Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnék hatni a testvere...

Hogyan tudnék hatni a testvereimre, hogy segítsenek az apánk gondozásában?

Figyelt kérdés

Nem peres útra gondolok, elsősorban, az már nagyon a vég lenne! Arról van szó, hogy már nagyon elegem van abból, hogy 4 testvér közül én egyedül apolom az apankat, a másik három testvérem felé sem néz. Valamilyen szinten igazuk van, mert nem volt jó apa, szívem szerint én sem apolnam, undorodok tőle. Nem mártirkodni akarok, csak annyit szeretnék elérni valahogy, hogy legalább egy hónapban egyszer felé nézzen rajtam kívül valamelyik másik testvérem is, és segítsen picit.

Rólunk annyit, hogy mind a négyen hasonló élethelyzetben vagyunk, dolgozunk latastol mikulasig, tehát ebből a szempontból egyiküknek sem lenne se könnyebb, se nehezebb.



2019. júl. 29. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Hogy érted hogy rossz apa volt? Bántalmazó?
2019. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem tudsz rájuk hatni, ha nem akarnak résztvenni benne.
2019. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Neem nagyon tudsz mit csinálni. Esetleg idősek otthona, az ár meg 4 felé osztva? Ugyanúgy az ő apjuk is, ne áldozd fel magad, mert bele rokkansz. Ismerek olyat, akinek hasonló története volt, egyedül ápolta az anyját, a többi testvér meg a markában röhögött. Többször kérte őket, hogy legalább egy hétre vegyék magukhoz, de egyik sem akarta elvállalni, ha mégis, gyorsan tovább passzolta.
2019. júl. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon durván alkoholista, minket nem bántott, de anyut igen.
2019. júl. 29. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Köss eltartási szerződést és megtérül.
2019. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Egészen pontosan hogyan kell gondoskodnod róla? Etetni, fürdeni, gyögyszerezni kell?

Nyugdíja van? Jó ötlet lenne egy nyugdíjas otthon, ha a nyugdíja nem lenne elég eladjátok a házát, vagy testvérek kipótolják az otthon havi összegét.

2019. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Voltam hasonló helyzetben. Röviden annyi, hogy 16 voltam mikor nagyapám agyverzest kapott és gyakorlatilag én voltam vele otthon. Én adtam a gyógyszereit, az esetek kB felében a kajákat készítettem össze, de volt olyan is, hogy bekakilt és én adtam rá tiszta ruhát(ez mondjuk egyszer volt). Anya dolgozott, hogy bírja fizetni a számlákat stb nővérem meg mindig meglepett otthonról és semmiből se vette ki a részét.


Megoldás nem igazán van. Vagy idős otthon még mielőtt lelkileg belerokkansz vagy valami házi apolot kerestek.

2019. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát akkor nem csodálom, hogy nem akarnak segíteni. Én is ugyanebben a helyzetben voltam, végignéztem, ahogy a függő apám veri anyámat. Biztos, hogy nem fogom ápolni.


Adjátok otthonba.

2019. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Ez az "adjátok otthonba" igen értelmetlen válasz, mert ahhoz, hogy valaki akár állami otthonba is bekerüljön, több éves várólistát kell kivárni, azaz nem lehet csak úgy beadni valakit. Emellett ehhez a beteg/idös ember beleegyezése is szükséges, akarata ellenére nem lehet megoldani!
2019. júl. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Otthonba kerülésnél kizáró ok, ha piálós. (Tudom, barátnőm most intézi/intézné a nagybátyjának.)
2019. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!