Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Anyósom 20 évig volt főállású anya, apósom dolgozott mindig, de nem bejelentve. Nem lesz nyugdíjuk. Mi, a párommal első generációs értelmiségiek vagyunk, baromi nehéz évekkel a hátunk mögött. Hitellel van házunk, stabil munkánk, de a fizetésünk nem kiemelkedő. Gyermekvállalás előtt állunk, és most kezdtem el aggódni a párom szülei miatt. Nyilván nem nézném el, hogy éheznek (saját lakásuk sincs, de az megoldott) de a saját gyerekeimtől se akarom elvenni majd az örömöket miattuk. Miről lehet ilyen esetben lemondani? Sportról, zenéről, babysitterről (messze laknak a szüleink) nyaralásról, megtakarításról? Egyszerre akarok segíteni, ugyanakkor ezért az életszínvonalért keményen megdolgoztam, és a gyerekeimnek szántam a gyümölcseit. A párom testvérei nem így élnek, mint mi, jelentősen ők nem fognak segíteni. Mi havi 10-15 ezret nem éreznénk meg, de az oda kevés lenne. Ez igazából 8 év múlva lesz probléma, még ráérnék aggódni, csak még a gyerek előtt szeretném tisztázni a párommal, hogy kellenek ebben határok, de magam sem tudom mik lesznek azok.
2019. nov. 3. 07:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A "nehezen tudom elképzelni" fontos része annak a mondatnak.
2019. nov. 3. 09:18
 12/20 anonim ***** válasza:
16%
Az egy dolog, hogy fontos része a mondatnak, de a lényeg mégis ez: "párom meg csak legyint rá"
2019. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Azt jelenti, hogy a párja az egész problémára legyint. Szóval ő nem arra legyint, hogy a szülei 2 x 28 ezer forintból kell, hogy kijöjjenek majd. Hanem arra legyint, hogy a Kérdező ezt előhozza és tervezgeti.

Rokonságban van ilyen, ott havi 80 ezret adnak így az anyósnak (pasi anyjának), aki egész életében dolgozott kb. 5 évet. Mert csak. Mert htb. volt. Most meg iker babák mellett, hitel mellett pont arról mond le a két (amúgy nem rosszul kereső) fiatal szülő, ami az a plusz lenne, amit megengedhetnének maguknak (pl. nyaralás, bébiszitter időnként.) Mondjuk havi 80 ezer x 12 hónap az 960 ezer/év, amit költhetnének a gyerekeikre is, akár félretett pénz formájában is.

Kérdező, értem a dilemmádat. Az a baj, hogy most legyint rá, de biztos, hogy melléjük fog állni, amikor beüt a nyugdíjas időszak:(

2019. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Oké, most már elfogadom, hogy nem írtam érthetően. :) Én úgy értettem, a jövőben nehezen tudom elképzelni a páromról, hogy a szülei éheznek, ő meg csak legyint rá. Hiába tudja ő is, hogy hibáztak, a gyakorlatban nem tudná ezt végig nézni. Amit megértek, csak én meg nem azért küzdöttem éveket, hogy a saját családom helyett az ő szüleit támogassam.

Mindig úgy terveztem, hogy a gyerekeknek legyen baba kötvény, nekünk nyugdíj megtakarítás, évi 2 hét nyaralás, 1 belföld, 1 hét (közeli) külföld, éves szinten pár belföldi hétvége kettesben (nem full wellness, csak önellátós, apartmanos kirándulós) és a gyerekeknek külön óra, ha igénylik majd. Ezeket úgy tűnik megengedhetjük majd magunknak, de sok felesleg nem maradna, és a lekötött pénzeken túl, szeretem, ha marad, ha elromlik valami műszaki cikk, vagy más ad hoc kiadás merülne fel. Nem érzem, hogy ezekben luxus lenne, de mindkettőnk szülinek annak tűnik. Az enyémek mindig bejelentve dolgoztak, nem sok nyugdíjuk lesz, de kifognak jönni. A páromé viszont nem kerestek rosszul, csak épp sose gondoltak előre.

