Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmennétek azután ebédre...

Elmennétek azután ebédre hozzájuk, hogy folyton beszólogattak, amiért szeretitek az állataitokat, de gyereket nem akartok?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet a következő: 30 éves vagyok, a férjem 38, már 8 éve együtt vagyunk, ebből 4,5 éve házasok. Van egy hörcsögünk és nem rég kaptam egy kutyust (mopsz). Szeretem az állatokat, de gyerekkoromban nem lehetett, mert a szüleim nem igazán szívlelték őket.

Na már most néha előfordul, hogy a hörcsögömet megpuszilgatom vagy azt mondom neki „Gyere ide picurka”, mert hát olyan kis picike és cuki. Mindennap, ha hazaértem melóból megsimizgetem, játszom vele. Ahogy a kutyussal is.

Viszont már kaptam emiatt gúnyos megjegyzést anyóstól vagy férjem nagynénjétől és lányától is, mint pl „Mások a gyereküknek gügyögnek.” vagy hogy „Inkább gyereket szülnél.”

Egyszerűen nem tudják túltenni magukat azon, hogy mi így vagyunk boldogok, nem kell hozzá egy gyerek sem. Nem vagyok „állatb*zi” (félre ne értsétek, ezt nem sértésnek szánom), ahogy a férjem sem, de igen is szeretjük őket és alapvető, hogy törődünk velük.


Szerencsére nem sokat találkozunk velünk, de a múltkor kicsit besokalltam. Nálunk ünnepeltük férjem szülinapját. A hörinek van egy ilyen kis műanyaglabdája, amibe belerakod és tud „sétálni”. Na ezt meglátták, akkor megint jött a „Miért nem inkább egy gyerekkel foglalkozom ennyit.”

Eddig próbáltam finoman, de azért határozottan utalni rá, hogy köszi nekünk jó így, ne sértegessenek. Túllendültünk ezen, egészen addig, amíg meg nem látták, hogy van az asztalon egy kép rólunk a kutyával. Férjem unokatesója, aki eddig sikeresen szült az anyjáék nyakára 2 gyereket, beszólt hogy náluk családi fotók vannak a falon és asztalon, de hát mi tudjuk…

De tudjátok az a tipikus lenéző stílusban, mintha ő több lenne tőlünk a gyerekei miatt.

Nem tudtam tovább kedves lenni, ezen férjem is nagyon bepipult és megmondtam, hogy most volt elég, fejezzék be a sértegetést, mi így vagyunk egy család, semmi közük az életünkhöz majd a kedves unokatesó felé fordultam és az ő stílusában odaböktem, hogy arra azért nem lennék túl büszke, hogy anyámék nyakára szültem 2 gyereket vagy talán irigy, hogy nekünk van saját otthonunk meg gyerek helyett másra költhetjük a pénzünket? Csak, mert ha elutazunk valahova és kérdezik milyen volt, akkor is tuti jön tőlük egy-egy megjegyzés. Aztán még a férjem is odamondta a véleményét és az lett a vége, hogy uncsitesó sértődötten elviharzott. Persze anyós szerint a mi hibánk volt. :D Na mindegy is.


A lényeg viszont, hogy náluk minden évben karácsonykor szokás egyik nap összeülni anyóséknál, közös családi kajálásra. Már 2 hónapja szólt anyós, hogy ez idén is így lesz, menjünk mi is (ahogy minden évben). Viszont én ezek után nem mennék szívesen, felesleges feszültség, az ünnepeket nyugisan akarom tölteni, amúgy se volt soha az a hú de jó viszony a családjával, pont a fentiek miatt, de eddig a férjemre való tekintettel elmentem. Neki mondtam is, hogy ha nem gond, én kihagyom, de ő persze menjen. De ő totál ki van akadva a családjára, azt mondta biztos nem megy, semmi kedve, max csak akkor ha elmegyek vele. De én meg azt érzem nyeltem már eleget nekik, kb egy kedves szavuk nem volt hozzám, miért kéne akár „csak” 3-4 órát is ilyen mérgező emberek közelében töltenem?


Ti mit gondoltok?


2019. dec. 11. 11:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell kapcsolatot tartani ilyen emberekkel. Menjetek külön férjed szüleihez, ha vele nincs gondotok.
2019. dec. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
Én elmennék. De ha megint feljön a téma nyugodtan ossz ki mindenkit. Senkinek semmi köze ehhez. A ti életetek, majd ti eldöntitek, hogy akartok-e gyereket. Mondd meg nekik, ha nem hagyják abba a következő családi rendezvényen már nem vesztek részt.
2019. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj, én megértelek, nálunk is ez volt nagyon sokáig, kB minden párbeszéd a gyerek témánál kötött ki, még a legalapabb hogy megyek kenyérért, ebből is az unoka dolog jött ki.


Tűrtük persze, a vége felé már vissza is szóltunk férjemmel, de egyszerűen nem álltak le, anyós már a hasamat simogatta jajj mikor lesz benne unoka meg ilyenek, aztán végül (bár hazugság), de odaboktem hogy az egészségügyi állapotom miatt soha nem lehet gyerekem, és onnantól kezdve az egész család leszállt a témáról.

