Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A helyemben hogy állnátok...

A helyemben hogy állnátok hozzá nagynénémhez?

Figyelt kérdés

Édesapám 3 évvel ezelőtt közúti balesetben vesztette életét.

Nekem csak ő volt akire számíthattam, vele éltem, mert anyukám rögtön elhagyta amikor én megszülettem, így apukám nevelt fel egyedül.

El sem tudom mondani,hogy mennyi mindent megtett értem egész életem során.

Nem mondom,hogy gazdagok voltunk, de jól éltünk, apukám jól keresett, mindig voltak tartalékai, amire anyukámnak is, és apukám nővérének (nagynénémnek) is mindig fájt a foga.


Amikor apukám meghalt, akkor az érettségi előtti utolsó osztálykirándulásomon voltam.Nagynéném úgy hívott fel,hogy mondania kell valamit, de ne jöjjek haza, még érezzem jól magam amíg lehet.Nagyjából úgy fogalmazott,hogy apukám egy buliban volt, és onnét már nem fog hazajönni soha többé, nem fog az állomáson várni, mert meghalt.

(ezt mindenki értékelje magában)

Innentől kezdve nagynéném folyamatosan körülöttem legyeskedett, hogy majd ő megszervezi a temetést, de olcsón kell, nekem be kell osztanom apukám vagyonát, nem szabad költekeznem, az már nem segít apukámon ha drága temetése van stb...őszintén, eleinte úgy hittem,hogy jóindulattal akar segíteni, így bár sok megnyilvánulása nem tetszett nem szóltam.

Nekem apukám azt mondta,hogy ő sosem akar megöregedni, nem akar szenvedni,lerobbanni, így neki az minden vágya,hogy inkább egészségesen évei végén haljon meg, és soha ne kelljen szenvednie.

Valamint,hogy ne haragudjak majd rá, de ha beteg lesz, egész biztos,hogy öngyilkosságot fog elkövetni. (nem ilyenekről beszélgettünk, csak ha szóba jött valami módon, akkor említette ezeket,és ő tényleg olyan volt,hogy egy náthától a halálán volt, nagyon nem bírta az egészségével kapcsolatos gondokat, úgy ismertem,hogy ezeket amiket mondott, komolyan is gondolta.)Persze így már soha nem tudjuk meg,hogy beteg lett e volna, de engem valamilyen szinten megnyugtat,hogy talán teljesült az amit akart.


A nagynénémmel való utolsó őszinte beszélgetésemkor ezt elmondtam neki, ő meg teljesen kiakadt,hogy ez milyen hülyeség, ez engem ne nyugtasson, ő ismerte az öccsét, és biztos nem mondott ilyeneket, és teljesen kiakadt arra,hogy felidéztem ezeket a dolgokat, amiket apukámmal beszéltünk valamikor.

Meg hogy apám hülyeséget csinált, azért halt meg, és hagyott engem egyedül, de ez nem a sors, vagy az ő (apukám) akarata volt. (mindezt, sokszor majdnem sírva,elcsukló hangon adta elő)

Apukám balesetével kapcsolatban számomra is sok "meglepetés" volt, nem tudom,hogy miért úgy történt ahogy történt, mert sajnos nem áldozat volt, és számtalan súlyos hibát elkövetett a balesetet megelőzően amik végül ide vezettek, de már az sem változtat semmin, ha ítélkezünk felette.


Ezután nem sokkal én is megmondtam nagynénémnek a magamét, és arra meg kiakadt,hogy de hát ő mindig csak segíteni akar nekem, még egy műsírást is levágott, hogy nagyon rosszul esik neki,hogy én elutasítom őt, pedig ő mindig is csak segíteni próbált nekem.

Folyamatosan "tanácsokat" adott,hogy a pénzzel hogy bánjak, meg hogy majd ő segít akár befektetni is.


Tudom,hogy fiatal vagyok ahhoz amennyi pénzt örököltem, de apukám ügyvédje (aki a barátja volt) segít nekem mindig, teljesen ingyen, maximális odaadással.(és neki is megvan a véleménye nagynénémről)

Volt,hogy még pénzt is adott, hogy ne éljem fel a vagyont amíg tanulok.

