Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is így állnátok a dolgokhoz...

Ti is így állnátok a dolgokhoz? A lányotok kedvéért képtelen lennétek engedni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lányom. A csoportjában volt egy szintén 4 éves kislány. A kislány szülei elváltak, és én összejöttem az apjával.

Együttélésig nem jutottunk, sőt addig sem hogy elmondjuk a gyerekeknek, hogy mi van, csak "barátok" voltunk a szemükben, de a kislány abban az időben sokszor előfordult, hogy eljött hozzánk, amikor az apja esetleg nem ért egész nap rá a látogatási idő alatt. Ilyenkor elhozta hozzánk a kislányt és jött érte, akkor ő is velünk volt. De a gyerekek semmiről sem tudtak, nem előttük zajlott a dolog. Viszont amikor többet együtt voltunk a "barátságunk" miatt + a kislány volt nálunk egyedül is elég sokszor, teljesen összeszoktak a lányommal, főleg, hogy oviban is együtt vannak.


A dolog azonban nem működött annyira, ezért vége lett. Eltelt pár hónap és újra összejött a kislány anyjával.

Ez tök jó, szerintem így a legjobb a gyereknek is, én semmit sem érzek ilyen téren, teljesen közömbös vagyok. Viszont a gyerekeket nagyon megviselte ez a helyzet pedig még csak azt sem tudják, hogy mi van. De azóta a kislány nem volt nálunk, az anyja nem is akarja engedni. Én ezt megértem, de a kislánya ma is sírva könyörgött, hogy én hozzam haza, mint máskor, majd az apja jön érte. Ennek már 2 hónapja és a helyzet nem jobb. Az én gyerekem is állandóan a kislány nevét hajtogatja meg azt, hogy "amikor majd jön..."

Hogyan értessem meg vele, hogy nem jön? Hogy már nem is fog jönni? Én teljesen érzelemmentesen tudom kezelni a dolgokat, de a gyerek anyja nem. Múltkor a kislány megkérdezte, hogy esetleg én nem akarom-e hogy jöjjön. Mondtam neki, hogy tőlem jöhet, beszélje meg a szüleivel. Erre kibukott az anyja, hogy én lázítom, hogy jöjjön hozzánk. Szerintem nem.


Mikorra lépnek túl a gyerekek a mi szakításunkon? Ez mennyire normális? Végül is már 2 hónapja. Ti sem engednétek a gyereketeket?



2017. máj. 16. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Én engedném, persze, ha a fickót vagy a gyereket más könnyen elcsábíthatja, akkor jobb is, illetve megérdemlem...

Nagyon szomorú ez, sajnálom a gyerekeket, akiknek volt egy póttesójuk s most nincs.

A te gyermeked nem mehet hozzájuk? Annyira nem megbízhatóak a szülők? Félsz, hogy a másik anyja valamibe kezd? Lehet, hogy butaságokat írok, de hát nem ismerem a helyzetet. Mert úgy legalább a kicsik találkoznának (de akár parkban is vagy akármi).

Ha te hiányzol a másik kislánynak (a leírásból úgy nézem, ez is benne van), az már neccesebb :( Sajna vannak ilyen emberek és nem igazán lehet mit tenni, de tényleg sajnálom a gyerekeket.

2017. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Én biztos, hogy megpróbálnám a lányok barátságát megmenteni. Például beszélgethetnél a kislány anyukájával és elmondanád neki, hogy őszintén örülsz annak, hogy kibékültek, hogy sikerült rendbe tenni a kapcsolatukat, és hogy közted meg a férje között már semmi nincsen, nem kell aggódnia.

Válassza külön a két dolgot, és ne a két kislány igya meg ennek a levét, hiszen ők szeretik egymást, jó barátnők. Azt is mondanám a helyedben, hogy engedje hozzátok a gyereküket, de hogy ne gondoljon semmi rosszra ne az apuka, hanem ő jöjjön érte.

2017. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Hát..., azért szerintem a legtöbb ember nem szívesen tartaná a kapcsolatot a párja exével és annak a családjával. A gyerekek egész nap együtt lehetnek, semmi szükség arra, hogy még óvodán kívül is talákozzanak. Nálunk nincs ilyen probléma, de a 4 éves lányomat soha nem viszi haza más anyuka és hozzánk sem szoktak jönni az ovis társak.
2017. máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfuggo,az en 4 evesem meg tarsasagkozeppontja tipus, 4-5 ovis tars allando vendeg nalunk.


Sajnos esetetekben nem sok jot iger, talan tenyleg ha anyuka. Menne erte...

2017. máj. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

Hát ezt jól eltoltátok a gyerek apjával..



Engedd oda te a lányod havonta egyszer pár órára.

2017. máj. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menjen a te kislányod, vagy találkozzanak a gyerekek játszótéren.
2017. máj. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!