Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan oldjam fel a feszültség...

Hogyan oldjam fel a feszültséget köztem és keresztanyám között hogy elmehessek az unokája keresztelőjére?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit bonyolult lesz a történet, de megpróbálom elmagyarázni.

Keresztanyámnak van egy barátnője, aki elég gazdag. Neki van egy velem egyidős fia, akivel keresztanyám nagyon össze akart hozni. Mondtam rendben, egy randi még semmi, külsőre is bejön a pasi, ő is szívesen randizna velem, majd meglátjuk hogy alakul tovább. A randi egész okés volt, de már ekkor észrevettem hogy van valami szar a pasi személyiségében. Ez a feltételezés ki is derült rögtön a randi után. Sétáltunk a buszmegállóm felé, mikor egy fékezés hallottunk. Hátranéztünk, és egy hajléktalan feküdt az úton, a táskája, pokrócai pedig szanaszét hevertek. A pasi annyit mondott mellettem hogy büdös hajléktalan, de én ezzel már nem törődtem, mert odaszaladtam segíteni neki. Szerencsére nem volt semmi komolyabb baja, csak lehorzsolta egy pár helyen magát, illetve kiborultak a cuccai a táskájából. Valaki letörölgette róla a vért, én pedig összeszedtem azt a pár cuccot ami a táskájában volt. Mikor meggyőződtem róla hogy biztos jól van, akkor visszaindultam a pasihoz, és folytattuk az utunkat a megállóba. Ekkor arról beszéltem hogy milyen undorító hogy valaki elüt egy embert és elhajt(mert a kocsi elhajtott) erre a pasi annyit mondott hogy ő is elhajtott volna, meg hogy csak egy hajléktalan, biztos részeg meg ilyesmi. Őszintén szólva nem éreztem rajta piát, meg látszott hogy nem volt részeg, de ha az is lett volna, akkor is segítettem volna. Én ekkor döntöttem úgy hogy elég volt a pasiból, megmondtam neki hogy jó volt az este, de nem kéne többet találkoznunk. Kb 3-4 nappal később volt egy kisebb családi összejövetel, ahol ott volt keresztanyám meg a barátnője(a fiú anyja)is. Keresztanyám már azelőtt is mondogatta hogy ezért kár volt kiadni a fiú útját, meg megfogom még bánni hogy elengedtem egy ilyen pasit. Ekkor az összejövetelen nekiállt a pasi anyja is, ugyanannak kb mint keresztanyám. Meg hogy nem kell egy hajléktalan miatt ilyen cirkuszt csapni. Én megmondtam nekik hogy nekem nem tetszett amit a fiú művelt, én nem így állok az emberekhez, és ezért nem is tudok vele elképzelni párkapcsolatot, mert számomra az a szituáció nagyon kiábrándító volt. Erre mikor bejön apám, mondja a fiú anyja neki, hogy nézd már milyen hűhót lecsap a lányod egy hajléktalanért,meg kb én voltam mindenben a szarnak kihozva. Valami olyasmit is mondott a nő, hogy pedig az ő fia meg én anyagilag is egy szinten vagyunk. Apám ezen elkezdett röhögni, és azt mondta, hogy lehet anyagilag egy szinten vagyok a fiával, de hálát ad az istennek, hogy annak ellenére hogy én is gazdagságban nőttem fel, nem vagyok egy emberi szardarab. Erre a nő elkezdett hápogni, besértődött, ugyanúgy mint keresztanyám. Csak itt jön a probléma. Keresztanyám unokájának jövőhéten lesz a keresztelője, és megmondta hogy nem akar minket ott látni, legfőképpen engem nem. Apa azt mondta ez őt nem érdekli, nem miatta megyünk, hanem az uncsitesóm gyereke miatt. Ez igaz is, de nem akarok haragban végigülni az egész keresztelőt. Szerintetek kezdeményezzek bocsánatkérést, vagy hagyjam annyiba, és csak tudjam le az egész keresztelőt úgy hogy nem szólunk egymáshoz? Amúgy az uncsitesóm támogatja hogy menjünk.

Bocsánat ha hosszú volt, csak mindent le akartam írni hogy értsétek.

17/L


2019. nov. 23. 20:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%
Egek,még mindig bedől valaki a kamukirálynőnek? Megint jön a napi egy kamu, amiben mindig ő az ártatlan barika, és csúnya gonosz mindenki bántja...
2019. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan lehet tudni, hogy kamu és mindig ugyanaz írja? :)
2019. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12

Majd te is megismered mindnek az egyedi stílusát, ha már 5 éve itt leszel!:)

2019. nov. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
"Honnan lehet tudni, hogy kamu és mindig ugyanaz írja?" Hidd el, meg fogod ismerni a stílusát, meg a fantáziáját az illetőnek. Főleg hogy napi egy mesével elő szokott állni. Ennek a kérdezőnek az egósimogatás a cél: mindig ő az ártatlan jókislány, akit bántanak. És utána várja hogy dicsérjék hogy jaj de helyes a hozzáállása, ő az egyetlen normális, miközben a meséiben elég hihetetlen amit a "környezete" csinál. Valószínűleg komoly önértékelési gondjai vannak a valóságban a kérdezőnek, de ahelyett hogy segítséget kérne egy pszichológustól, itt kompenzál.
2019. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

Szerintem te nagyon jóindulatú vagy a napi 1-el!:)

A múltkor belenéztem a havi értékelésekbe, van olyan, aki 3-400 között ír ki havonta kérdést!

Nézd meg, ha nem hiszel nekem!:)

2019. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#14

A toplistából csak két oldalt néztem meg, a 31-es Csíkos Leopárd az 507 kérdésével, vagy a 153-as Rex Raptor a 324 kérdésével nem kamugyár? Napi 15-20 kérdést írnak ki.

Tovább nem is nézegettem.

2019. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A pici szülei is akarják, hogy elmenj/-etek. Tedd meg.

A keresztanyádnak Te köszönj előre, ne várd, hogy ő köszönjön, hiszen jóval idősebb. Ha ottlétedkor éppen közölni valód akad feléje - mondd meg neki (pl. vigyázzon, mert ott jeges az út!). Egyébként nem kell hozzája szólnod. Ha ő kezd beszélgetést - válaszolj de ne félvállról. Ha piszkálódni kezd - menj tovább oldalra mások társaságába. Mondd neki azt, hogy Te ezt a témát lezártad magadban és nem akarsz változtatni. A vagyoni házasságok szűnőben vannak... (Vagy mégsem...?)

2019. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!