(egyetemre járok, teljesen átlagosan élek,"putri" munkát végzek mellette, nem nyúlok hozzá a pénzekhez, és úgy gondolom,hogy bennem van az az "üzletember" aki apukám volt, tudom,hogy mit hogy kell...ha meg mégsem akkor van segítségem,aki nem nagynéném - és egyébként komoly terveim vannak a jövőre nézve)


Nagynéném egy nagyon nagy színésznő, rengeteg rosszindulattal, és nem tudom eldönteni,hogy mit akar...kinézem belőle ,hogy a pénzt, de ugyanakkor apukám haláláig nagyon jóban voltunk, és nem ilyen volt.

Az előző férjét kisemmizte, és tudom,hogy ilyen ember, de én azért más vagyok mint egy volt férj, nem akarom azt gondolni,hogy velem is ezt tenné.

Már csak ritkán beszélünk, azt is telefonon, de mindig vannak amolyan "sunyi" utalgatásai, úgy érzem,hogy még most sem tett le a tervéről...már ha tényleg van neki.


2017. jan. 3. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Mindketten elveszítettetek egy hozzátok közel álló, fontos személyt, te az édesapád, ő a testvérét. Téged megnyugtat a tudat, hogy talán a sors segítsége volt, őt meg sokkolta, hogy ilyen gondolatai voltak az egészséges bátyjának. Másképp dolgozzátok fel a halált, ennyi. Nem hiszem, hogy ártani akarna neked.
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Te is pontosan érzed, mit kell tenned. Tartsd vele a több lépés távolságot. Ha fektetgetni akarja a pénzed, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ennyi. Mást nem tudsz tenni. Ha valóban rosszindulatú, akkor úgyis zsarolni fog lelkileg, amíg meg nem kapja, amit akar - akkor meg tedd a harmadik mondatban leírtakat.
2017. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából ez a legkevesebb, apukám "köztudottan" hipochonder volt, így érhető,hogy ilyeneket mondott.
2017. jan. 3. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom megfogalmazni miért, de nekem nem vagy szimpatikus. Annyira félted a pénzed, hogy bárkiről bármit el tudsz képzelni.
2017. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Aki nem félti a pénzét annak nincs is, pont ezért.

Hogy szimpatikus e, vagy sem, nem tartozik a kérdéshez.

Egyébként meg annyira nem féltem, és a kérdésben a bizonytalanságomnak is szót adok, szóval nem korrekt a kijelentésed.

2017. jan. 4. 06:10
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Én csak arra lennék kíváncsi, vajon mi lehet az "putri" munka, amit végzel? Tán a csatornában vájkálsz patkányok és ürülék között, vagy mi?
2017. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Ennek fogalma sincs mit jelent a putri munka, kotlik a pénzén és szapulja a rokont, aki semmi jelét nem mutatta, hogy akar valamit ezzel a pénzzel.
2017. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért fáj ennyire,hogy másnak van valami ami nektek talán nincs.Én sem irigykedek arra,hogy (valószínűleg) élnek a szüleitek.(mert nekem gyakorlatilag apukám volt az egyetlen szülőm, anyukám csak biológiailag az)

Ha elég lenne az összes pénzem arra,hogy apukám visszajöjjön, akkor odaadnám az egészet nektek, és boldog lennék.

Ha felvágásnak tűnt, akkor sajnálom, de nem lett volna értelme a kérdésnek, ha ezt a részletet nem írom bele.(hisz lényegében erről szól az egész)

Ha azt írnám,hogy csatornát pucolok, másak azért is azt írnátok,hogy az nagyon jó munka, ne sírjak miatta.De elhihetitek nem bank vezérigazgatói pozícióban ülök.

A normális válaszokat köszönöm szépen!

2017. jan. 4. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom, akkor 21 év körüli lehetsz. Van egy biológiai anyukád, aki szót sem érdemel, ha elhagyott a születésedkor, és sose törődött veled. Van egy nagynénéd, mint egyetlen rokonod, akire valamilyen szinten számithatsz. Őrizd meg a kapcsolatot a nagynénéddel, beszéljetek telefonon, találkozzatok. De a pénzedet ne add neki, ne fogadj el tőle befektetési tanácsokat. Nem tudom, hogy mekkora összeget örökölhettél. Sajnos én is megtapasztaltam, hogy mekkora irigységet tud kelteni rokonokban, hogyha az ember egy kis pénzhez jut (mi vállalkozásból jutottunk egy kicsit jobb módba), elég nehéz kezelni a helyzetet. Pedig én adtam is nekik pénzt (nem kölcsönbe, örökbe), de ez is inkább irigységet keltett, hogy honnan van ez nekünk.

21 évesen elég felnőtt vagy, el tudod dönteni, hogy mivel mit kezdesz, ha befejezed a tanulást.

2017. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!