2019. nov. 3. 09:53
 15/20 anonim ***** válasza:
24%
Anyósodék mondják le a tv-t, internetet és spóroljanak annyit a fűtéssel, árammal és vízzel, amennyit csak lehet. Pl. fürdés helyett zuhany. Öltözzenek turkálóból. Adjanak lejjebb minden igényükből. Már ez is sokat számít. Te meg veszel nekik egy zsák krumplit, egy háló hagymát, valami akciós húst, kenyeret, olcsóbb zöldségeket minden hónapban. Erre elég a 15 ezer. Éhen nem halnak. Viszont a gyógyszereket nem tudom ki fogja fedezni.
2019. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%

Ezzel foglalkozni nem a te dolgod lenne. Te csak nyugodtan gondolj a leendő gyerekeidre. Ha egy fillért sem adtok nekik a megélhetésükhöz,akkor is vannak opciók. Pl nyugdíjasként is lehet dolgozni.

De nem tudom miért van olyan érzésem,hogy te azért rágod ezzel már most a párod fülét,mert esetleg attól félsz,hogy majd ő odaadja a keresetét. Hasonló összegű a fizetésetek?

2019. nov. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

Lehet mondani, hogy nem az ő dolga, de a házasság vagyoni közösség. Szóval ha a férje támogatni fogja őket (mint a rokonságomban az anyját a pasi havi 80 ezerrel), az a családtól veszi el akkor is. Legyint rá, mert most még nem akar vele foglalkozni, ahogy írtad, kérdező, ez még kb. 8 év múlva lesz. Az én rokonságomban a pasi konfliktuskerülő, és inkább a családját megrövidíti vele, mint hogy az anyja nyavajogjon neki, hogy ez nincs, az nincs (és a havi 80 a az alap, fölötte vannak még hirtelen jött plusz kiadások, pl. volt, hogy ügyvédre kellett valamiért, volt, hogy magán ultrahangra, ez is mind természetes, hogy a két fiatal fizeti (két kisgyerek mellett).

Nálunk volt hasonló, az én férjem elzárta a pénzcsapot a családja felé (de ott van nyugdíja mindenkinek, 150 körül anyjának is, apjának is, csak hát szeretnének plusz dolgokat, és követelték is, fürdő, wellness, színház, hát nem. Engem utálnak érte, hogy be lett fagyasztva, de nyugi van azóta. De ők kijönnek a nyugdíjból, nálatok más lesz.)

2019. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem előre látó vagy, és nem árt ezt most tisztázni. Hogy félreértés ne essék, anyósodék nem önhibájukon kívül fognak nehéz helyzetbe kerülni 5-8 év múlva, hanem a saját hibájukból, ezt te kívülállóként előre látod, furcsa, hogy ők nem. Már most lehetne egyfelől arról beszélni a pároddal, hogy vegye rá a szüleit, most az utolsó években képezzenek tartalékokat, nyugdíj-előtakarékosság, stb. Másrészt azt is beszéld meg a pároddal, hogy ha majd a szülei rászorulnak, nem egyezel bele, hogy a saját családod rovására legyenek támogatva, ráadásul úgy, hogy a párod testvérei, akiket szintén felneveltek az anyósék, semmivel sem járulnak hozzá. Szerintem az ötleted teljesen rendben van, hogy ha az anyósék rászorulnak, akkor a testvérek egyenlő mértékben támogassák őket, pl. max. havi 10e körüli összeggel per fő, de itt meg kell szabni a határt.
2019. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "mellém állást", féltem a lehurrogástól. Hasonlóan keresünk, én egy picit jobban. Attól azért nem félek, hogy a komplett fizetését odaadná, de nem véletlen gondolkodok már most ezen...Velem előbb konfrontálódik, mint a rokonokkal. Egyébként az én szüleim is lehúzósak, csak én mindig jelzem feléjük, hogy forduljanak a testvéreimhez is, illetve tudják, hogy csak vészhelyzetben, nem elrugaszkodott összeget adok. Ebből még nem is volt így gond. A párom szülei sem kértek eddig semmit, de azért nyugdíj nélkül élni elég extrém lesz. Az apósom egy örökmozgó, biztosan dolgozna még nyugdíj mellett is, de az egészségi állapota már most is erősen aggályos.
2019. nov. 3. 11:02
 20/20 anonim ***** válasza:
21%

Ha most tudtok felre tenni havi 10-15e akkor tedd ezt.

Egy kulon szamlara tedd es majd ha szukseges lesz azwpen minden honapban utalsz rola nekik. Ha meg nem lesz szukseg ra meg mindig koltheted a gyerekre

2019. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!