Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum lenne túl engedékeny,...

Anyum lenne túl engedékeny, vagy ez a normális felfogás? Nagyon érdekelnének a vélemények!

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert megdöbbent néhány szülő hozzáállása.

Először elmesélem nálunk hogy mennek a dolgok (Apám nincs veünk):

- Ha valahova el szeretnék menni (barátnőkkel, barátommal, stb.), annyit kell mondanom hogy hova megyek, és mikor jövök haza. Ha nem bulizni megyek, akkor azért szereti, ha fél 10 körül otthon vagyok, ha messzire megyek. Ha ide a szomszéd házba, akkor végülis mindegy, csak mondjam meg mikor, és akkor pontosan érjek haza, ne késsek, mert akkor harap és elkezd aggódni. /Soha nem kések./

- Ha bulizni szeretnék, akkor odaállok Anya elé, mondom neki hogy ide és ide mennék, és jövök reggel hatra. Megkérdezi hova megyek, kikkel, és rábólint. Este azért felhív, hogy minden rendben-e.

- A szexről is lehet vele beszélni, tök természetes dolog mindkettőnknek, hogy megbeszéljük ezeket a dolgokat. Sokaknál ez is tabutéma. Még anno a szüzességem elvesztését is megbeszéltük, hogy mire vigyázzunk meg minden, nem ellenezte.

- Ha valami bajom van, bármit el tudok mondani neki, meghallgat, nem néz hülyének, próbál segíteni. És érdekli is amit mondok.

Szóval nagyon közel állunk egymáshoz, mintha barátnők lennénk, nagyon szeretem. És nem használom ki, hogy ilyen.

Akkor most beszélek a barátnőim szüleiről:

- Nekik már az sincs nagyon megengedve, hogy fényes nappal találkozzanak az ismerőseikkel, vagy csak hosszas győzködés után, akkor is "8-ra itthon vagy!"

- Bulizásról itt már ne is nagyon beszéljünk, mert az már tabu... vagy elég necces. Ja, vagy csak úgy mennek el, hogy a szülei nem tudnak róla.

- Néhány barátnőmnek a szexuális felvilágosítás is elmaradt. Nem beszélnek róla. Holott, szerintem azért egy 16 éves lánynak kéne tudnia, melyik a hüvelye... Teljesen alap dolgokat nem tudnak. A szüzesség elvesztéséről akkor már ne is beszéljünk. A szülő tudta nélkül megy az egész.

- És ők nem tunak megbeszélni semmit velük. A gondjaikat, hogy mi bántja őket, mert lehet olyan dologgal kapcsolatos, ami miatt letépnék a fejét.Így nem mondhatja el. Pedig azért néha jobb elmondani egy szülőnek, mint a barátnőnek, mert mégis tapasztaltabb jó pár évvel.

Ez lenne a jó? Akik így nevelnek, egy idő után azt fogják elérni, hogy teljesen eltávolodik tőle a gyerek és hazudik nekik össze-vissza. Ez miért jó nekik? Nem értem őket. Én nem tudnám elképzelni, hogy ne mehessek el oda ahova szeretnék (jó bizonyos kereteken belül).

És hogy Anyum így nevel, nem vagyok egy "elfajzott" lány, nem vagyok ribanc, se semmi.

Ti hogy látjátok ezt? Anyum és a többiek pont a két véglet? Vagy melyik a normális?

16/L Honey


2009. júl. 5. 14:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%

Nagy szerencséd van az anyukáddal, és neki is veled. Sz a legszebb példája egy bizalomra és öszinteségre épülö szülö-gyerek kapcsolatnak.

(Ö megbizik bennek, te meg nem akarod ezt a bizalmat veszélyeztetni és kihasználni.)

Gratulálok nektek - sok nehézségtöl szabadultok meg igy az életben.

2009. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Anyukád ügyesen csinálja.

Nade ehhez két ember kell ám: a szülő meg a gyermek. Gondold el, mi lenne, ha egyszer pl. nem érnél haza fél tízre, csak hajnal egyre? Szerintem te sem mehetnél el máskor sehová. Nem mondom, hogy bizti, de előfordulhat, hogy egy-két barátnőd már visszaélt otthon a helyzettel, vagyis okot adott rá valamilyen formában, hogy ennyire fogják őket.

Elmaradt felvilágosítás? Én harmincon túli nő vagyok, de sokszor úgy érzem, hogy TI, fiatal kislányok többet tudtok a szexről mint én. Persze, egy szülő feladata felhívni a gyermeke figyelmét a buktatókra és kialakítani egy olyan kapcsolatot, ahol a gyermekében megvan iránta a bizalom.

Szóval: anyukád ügyes, de a többiekre sem mondom, hogy feltétlenül zsarnokok.

Szülője és gyermeke válogatja.

