyző előtt köss albérleti szerződést, annak végrehajtási joga is van!

2018. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bútorozva adtam ki hivatalosan a lakást. Kb. 10 évesek közepes állapotúak a bútorok.

A két havi kauciót és az időben lévő fizetést beleírtuk a szerződésbe. Sőt a másnapi fent maradt 1 hót is leírtam és aláírta.

A felek megállapodnak abban, hogy a felmondási idő egy hónapi határidővel történik.

Az 1 éves szerződés alatti időszakban történő/bérlő részéről szerződésszegés, azaz felmondás esetén/a kaució nem jár vissza.

Amennyiben bizonyíthatóan albérlőt talál a tulajdonos a használat megszűnik. A használat megszűnése esetén a használó köteles a lakást eredeti állapotában a tulajdonos részére átadni.

A lakás berendezési tárgyai nem rendeltetésszerű használatából keletkezett kár értékét, amennyiben nem az eredeti állapot szerint hagyja el a lakást megtéríteni köteles.

A használó köteles a lakást rendeltetésszerűen használni, annak állagát megóvni, ideértve a lakás tartozékait, felszereléseit.

A tulajdonos jogosult a jelen megállapodást azonnali hatállyal felmondani, amennyiben a használó a lakás bérleti díját vagy rezsi, közös költségek fizetését, a fogyasztásukat megjelölt határidőben nem teljesíti vagy egyéb szerződésszegés esetén.

A bérleti szerződés felmondása sms-ben is megtörténhet. Amennyiben a felmondási utáni egy hónapon túli lakásba tartózkodás történik a bérlő hozzájárul ahhoz, hogy külön jogi intézkedés nélkül, kiköltöztetési végrehajtás váljon lehetővé.

Röviden ezek vannak benne pontosan!

Nem közjegyzős szerződés, de még Édesapám által megírt szerződés van, amiben minden lényeg szerencsére benne van, mert Ő ügyvéd volt.

Köszönöm előre is a tanácsokat!

2018. máj. 6. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!