Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez a jelenség másnál is volt,...

Ez a jelenség másnál is volt, és normális dolog?

Figyelt kérdés
Rokonom nagyon beteg (nagynéni). Folynak a kivizsgálások, egyértelműen kimutatták sajnos, mi baja. A közérzete még elviselhető, de egyre fogy is, egyértelmű, hogy végződik majd. A lényeg, hogy van, amikor sírdogálok itthon ha egyedül vagyok, mert sajnálom. Viszont ő egy negatív, szurkapiszka nő volt mindig is. És itt jön be az, hogy amikor gondolkozom róla, akkor pedig egyszerűen mindig a szemét dolgai ugranak be (abból volt kb. 95%). Egyszerűen folyton csak piszkálódni tudott velem, ellenséges volt nagyon sokszor (mondhatnám, többnyire). Anyun látom, hogy szomorú, hiszen a testvére. Meg hát mégiscsak egy fiatalos ötvenes nő. De még így sem tudok rá szeretettel gondolni. Elérzékenyülök, könnyekkel sírok. Aztán eszembe jut, amilyen velem volt húsz évig, és már a harag van bennem és a megvetés. Ez így belefér? (N/30)

2019. dec. 4. 06:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Persze, teljesen normális dolog.
2019. dec. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Mit gondolsz, miért következett most be az a helyzet, amiért sírdogálsz ? A rosszindulatú, piszkálódó emberek saját életüket is tönkreteszik, a negatív érzelmek saját immunrendszerüket is károsítják.
2019. dec. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, én is azt mondom, ne bántson a lelkiismeret. Persze rossz lehet az az érzelmi hullámvasút, hogy sírdogálsz, Anyudat sajnálod, de közben előjönnek a negatív dolgok.

Nemrég voltam így, azt kell mondjam, sajnos tényleg normális. Nekem nem is vérszerintim, de mégis közelebbi (férjem felnőtt lánya). Én ennyi rosszat felnőtt nőtől húsz éven át még nem kaptam. Most meg pár hete van... És én vagyok 50, ő 30. Egyszerűen NEM TUDOK nem gondolni arra, hogy ellenem dolgozott 20 évig, és még most is rám mondja. (Férjemért a szívem szakad.)

Kérdező, nem tudsz mit csinálni, ne golyózzál bele, légyszi-légyszi.

2019. dec. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki úgy dönt, hogy életében - és ez nem egy téves döntés, hanem sok évtizedig mindig újra és újra meghozott választás - nem szeretettel viszonyul másokhoz, hanem bántja őket, akkor az az ő választása volt. Senki sem kényszerítette, hogy gonosz legyen. Ismét és ismét belerúgott az emberekbe. Ő tehet róla, hogy utálatra méltóan viselkedett, nem más.
2019. dec. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyira érintsen meg a dolog, mintha embertársad lenne. Anyám is ilyen volt.
2019. dec. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem kötelező senkit szeretni attól, mert a rokonod, attól mert beteg vagy mert haldoklik (rákos, gondolom), nem fog kitörlődni csak úgy a sok rosszindulatú dolga, ez van. Ettől még lehet sajnálni, hisz akármilyen ember is, ez egy szar helyzet és nyilván nem kívánod senkinek. Inkább engedd el a haragod, nem mész vele semmire.
2019. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Én csak a sírdogálós részt nem értem...
2019. dec. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es, sírdogálok, de én sem értem mindig magam. Egyik oka az, hogy anyukám szomorú, mert a húgának nem sok van hátra. Másik az, hogy valaki, aki nem lesz. Most van, és nem lesz majd.

Pont ez az, hogy sokszor munka közben is elfog a pityergés. Aztán a másik fele, a realitás, hogy amikor alám pakolt egy munkahelyen (ahova ő vitt be pedig), amikor alázott, mert karikás volt a szemem a kislányom pár hónapos korában a nem alvás miatt. Amikor szülés után egy héttel beszólt, hogy "hogy nézel ki". Amikor apám temetésén is csak ironizált, és annyit se mondott (nekem sem és anyámnak sem, hogy "részvétem". Ha ezek jutnak eszembe, és a folyamatos gonosz cseszegetés, kárörömködés, akkor meg felgyorsul a szívem, és harag van benne. Aztán megint anyu szomorú arcára gondolok, és megint a pityergés.

2019. dec. 4. 11:11
 9/14 A kérdező kommentje:
Bocs, az előzőt 7-esnek szántam a kérdésére.
2019. dec. 4. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

7-es vagyok

Elfogadom amit mondasz, de megérteni soha nem fogom.

Ha egy gonosz, rosszindulatú emberrel kevesebb, az nem veszteség. Maximálisan értékelem annak az embernek az erkölcsi nagyságát, aki megtudja állni ilyenkor, hogy ne érezzen megkönnyebbülést.

Nekem a sírás változatlanul túlzás, de nem vagyunk egyformák! Ha ilyenen sírsz, mit fogsz tenni, ha valamelyik szívből szeretett hozzátartozód megy el?

2019. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!