2009. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Szia!Szerintem nálatok az a normális a legtöbb barátomnál is az van az anyukájának elmondja hogy ide és ide meg és az anyja mondja hogy jó és hogy legyen itthon 10 körül(kivétel buli)nálam meg az van mint a barátodnál életemben 1szer voltam a margitszigeten azt is haverokkal titokban és az van hogy"na sziasztok mentem bringázni -8re itthon vagy és káposztásról ki ne menj!!!!(káposztáson lakok)
2009. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát azért én nem vagyok ennyire engedékeny, mint anyukád de azért olyan sem, mint a barátnőid szülei. Én éjszakára azért nem engedem el a fiamat. Ha bulizni megy, akkor sem. Általában úgy oldjuk meg, hogy elmegy bulizni és ha vége a bulinak, akkor felhívja az egyik barátunkat, aki taxizik és ő hazaviszi a srácokat, mi meg másnap rendezzük a számlát. Így kevésbé aggódom, mintha az éjszakai járatokon kéne hazabuszoznia. De mi Budapesten lakunk, és hát eléggé féltem a fiamat, annyi mindenről hallani mostanság, ezért van így. A többi egyéb dologban mi is nagyon nyitottak vagyunk, a szexről is beszélünk. Nekem is ez a heppem amúgy, hogy tudnom kell mindig, hogy hol van, kivel és hogy mikor jön. Na meg az őszinteség. Mert anélkül nem megy. Én személy szerint a két verzióból édesanyádéval értek egyet.
2009. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Jó, hogy mások is így látják, már kezdtem azt hinni, hogy "benünk van a hiba". Amúgy mi is Budapesten lakunk :)
2009. júl. 5. 15:08
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem Anyukád pont jól csinálja, és igazad van, hogy a szigorral maximum hazudós és/vagy meghunyászkodó személyiséget lehet elérni, aki majd az élet más területein se tud kiállni magáért. Vagy önalárendelő birka lesz, és felnőtt korában majd azt hangoztatja, de jó volt, hogy nem engedtek el, pofoztak, kidobták a ruháimat, eltiltottak a szerelmemtől, stb. "attól lettem ember" (de utálom ezt a fordulatot, tömény önáltatás) - és majd azzal a felkiáltással, hogy ez milyen jó, a saját gyerekével is ezt csinálja. :S

Persze van másik véglet is: tudok olyat, hogy a 15 éves lánynak az anyja azán megengedte, hogy a huszonéves barátja ott lakjon náluk, most meg ő alszik rendszeresen az új, harminchoz közelítő barátjánál. Én abszolút liberális vagyok, de ezt már én is túlzásnak tartom.

28/n

2009. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Anyukad jol nevelt teged, a bizalom, nyitottsag, oszinteseg meg van koztetek. Anyukad felfogja, hogy ha nem engedne el teged sehova, akkor hazudnal, es ugyis elmennel. Igy sokkal jobb ahogy o teszi.

Anyukad ugyes, tenyleg. Mert azert ezt a 16 eved alatt o igy alakitotta ki, nem egyik naprol a masikra lett ilyen.

Azert mondjuk kicsit tulzas a reszerol, hogy reggel 6-ig elenged, de hat ha o igy latja jonak, akkor ok.

2009. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nagyon irigyellek amiatt, hogy ilyen a kapcsolatod az anyukáddal! Természetesen ez nem csak rajta, hanem rajtad is múlik.


Amikor annyi idős voltam mint te, akkor anyum szinte soha nem engedett el sehova, apu meg asszisztált neki. Nem csak 16 éves koromban, hanem 18 évesen is probléma volt az, ha pl. nyáron 11 ig elszerettem volna menni falun belül a barátaimmal. Bennem ez nagyon mély nyomokat hagyott.

Utána sikerült másik iskolába mennem, és elkezdtem élni. Ezt ne értésétek félre, nem mentem folyton bulizni, nem dohányzom, drogot nem próbáltam ki. Amikor kedvem volt, akkor mentem a többiekkel. Azóta vannak barátaim. Fiatalabb koromban nem volt, mert anyu soha nem engedett el.


Ami nagyon bánt, hogy soha semmiről nem beszélgettünk anyukámmal. Azt sem tudja, hogy mikor jött meg, mikor vesztettem el a szüzességem, nem tudja hogy hány barátom volt... semmit sem tud.

Az iskolát már befejeztem, haza nem költözöm, mert még most is legszívesebben otthon tartana. Szerencsére már boldog és komoly párkapcsolatban élek. De ennek ellenére is szeretné, ha nem költöznék vele össze, hanem otthon lennék.

Folyamatosan hazudozok arról, hogy hol vagyok, kikkel... most úgy tudja, hogy van munkahelyen, igy kevesebbet nyaggat azzal, hogy menjek haza. Amúgy nincsen, a párom segít, ameddig nem lesz munkám...


Én soha nem akarom hogy ilyen kapcsolatom legyen majd a gyerekemmel. Ha meg van a bizalom, őszinteség, és nem használja ki, nem hazudik, akkor én is szeretném ha úgy lenne, mint nálatok. Én azt tartom normálisnak.

2009. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is ugyan ez van, mindkét fél részéről

ők engedékenyek, igaz én bulizni sose járok, nem az én stílusom :) sose hazudok nekik, sose kések,naponta többször beszélünk, ha nem vagyok otthon akkor is... nagyon szerencsésnek érzem magam én is.. ennél jobb szinte nem is lehetne

2009. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%

15.44-es vagyok! Lemaradt, hogy már 24 éves vagyok. És még ennyi idősen is otthon akar tartani.

Ja, és voltam tanulni külföldön. Abból volt ám cirkusz, hogy én azt hogy képzelem. Nem hogy örülnének neki, hogy nem a züllött mai fiatalokhoz tartozom.

Amúgy ő azt hiszi, hogy ezt neki köszönhetem.


CSak nem vette észre, hogy a másik két testvérem inkább a züllöttekhez tartozik, és velük is ugyanezt csinálja.

2009. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!