Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális jelenség a váltónál?

Ez normális jelenség a váltónál?

Figyelt kérdés

Legalább 5+éve nem vezettem.., ahol most élek van egy privát telek, és autó, amit lehet használni a telken.


Ma kicsit beültem gyakorolgatni, természetesen nem is ment jól... :D


Lejtőn, orral előre álltam meg az autóval, kézifék behúzva, és olyan van az emlékeimben, hogy ilyenkor érdemes R-be rakni.


Ha dombnak felfelé orral állok meg, akkor pedig 1-esbe pl.


Mindkét változatot kipróbáltam, autó leállít, kuplung felengedve, kézifék behúzva.


Na ekkora jött a furcsa dolog, miközben pucoltam a kocsit, a váltó kart is, simán kitudtam húzni üresbe.. megdöbbentem, ez normális??


Sajnos nem emlékszem ilyen dolgokra már, természetesen ha forgalomba mennék előtte felkeresnék egy oktatót.



2019. nov. 23. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak azt jelenti, hogy jó a kézifék. Mivel előbb azt húztad be, az már fogta az autót mikor sebességbe raktad.

Ha kiengeded a kéziféket akkor már nem tudod kuplung nélkül ki venni sebességből, mert akkor már a váltó fogja az autót. Sík terepen is tudsz váltani az álló autóban kuplung nélkül. Teljesen normális. (Ja és ha nagy a lejtő érdemes padka felé tekerni a kormányt)

2019. nov. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Nem feszült váltó, mert a kézifék tartotta az autót. Ha kiengeded a kéziféket, akkor már összefeszül a váltó, ekkor már csak a kuplung benyomása után tudod kivenni sebességből.


Egyébként mindig a gurulás irányába érdemes váltani. Tehát lejtőn 1-es, emelkedőn rükverc. Ha fordítva feszül a motor, akkor szerencsétlen esetben átugorhat a vezérlés, ami a motor károsodásához vezethet.

2019. nov. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor szerencsére nincs baja...megnyugodtam.:)
2019. nov. 23. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!