Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti is ennyire túlzottan...

Ti is ennyire túlzottan szeretitek a kutyátok/macskátok/egyéb állataitokat? (Több lent)

Figyelt kérdés
Kiskorom óta megvan a kutyám és együtt nőttünk fel. Mikor szétment a család és magára maradt a kutya, akkor is én jártam át hozzá buszozva csak hogy meglátogassam, tanítgassam, sétáltassam és a bundáját ápoljam. Most sikerült elhozni magamhoz, hogy végre boldogan élje a hátralévő éveit, mert már eléggé öreg. Mindig beszélek hozzá, folyamatosan kijárkálok megnézni mit csinál, folyton szeretgetem és próbálom a legjobb kajákkal etetni. Állandóan elszórom rá a pénzt, hogy mindenféle dolgot vehessek neki. Egyszerűen csak azt akarom, hogy boldog legyen a hátralévő élete, amiért ennyit kellett szenvednie a családom miatt. Nagyon szeretem és bármi rosszat csinál nem tudok rá haragudni. Bár ő idősebbnek számít már nálam kutyaéveket nézve, mégis úgy bánok vele, mintha a gyerekem lenne. Már ott tartok, hogy a páromnál is fontosabb.(Elvégre ilyen szemét pasit, mint ami nekem van bárhol találok.)

2019. júl. 3. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
9 eves korom ota van egy cicam, most 17 vagyok. Elrugaszkodott dolog, de talan az eletemnel is jobban szeretem.
2019. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 2 db nőstény vörös színű szakállas agámám, 1 hím zöld leguánom, 2 törpenyuszkóm(nőstények)meg 2 nimfapapagájom(hím, nőstény). Imádom őket, de azért nem költöm rájuk a havi fizetésem háromnegyedét, mert kell számlákra, kenyérre stb. De azért félreértés ne essék, imádom őket, i love you az összes kis édeskémet. Persz
2019. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állataink családtagok.
2019. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2- es vok: *Persze ők ennyire nem öregecskék, a leguán és az agámák 3 évesek, míg a nyulak és a papagájok csak másfél évesek! De ha öreg egy állat, ha még kis fiatalka, ugyanúgy lehet imádni-szeretni, mint bármelyik másikat(persze attól is függ, h valaki milyen állatokat szeret alapvetően a legjobban, van kutyás, cicás, nyuszis, madaras emberfajta is, de van aki szint mindenféle állatot szeret)
2019. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is rajongásig imádom az állatkáimat, és belebetegszem ha betegek, annyira félek az elvesztésüktől.


De amúgy ha szemét a pasid miért nem szakítasz vele??

2019. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem, én nem majomszeretettel rajongok a kutyáimért. Nálunk vannak szabályok, és nem gyerekpótlékként kezelem őket. Fontossági sorrendet meg főleg nem állítok fel a kutyáim és a férjem között.

Viszont minőségi időt töltök velük, figyelek hogy fizikailag és szellemileg is le legyenek fárasztva. Nem veszek minden szar felesleges dolgot nekik, mert bőven elég egy zsinóros labda, amivel játszhatnak, vagy akár egy fadarab, amit az erdőben találnak. De nagy hangsúlyt fektetek az egészséges táplálkozásra, és a szükséges védelmükre (pl. élősködők ellen), illetve a legjobb orvosi ellátást kapják, ha szükség van rá.

Úgyhogy döntsd el, hogy szerinted túlzottan szeretem e őket...

2019. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én is nagyon szeretem az állataimat, néha úgy érzem, a lelkem össze van nőve az övékével. Az életemet tudnám adni értük. Ezért egy kicsit meg is haltam a kutyámmal, amikor pár hónapja elveszítettem. De azért a kétlábú családtagjaimhoz másféle szeretet fűz. Főleg a páromhoz, azért az teljesen más, a kutyáimmal azért nem vagyok annyira egy lélek, mint vele.

Én sem értem, hogy miért vagy együtt olyan emberrel, akit szemétnek tartasz, és akinél van fontosabb a számodra.

2019. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem, szerintem ez már beteges. A kutyám az a kutyám, nem a gyerekem, pláne nem egyenrangú egy emberrel. A kutya akkor boldog, minél messzebb van tőled a hierarchiaban. Ezt kutyaiskolaban is tanítják.
2019. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

"Állandóan elszórom rá a pénzt, hogy mindenféle dolgot vehessek neki. Egyszerűen csak azt akarom, hogy boldog legyen a hátralévő élete"

Ez egy kutya. Ajándéktól nem lesz boldog (na jó, hacsak nem őzfülről, zöld pacalról vagy valami hasonoló bűzős rágcsáról van szó). Minőségi együtt töltött időtől, közös élményektől lesz igazán boldog: séta, játék, tanulás, de akár az is, ha együtt léteztek valahol.


"Elvégre ilyen szemét pasit, mint ami nekem van bárhol találok."

Az egyik rokon kutyáját nem lehetett kikezelni a demodexből, annyira szétcseszte az immunrendszerét a családi stressz. A másiknak a macskája fullad, ha a gazdi kezd kiborulni. A barátnőm kutyájának az allergiája jön elő. Én a helyedben jobban vigyáznék a lelki virágoskertemre és kétszer is meggondolnám milyen kapcsolatban maradok benne.

2019. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Szeretem az állataimat nagyon, de ők az állataim és nem emberi lények. Másként kell szeretni őket. Soha a büdös életben nem vettem az állataimnak játékot. Minek?Ha az ember kreatív, ugyanakkora hatásfokkal képes az állatait mozgatni, boldoggá tenni.

Viszont minőségi kaja, orvos nem kérdés. Nem esznek velem együtt az étkező asztalnál, mint a férj és a gyerek, és nem velük alszom, hanem a férjemmel. Egy állat akkor érzi jól magát, ha biztonságban van, a túlféltés, túlszeretés okozhat bizonytalanságot is benne, különösen a kutyáknál. Erre azért figyelj!

2019. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!