Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz szülő vagyok, ha hagyom...

Rossz szülő vagyok, ha hagyom a gyerekemnek az Éjjel-nappal Budapestet, Édes Életet, és Való világot nézni?

Figyelt kérdés

Szerintem ezek elbutítják, és agresszívvé teszik a társadalmat, csak a verekedés, a kiabálás, és a szexualitás megy benne!


De minden osztálytársa, haverja ezt nézi! Hogy tilthatnám el tőle?

Még a végén meggyűlöl!



2014. dec. 23. 12:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Mindjárt kapni fogsz ezért ezeket a műsorokat Magyarországon senki nem nézi.
2014. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Ezért nem hogy nem vagy rossz szülő, de nagyon jót teszel a gyerekeddel. Szerintem még egyszer hálás lesz érte.
2014. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
és ha minden osztálytársa a kútba ugrik,te utánuk dobod?:DAttól függ milyen idős,mert kamasz korban próbálhatod tiltani,de nem fogsz vele sokat elérni
2014. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
35%

Próbálj mértékletességre/komprumisszumra törekedni.

Válasszanak egyet a sokból és azt nézhetik, a többit nem. Azt az egyet viszont együtt nézzétek, tudjad, h milyen hatások érik a gyerekeid, esetleg tudj nekik magyarázni, ha vmi extra bődületes baromság van benne.

2014. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj... Szerintem ha helyes értékrendre tanítod, megmutatod neki,hogy ezek a szilikon p..csák meg tesztoszteron állatok szánalmasak akkor nem lesz gáz. Én is néztem tizenévesen egyszer egy valóvilágot, végig néztük otthon, nem lettem rossz ember, az éjjel nappal budapestből is láttam kb 5 percet, levettem,hogy ripacskodás az egész, heló.
2014. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos trend, hogy a szülő bevágja a gyereket a TV elé, aztán foglalja le magát azzal, amivel akarja. Ezért van az, hogy a gyerek minden haverja ezt nézi.. Én nem néztem soha ilyesmiket, de hátrányban is voltam amiatt, hogy nem tudtam hozzászólni az általános buta TV-műsoros beszélgetésekhez. Egyébként abban biztos lehetsz, hogy ezek a műsorok olyan értékrendet adnak át a gyerekednek, hogy azt nem fogod később az ablakba kitenni, és ezek a haverok is ugyanazt az értékrendet veszik magukra, szóval hosszú távon nem kifizetődő a társaság.. A legjobb lenne, ha a gyerekednek olyan baráti köre lenne, ahol nem ezeknél a dolgoknál ragadnak le, hanem valami értelmesebb közös témájuk akad. Így nem lenne kívülálló, és mégsem primitív dolgokkal tölti az idejét. Ezt szerintem már nem tudod befolyásolni, mert engedted, hogy ezzel töltse az idejét, és ehhez válasszon magának barátokat. Már csak az maradt, hogy kompenzálod valamivel a média okozta károkat.
2014. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%

ha értelmes a gyerek, magától is abbahagyja a nézésüket, és leszarja az osztálytársak véleményét

ha nem, ez van, idősebb gyereket te már nem fogsz megnevelni (majd az élet megteszi)


a big brothert annak idején én is elkezdtem nézni, még az első szériát talán, de hamar meguntam, pedig a szüleimtől aztán ülhettem volna egész nap is a tv előtt

2014. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy tiltani akarod a gyereked ettől mert én néha néha belenéztem mivel elég sok ismerősöm nézi, bár mi már 20 as korosztály vagyunk, és én nekem 5 perc elég volt belőle. Az a baj hogy ez a műsor agymosás semmi más, és amit a TV-ben látnak a tizenévesek azt hiszik hogy ez a jó, és ezért lesznek ilyenek az emberek mire 20-25 évesek lesznek.

Felém vannak olyan ismerőseim sőt 15 évesek is akik belátták hogy ezek a műsorok csak baromságok semmi több, és egyre többen hagyják abba a nézésüket.


A gyerekedet nem tilthatod el ezektől mert az annál rosszabb lesz, mivel gondolom én erősen benne van a kamaszkorban és biztos találni fog kiskapukat hogy nézesse tovább, téged meg gyűlölni fog és egyre többet fog eljárni otthonról rossz társaságokba keveredhet bele és azzal csak a még nagyobb bajt okoznád neki.


Én azt javaslom neked hogy gyűjts össze végtelen sok türelmet és értelmesen apránként próbáld neki elmagyarázni hogy miért rosszak ezek a műsorok és hidd el nem egyszerre kell rázúdítani az egészet, csak szépen apránként hogy legyen ideje felfognia azt hogy ezek csak rombolják az agysejtjeit és előbb utóbb befogja látni hogy baromság az egész és abba hagyja a nézését. De lehet mellé hobbikat is találni neki meg mindent. Nyilván ő azért nézi mert az osztálytársai is ezt nézik és nem akar kimaradni a kőrből nem akarja hogy kiutálják emiatt ami teljesen érthető, mert manapság aki nem követi a trendet hiába jó ember, hiába jó tanuló a büdös életbe nem fogadják majd be, piszkálni fogják, és magányos, depressziós lesz sajnos.

Ezeket a helyzeteket kell(ene) ész szerűbben kezelnie az iskolának de a tanárokat sem fizetik agyon ezért hogy foglalkozzanak ezzel.

2014. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Hány éves egyáltalán a gyerek?
2014. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ha elég értelmes gyerek, akkor teljesen mindegy, hogy mi néz. Műsor ide vagy oda.

Mert attól függetlenül, hogy látja a rosszat, attól még különbséget kellene hogy tudjon tenni helyes és helytelen között.

2014. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!