Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogyan állnátok a dolgokhoz?

Ti hogyan állnátok a dolgokhoz?

Figyelt kérdés

A sógornőm (a férjem bátyjának a felesége), illetve az egész családja nem egy könnyű eset. Az első találkozás vele jó volt, így pozitívan álltam hozzá, reménykedtem egy jó kapcsolatban. A férjem az elején nem mondta el pontosan, hogy milyen dolgai voltak a múltban, mivel nem akarta, hogy eleve negatívan állják hozzá, mikor még nem is ismerem.


Aztán ott voltunk egy szülinapon náluk. Egész délután csakis a saját anyjával, barátaival társalgott, de ez sajnos szinte mindig így van. Úgy értem akkor beszél a férje családjával csak, ha a sajátja nincs ott. Ha nincs ló...

Számára csak az ő vérszerinti családja a család.


Most Karácsonykor a fiútestvére megemlítette anyósnak, hogy akár mi is mehetnénk náluk együtt Karácsonyozni. Két órányira laknak, így ezt nem tudtuk megoldani, mivel a férjemnek dolgoznia kellett az ünnepek alatt is. Anyós mesélte, hogy sógor egy nagy pulykát sütött, ami azért nem kevés munka. Az anyósa (sógornőm anyja) ahelyett, hogy megköszönte volna, hogy fél napot elfőzőcskézte értük (is), csak panaszkodott, hogy ő nem ilyen mártást csinált volna, ő eleve egy olyan sütőbe be sem rakta volna...


Tehát ilyen megmondó emberek. A sógoromat az anyósa lekövérezte a saját születésnapján a vendégek előtt.


A sógornőm ugyancsak szülinapon anyósoméknál, ahol tele volt a ház rokonnal kérdőre vonta őket, hogy a férjem miért nem fizet neki azért, hogy ott lakik, ez nem fair. Mindenki csak nézett, hogy ez most komoly? A férjem 6 évvel fiatalabb, mint a bátyja. A sógorom elköltözött 20 évesen saját akaratából, mert össze akartam költözni a lánnyal (akkor még csak jártak). Egyébként a férjem akart fizetni, de a szülei nem vették el tőle az egyetem mellett keresett pénzt. Nem mintha a sógor nem maradhatott volna akár meddig a családdal. Ő akart elmenni.


A ruhákat, játékokat amit anyós vett az unokáinak, simán elutasítja vagy sosem adja rá a gyerekekre. Mára már csak pénzt fogadnak el szülinapra.


Az elején nem bántam, hogy megyünk náluk, de mára... Persze tudom, hogy a férjem szereti a testvérét a gyerekeket, szóval nem kérdés, hogy továbbra is megyünk, bármi lesz. Csak én nem szeretem, ha mások mondják meg,hogy mit és hogyan kellene csinálnom, ők pedig ebben igencsak jók. Viszont vitába sem akarok keveredni, ugyanis őket ismerve még én lennék a nagyszájú, tiszteletlen mert megvédem magam és visszaszólok.


Anyós azt választotta, hogy fő a béke, szóval ő tűr. Számomra is a béke a legfontosabb, de nem minden áron. Azért azt nem hagyom, hogy mások döntsenek arról nekem hogyan kell élnem, mit kellene vennem stb. Mint pl. esküvőre megkaptuk a férjem munkatársaitól egy kinti bútor garnitúrár a sógornő ajánlására, mert sokadszorra sem volt nekünk, mikor megkérdezte és mivel ez szerinte nagyon fontos, hát lett nekünk egy...


Hogyan lehet ilyen emberekkel zöldágra vergődni? Béke is legyen,de azért ne is játsszák felettünk a döntöbírót?


2019. dec. 28. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha másoknál vagytok vendégségben, ott csak a házigazda utasíthatja rendre, vagy az, akit megsért. A fizetést számon kérő esetnél nem értem, a rezsibe sem ad bele a férjed?
2019. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ismered a mondást, "Az ember a barátait megválogathatja, a rokonait nem."

Ellenszenves egy természete van a sógornődnek, de szerencsére nem mindennap kell vele találkoznod, egy-egy családi összejövetelen meg kerüld vele a beszélgetést.

Ha viszont te kerülsz terítékre, akkor igenis jogod van megvédeni magadat, a megfelelő stílusban.

Amit nem értek, hogy nem többesszámban beszélsz magatokról a férjeddel, csak magadról beszélsz, mintha csak téged érne kritika. Ilyenkor a férjed hol van?

A kerti bútorral meg nem tudom mi a gondod, az hasznos dolog. A millió felesleges cucc mellett, amit az ember nászajándékba szokott kapni.

2019. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1 A férjem akkor még diák volt, csak nem a kollégiumot választotta, mivel nem volt olyan távol az egyetem a lakóhelyétől. Sokszor mondta, hogy be akar pótolni, de soha nem fogadták el tőle a szülők. A bátyja pedig hamar kirepült, mert csak ketten akartak élni, illetve az egyetem is távol volt a lakóhelyétől, amit választott. Szóval ezt ők akarták így.
2019. dec. 28. 10:33
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Elnézést, persze hogy nem csak rólam van szó. Talán azért, mert általában nem szól senki sem vissza neki, ha valami történik, inkább egy kis néma csönd következik és kész, téma lezárva. Viszont nekem ez fura, értem én hogy a békesség a lényeg, de én nem ehhez vagyok szokva. Szóval talán ezért írtam így, mert látom a többség inkább homokba dugja a fejét mondván: ez is jobb, mint a vitázás.


A bútor csak egy példa volt arra, hogy ami szerinte fontos az egy ilyen standard dolog is egyben.

2019. dec. 28. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a béke fontosabb, akkor tűrnöd kell.

Nekem nem az.

Én a családnak már 2 ágát építettem le. Az egyiknek megmondtam, amikor épp sz*rt kavart, hogy ennyi volt, a másik helyen nem akarok beolvasni senkinek, ők nem olyan rosszak, egyszerűen nem érik meg az energiabefektetést, amivel a jópofizás jár. Őket egyszerűen nem keresem, ha esetleg hívnak, "véletlenül" épp nem érek rá.

2019. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Igen, tudom... A férjem testvére nagyon kedves, meg ugye testvére eleve és az egy nagyon fontos kapcsolat. Bár a férje is tudja, hogy milyen a felesége. Volt hogy a sógornőm sírva szaladt fel a szobába, mert valakinél betelt a pohár és kiosztotta ugyancsak családi rendezvényen.
2019. dec. 28. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!