Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ez normális felfogás?

Ez normális felfogás?

Figyelt kérdés
A párom nagyon családcentrikus, szerinte normális az, ha minden hétvégét együtt tölt a család. Akivel ő felnőtt. Mindegyiknek van saját családja, neki is vagyok én, mindegyik család külön él, de a két tertvére a szülői ház szomszédságában. Mi hétköznap kettesben csak pár órát tudunk lenni, de közben ott a házimunka. Csak kéthetente hétvégén lehetnénk együtt, mert van egy másik asszonytól gyereke.... De ő mégis úgy gondolja hogy úgy kéne élnünk, hogy minden hétvégén a családon csüngeni. Lehet az a baj, hogy sokáig, 6évig volt egyedül, és akkor szinte állandóan ott volt, vagy a gyerek nála. De mi már több, mint másfél éve együtt vagyunk, ő mégis így akar élni. És szerinte azzal sincs semmi baj, hogy a családtagjai kérdezés, szólás nélkül csak úgy beállítanak, mikor ők akarnak. Szerintem a családja nem tiszteli annyira hogy foglalkozzon a gondolattal :már nem egyedül él, lehet zavarnám őket, lehet otthon sincsenek, vagy mi van, ha épp azt csinálják? Nem tartják tiszteletben, hogy van maganélete. A párom a jövőt is úgy képzeli, hogy a gyerekeink ha nagyok lesznek, párjaikkal, esetleg gyerekeikkel jöjjenek minden hétvégén hozzanak. Tehát nekik se legyen magánéletük, meg nekünk se. Azzal nem lenne baj, hogy egy hónapban egyszer egy vasárnapi ebéd. De hogy egész életünkben minden hétvégét más családokkal töltsünk,nem kettesben, az nekem sok. A párom rosszul érzi magát, ha az anyja mondja hogy rendelt fát, mert nem ő pakolja be. Pedig ott van a szájába két lánya, és két veje. De a párom kötelességének érzi, hogy segítsen. Mindenkinek. Testvéreinek is. Mindenben. Akkor ennyi erővel minden hétvégét valakiknél ott kéne tölteni, mert segíteni kell... Szerintem ez nem normális. A párom elvált, 40éves,és sajnos egy faluba lakik az egész pereputtyal. Ezért is van így vele. Gondolom.
2019. dec. 9. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

Itt két lehetöség van: vagy megszokod, hogy a párod örökké gyerek marad és a szülökön lóg, vagy lelépsz!

Itt nem a szülökkel van baj, hanem a pároddal, ö az, aki nem képes leválni a szülökröl és felnöttként. önállóan élni!

Addig menj, amíg nincs egy-két gyerekeket, mert utána sokkal nehezebb lesz.

2019. dec. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Jaj csajszi, annyit fogsz te meg sz.pni emellett a pasi mellett XD ha nem negyvenes, hanem harmincas lenne a pasi, megkerdeznem h nem e az én exemmel jársz 😀 én 8 évig bírtam. Tudom, én voltam a hülye, de pont emiatt bizton állítható neked h soha a budom életben nem fog megvaltozni. Örök életedre második b harmadik leszel nála. Az ilyenek nem változnak.
2019. dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valahogy nekem is ez a sejtésem. Mellette a büdös életbe nem leszek boldog, és nem kaphatom meg, amit sok más nő :én vagyok neki az első. Nem azt várom el, hogy egyetlen legyek, csak azt, hogy ha már velem él, akkor én legyek neki az első...
2019. dec. 9. 11:34
 4/14 A kérdező kommentje:
Tegnap pl.azt mondta nekem hogy úgy kib.szlak innen a ge.ibe,mint a s.zart... Ha nem változok meg. Azért mert a szülinapján, és azt követő napon kettőnknek szerveztem programot, és írtam a gyerekének hogy aznap se meg másnap se tud átjönni, mert nem leszünk itthon, és amugyse számított rá az apja hogy jön ezen a hétvégén, mert ez nem az ő hétvégéje, ezért adtuk oda neki a Mikulás csomagot is előző hétvégén. Meg az anyjának is mondtam h nem tud jönni mert nem leszünk itthon. Azt mondta én mindenkit lepateroltam. Akkora nagy baj, hogy a családja többi tagja nem aznap köszönti fel?!!!
2019. dec. 9. 11:40
 5/14 anonim ***** válasza:
2019. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

NEKI ez a normális, neked nem. Nem hiszem, hogy ez az ellentét áthidalható lenne, főleg ha mellé még a tisztelet sincs meg közöttetek (ami nyilvánvaló, miután ilyeneket mond neked, mint amit a kommentedben írtál). Biztos, hogy kell ez neked, megéri ez?

Nekem se normális, de ez tök lényegtelen a ti helyzetetekben, attól még, hogy lesz aki melléd áll, ő még nem fogja megváltoztatni a véleményét. Én alapból elkerültem a családcentrikus embereket, mert pontosan tudom, mennyire eltér az értékrendünk és nem akartam kitenni magam az ilyen helyzeteknek. Legközelebb válassz okosabban.

2019. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

"Tegnap pl.azt mondta nekem hogy úgy kib.szlak innen a ge.ibe,mint a s.zart... Ha nem változok meg"


Ha ezek után te még mindig ott vagy, akkor mindent megérdemelsz!...sőt a dupláját!

2019. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet elbaxtal, hogy a parod tudta nelkul lepateroltad a gyerekét (aki nem tudjuk hany éves, lehet 7 is). Ez nem a te dolgod. Elore meg kellett volna mondanod a parodnak hogy te kozos peogramot akarsz, tehat a szülinapját vagy előtte vagy utana unnepelje meg a csaladdal. Na es AKKOR, amennyiben ebbe nem ment volna bele, azon nyomban szedtem volna a cuccom es elhagytam volna. Igy jogos, hogy lebacott, mert a hata mogott szervezkedtel. De persze enelkul is elbaxott az egész. Soha nem lesz saját eletetek, ne is remenykedj hogy a kedvedért megváltozik. Hagyd el amíg nem keso még uj eletet kezdened, uj part talalnod, esetleg gyereket vallalnod.
2019. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk a gyerekét NINCS jogod "lerendezni".

És Ő az első, NEM te.


Amúgy igen, vannak családok, ahol ez normális, és szerintem ez jó dolog.

Neked nem jön be.


Hagyd el, úgysem szeretitek egymást.

2019. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Ez sajnos nem fog változni, sőt, csak még rosszabb lesz.

Döntsd: feláldozod magad vagy még lépsz, amíg lehetőséged van.

2019. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!