Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az mennyire gyakori, hogy...

Az mennyire gyakori, hogy felnőttként sem kedveljük egymást a féltestvéremmel?

Figyelt kérdés
Anyànk közös, apànk nem. Anyànk régen meghalt. Gyerekkorunkban sem volt felhőtlenül jó a viszonyunk sőt. Én 33 évea vagyok ő 42. Teljesen màs a véleményünk szinte mindenben, de amit csak el lehet képzelni. Gyerekünk nincs egyik részről sem ennyi a közös csak. Olvasom itt, hogy a testvérek nem jönnek ki egymással gyerekkènt, de ez felnőttkorra változik. Nos ez nálunk nem így van. Én angol-német szakos tanàr vagyok ő világosító technikus.

#testvér #rossz kapcsolat felnőttként #eltérő vèlemènyek
2019. dec. 30. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Együtt nevelkedtetek?
2019. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát mivel ő 9 èvvel idősebb mint én, nem voltunk sokáig együtt. Ő hamarabb lelécelt otthonról. Én 19 évesen mentem el, akkor mentem egyetemre, azóta èn ott vagyok ahova albérletbe mentem anno, csak sikerült megvennem a lakást. 1 szobás fürdőszobás konyhás kis lakás de nekem teljesen jó, elég és kicsi a rezsije is, ami nem utolsó szempont tanárként ugye. Ő akkor már 28 èves volt. Ő 24 èvesen ment el otthonról, akkor voltam èn 15. Gyerekkènt bántott engem amire emlékszem, pedig ő volt sokkal idősebb, könnyű a kisebbel erősködni. Most annyi, hogy egy városban élünk. Hetente kb. 2-szer 3-szor találkozunk, de mindig próbál kioktatni. Pedig nekem egyetemi végzettsègem van neki 8 általános meg valami ipari tanulói. Megkért rá, hogy tanítsam meg nèmetül, mert a fiatalok a cégnél ahol dolgozik már tudnak. De így nem igazán van hozzà kedvem.
2019. dec. 30. 18:07
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

lehet, hogy közrejátszik, hogy te egy gyökér vagy.

(ismerem a munkásságod a politika kategóriában)

2019. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha hetenként 2.-szer 3.-szor találkoztok,akkor mi a gond?

Miben oktat ki, hogy hogyan éljél vagy a szakmádban?

2019. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Arról, hogy hogyan éljek, meg hogy miről mit gondoljak. Pl. Èn nem igazàn kedvelem a politikusokatugy összességében nem. Ő viszont azt mondja, hogy jobban kell becsülni a politikusokat, mert szerinte rengeteget dolgoznak azért, hogy nekünk jobb legyen, és jól csinàlnak mindent. De ez csak egy példa a millióból amit most mondtam.
2019. dec. 30. 18:23
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem más èlő rokonom nincs. Nagybàtyàm van még meg unoka öcséim nagybàtyàm 54 èves illetve unokaöcsèim 23 és 16 èvesek de ők Berlinben laknak.
2019. dec. 30. 18:33
 7/21 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Nekem is van egy 15 évvel idősebb féltestvérem, akivel nem vagyunk kimondottan jóban. Semmiféle konfliktus nem volt és nincs is közöttünk, nem haragszik egyikünk sem a másikra, nem veszekedünk stb. stb., de más korosztály vagyunk, kvázi külön nőttünk fel (ő kollégista volt mikor születtem, egyetemre ment, dolgozott, külön lakott) és nem sok közös van bennünk (nincsenek közös gyerekkori emlékeink, nem testvérekként nőttünk fel, nem találkoztunk túl gyakran, más a személyiségünk és az érdeklődési körünk is-én nyelvészetet tanulok, ő pedig közgazdász). Szóval mi is úgy vagyunk vele, hogy ismerjük egymást, nyilván testvérek vagyunk, néha beszélünk vagy találkozunk, de nem olyan mintha már gyerekkorunk óta együtt lennénk és együtt nőttünk volna fel.
2019. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%
Tanitsd egy kicsit németül,hátha jobb lesz a viszonyotok.A másik meg hagyd okoskodni,ezzel meg akarja mutatni,hogy õ is ér annyit mint te.
2019. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De èn nem is gondoltam, hogy nem ér annyit. Èn soha nem éreztettem, hogy èn egyetemet vègeztem, mèg csak gondolati szinten sem. Sőt èn nagyra tartom a szakmunkásokat, mert ha ők nem lennènek óriási gond lenne. Fèltesómat is szeretem, csak utálom ha meg akarja nekem mondani valaki, hogy hogyan éljek, és miről mit gondoljak. Gyerekkènt ezt nekem apàm mindig megmondta, akkor kènytelen voltam ezt elviselni, de most már felnőttem. Természetes, hogy segíteni fogok neki nèmetben, angolban amiben tudok már csak anyàm emlèke miatt is. Ő azt akarta, hogy jóban legyünk, halálos ágyán is erre kért. De ehhez két ember kell.
2019. dec. 30. 18:45
 10/21 anonim ***** válasza:

Nálunk nővére. És köztem 14év van. Évente 3x beszélünk. Ő 42éves illetve 2hetrt közösen nyaralunk.

Hogy jó e így vagy sem azt nem tudom.


Kollégám 60éves huga 50 szthiszem 10éve valami temetésen beszéltek.

Másik kollégám nővérével 20évig nem bedzélt a tesójával és mesélte,hogy svájcbol hazajött a nő a boltban találkoztak és csak egy szia jól vagy mi den oké sietek ne haragudjal elintézték a dolgot!

Szóval az a normális ami nektek az. Nem baj az ellentét, ameddig valahogy kapcsolatban vagytok.

Jaa nővérem féltestvérem anyai ágrol. Mindenki úgy tudja vér szerinti, sosem külömböztetjük meg..

2019. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!