Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lépnétek egy ilyen helyzet...

Mit lépnétek egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegnap este nagyon nagy vita volt, mert tesóm későn ért haza és a telefont sem vette fel, anyámék keresték stb. A szüleim kisujjból, egyszerre elhordták őt minden alkoholista k*rvának, mindennek mi a barátommal fültanúi voltunk, aludni sem tudtam a veszekedés után, annyira durva dolgokat vágtak egymás fejéhez (persze a csúnya beszédre tesóm is visszavágott, jogosan, mert nagyon kanászul beszélnek velünk a szüleink).

Anyám ma reggel azzal fogadott, hogy "apádhoz most ne merj egy darabig szólni!". Csak lestem, vajon megint mit vétettem a szokásos nagy semmin kívül. Anyám elmondta szemrehányó, bunkó stílusban, hogy tegnap hallották tesómat telefonálni, és olyanokat mondott rólam a telefonban az illetőnek, hogy én a barátommal a szüleimet szoktam ócsárolni, hogy elmondom őket minden szemétládának és a barátom is elmondja őket mindennek. Persze a szüleim elhitték az utolsó szóig. Beszéltem tesómmal utána, kiderült, hogy anyámék csak fél mondatokat hallottak, és pont azt a felét nem hallották, amit kellett volna, és ami az egész történetet átírja, más szemszögből állítja be (kinézem a szüleimből, mindig ferdítenek). Hiába próbáltam anyámmal beszélni, egyik fülén be, a másikon ki, és most mind engem, mind a barátomat utálja és leszólja, mert mi hogy beszéltünk őróluk, és hogy ezek után tőlük ne számítsunk semmire. Persze az egész vád alaptalan, jó, bevallom a szüleim hibáját és a barátommal is megbeszélem ezeket, főleg, mikor igazságtalanok és köcsögök velem ok nélkül, vagy amikor láthatóan semmibe vesznek és a saját érdekeiket előbbre helyezik, ezt nem bírom. De sosem beszéltem róluk csúnyán, főleg nem a barátommal. Teljesen alaptalan az egész, mégis haragszanak rám, csak mert félrértettek egy beszélgetést. És hiába hozom fel a logikus érveimet, egyik fülükön be, a másikon ki, meg sem hallgatnak. Mit tennétek ilyen helyzetben? Komolyan, még én szégyellem magam a semmiért, mert nem tettem semmi rosszat.

20/L


2011. aug. 2. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Ismered a szokásos mondatokat?

Amíg az ő házukban élsz,amíg az ő kenyerüket eszed addig el kell viselned az ilyen eseteket..

Vagy a másik,hogy "vagy megszoksz vagy megszöksz.."


De 20 évesen ha ennyire nem tetszik az élet a szülőkkel,én elköltöznék,és élnék máshol mint Marci a hevesen.Ha nem tudnék elköltözni,akkor befogom a számat,és nem panaszkodom..Nem lenne értelme.

2011. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Azta te ezt rólam írtad?...:D

Az én anyám is ilyen...hát én ilyenkor egyszerűen nem szólok senkihez majd mikor lenyugszanak a kedéjek akkor vágd hozzá hogy mi előnyöd származna abból hogy őket szidod? És egyátalán kinek? Mi értelme lenne, így ismer téged? Aztán ha nem hiszi így járt. Én is megtanultam ebbe belenyugodni...tudom nem a legjobb módszer de...ez van.

2011. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Ha igaz,amit te àllitasz, akkor tegyél érte, hogy bebizonyitsd.
2011. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Most egy kicsit halgass,és várd meg míg lenyugszanak,aztán higadtan nyugodt,tiszta fejjel mond el nekik,hogy mi az igazság,és félreértették a dolgokat.
2011. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 tetro ***** válasza:
41%
állj a saját lábadra, és költözz el
2011. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

"vagy amikor láthatóan semmibe vesznek és a saját érdekeiket előbbre helyezik"


20 éves vagy, meddig kéne még hogy pesztráljanak???

Annyit tudok mondani amit Gyurcsány apánk néhány éve:

"Ha nem tetszik el lehet innen menni."

2011. aug. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

El lehet innen menni, persze. Idejöttek írogatni megint a nagyokosok.

Nehogymár nekik legyen igazuk, amikor én az ég világon semmit nem tettem! Mikor alaptalanul hergelnek, alaptanaul vesznek velem össze és majdhogynem a barátomat is ki akarják tiltani innen, aki minden munkában segít nekik?! Röhej tárgya az egész... és nem kéne mindig a szülőknek igazat adni, mert ezúttal nem lehet igazuk.

A gond még az, hogy hiába higgadnak le, ők ilyenek, egyik fülükön be, a másikon ki, józan, épeszű és magukból kikelt állapotban is, nekik hiába beszélni. Szóval feladtam, higgyenek, amit akarnak. De ha ezért bármikor is szívatni mernek, szépen megmondom a magam véleményét. -.-

2011. aug. 2. 13:01
 8/12 tetro ***** válasza:
89%
szépen megmondod a magad véleményt... és aztán? felnőtt ember vagy, tök mindegy, hogy igazuk van-e, nem kötelesek téged eltartani. nem tudsz velük kijönni? költözz el. mindegy kinek van igaza. vagy mond meg a magadét. persze majd nagy ívben tesznek a fejedre. hisz az ő házukban, az ő pénzükből élsz. és amíg ez így van, addig sajnos te leszel alul, hiába mondod meg bármilyen arrogánsan a magadét...
2011. aug. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Képzeld, hogy egyetemre járok, még csak most volt az első évem, ezért nem vagyok önfenntartó! Szakma, végzettség nélkül kissé nehéz lenne. A szüleim vállalták, hogy támogatnak, de arról nem volt szó, hogy idiótaságokat találnak ki rólam és még én ne szóljak hozzájuk napokig, mikor semmiről sem tehetek. Nem ilyenek árán fogadtam el a segítséget.
2011. aug. 2. 14:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Az igazság az,hogy csak magadat hergeled..Mi jó van abban??

Nem tetszik a szüleid viselkedése.Nem adsz igazat a szüleidnek.Ez van.Ezt megteheted..Én nem állok a szüleid mellé,de azt tudom,hogy ha valami nekem nem tetszik,nem erőltetem.Én sem jöttem ki anyámmal az alkoholizmusa miatt.Én 18 évesen mégis elköltöztem.Nem volt könnyű.Nappali iskola mellett dolgozni,és a hétvégéken is dolgozni,hogy ne kelljen visszamennem a szülői házba.Kemény munkával sikerült..

Ezt te is megteheted,hiszen nem te lennél a földön az egyetlen ember aki egyetem mellett dolgozik..Csak hát ez már nem olyan jó ötlet..gondolom..

Addig pedig bizony lehetnek a szüleid a leggonoszabbak,de amíg ők támogatnak,amíg ott laksz neked tűrni kell..

2011. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!