2019. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

#1 Te egyáltalán elolvastad a kérdést..?

Milyen frusztrációmat vetítem ki, amiért nincs gyerekem?? Pont ez a lényeg, NEM akarunk gyereket, ergo a legkevésbé sem vagyunk frusztráltak. Sőt, attól lennék frusztrált, ha gyerekem lenne.

Férjem családja az, aki folyton késztetést érez, hogy beszólogasson a mi életünkbe.

Tanulj már meg szöveget értelmezni.


#2: Neked ugyanez. Hol írtam olyat akár egyetlen szóval is, hogy akarunk gyereket?? Már a fő kérdésemben is benne van, hogy "de nem akartok gyereket".


#5 Sajnálom, hogy te is ilyen helyzetben vagy/voltál, de én azért azt nem kamuznám be, hogy pl meddő vagyok. Nem érzem úgy, hogy hazudnom kéne a gyerektémával kapcsolatos érzéseimről, csak hogy ne sértegessenek. Főleg, hogy amúgy is tudják, hogy nem akarunk gyereket, így már felesleges eü okokra hivatkozni, úgyis tudnák hogy kitaláltuk csak.


Mindenesetre köszi annak, aki normálisan válaszolt. :)

2019. dec. 11. 11:28
 5/32 anonim válasza:
14%
egy napot túlélsz, nem vagy egyedül a szörnyű család helyzettel, az a titka, h nem kell sokáig maradni..
2019. dec. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Ti tudjátok, mennyire rossz a viszony.

Nekem sincs gyerekem (és igen, kutyám az van:)), az ilyen megjegyzéseket megtanultam kezelni - eleinte udvarias, halk hangú, 1-2 mondatos lerendezés, ha nem áll le, akkor a "másik fülemen ki" verzió. A hosszú távú nyugalmatok érdekében nektek is meg kellene, mert mások is lesznek, akik beszólnak majd érte.

2019. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
97%

Senkinek sincs joga a másikat folyamatosan bántani és sértegetni, pláne egy családon belül. Láthatóan ők erre nem képesek, így én a helyedben nem mennék hozzájuk.

Kapjanak mondjuk fél évet, amíg nem mentek hozzájuk, aztán hátha addigra képesek megváltozni! Ha nem, akkor utána 1 év! Ha akkor sem, akkor 2 év! És így tovább exponenciálisan.

Ne legyetek már ennyire nyulak! Ne hagyjátok, hogy ezek sértegessenek és froclizzanak titeket!

2019. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, de előtte szólnék hogy utolsó kérésetek, hogy ne zaklassanak és celozgassanak a gyerek témával, mert már unjátok és eléggé bosszantó, hogy nem értik meg. Ha meg elhozzák megint, akkor felálltok az asztaltól és hazamentek.
2019. dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek semmi sem jó. Ha szülnél egyet, valószínüleg azzal jönnének, hogy mikor lesz kistesója. Aztán a következő, mert akkor már a nagy család egy kis lépés csak... Mantrázni kell, hogy semmi közük a nemi életetekhez, ha érdekli, meghívod egy randira, de inkább ne, mert úgy nem az igazi. :)

Mi terveztünk gyerekeket, kettőt. Most úton a második, és mikor elmondtuk, akkor az öröm mellett após megjegyezte, hogy milyen jó is 2-3 gyerek, neki is van annyi, majd meglátjuk... Erre néztem, hogy bocs, nem látok meg semmit, itt befejeztük. Nem igazán értette meg, még a fiától sem, hogy nekünk pont elég lesz így. Ez van.

2019. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Gratulálok utolsó, gondolom te is az a tipikus kotnyeles fapina vagy, aki más méhében turkál majd számon kéri, sőt tök normálisnak tartja, hogy megállás nélkül sértegeti a másikat a privát döntései miatt.

Itt te vagy az egyetlen marha. Annyira futja, hogy sértegetsz ismeretlenül, ez a te saját szegénységi bizonyítványod, nem az enyém.

Azért úgy gondolom jobban ismerem magamat nálad, szóval megnyugtatlak, hogy NEM fogom megbánni sem 50 évesen, sem 60 évesen, sem SOHA azt, hogy nem szülök. Mert képzeld el, én és a férjem így vagyunk boldogak. Igen, lehet gyerek nélkül is, hihetetlen mi?


Sok ismerősöm van 40-50 felett, akik egy percig nem bánják, hogy nincs gyerekük, sőt azt bánnák, ha lenne. Úgyhogy dobd ki a jósgömbödet, amiből ilyen remekül kiolvastad, hogy minden gyerektelen megbánja e döntését, ugyanis sajnos hazudik neked...


U.i.: Hol írtam olyat, hogy az állataimat a gyerekeimnek tekintem??! Sehol! Azért, mert törődöm velük és pl nem éheztetem őket? Micsoda logikád van. De megsúgom semmiféle mentális betegsége nincs annak sem, akinek nincs gyereke és a kutyáját tekinti pl annak. Ezt max csak a hozzád hasonló, habzó szájú, vérben forgó szemű ősmamik gondolják így. :)

2019. dec. 11. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!