Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az mennyire gyakori, hogy...

Az mennyire gyakori, hogy felnőttként sem kedveljük egymást a féltestvéremmel?

Figyelt kérdés
Anyànk közös, apànk nem. Anyànk régen meghalt. Gyerekkorunkban sem volt felhőtlenül jó a viszonyunk sőt. Én 33 évea vagyok ő 42. Teljesen màs a véleményünk szinte mindenben, de amit csak el lehet képzelni. Gyerekünk nincs egyik részről sem ennyi a közös csak. Olvasom itt, hogy a testvérek nem jönnek ki egymással gyerekkènt, de ez felnőttkorra változik. Nos ez nálunk nem így van. Én angol-német szakos tanàr vagyok ő világosító technikus.

#testvér #rossz kapcsolat felnőttként #eltérő vèlemènyek
2019. dec. 30. 17:54
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Most is olyan hülyeséget csinált, hogy 42 éves létére egy 20 èves lànnyal járt. Mondtam neki, hogy nem hozzád való, lányod lehetne, baj lesz belőle. De nem hallgatott ràm, azt hajtogatta, hogy a mai vilàgban már nem számít a korkülönbség. Kérdeztem tőle, hogy tudnak rólad a làny szülei, nem hisztiznek, azt mondja fèlig tudnak. Persze, hogy ez a kapcsolat tartott nem egészen 1 èvig a làny a korosztàlyából jött össze fiúval. De mondhattam èn ennek a lüke Tóninak, hogy valami hasonló lesz a vége nem hallgatott rám😊
2019. dec. 30. 18:55
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem testvéreknek nem kellene politikáról beszélgetni, annyi téma van ami nm szít ellentétet. Ha legközelebb felhozza, mondd neki hogy ebben nem értetek egyet és nem szeretnél erről többet beszélni. Tanítsd németül és próbálkozzatok más társalgási témákkal, úgyis a nyelvtanulás alatt kellenek példamondatok. Kicsit többet meg fogsz tudni a hobbijáról, mi a kedvenc étele meg ilyen apróságok. Ezer téma van, tanárként tudod. A család lényege szerintem hogy feléjük toleránsabbak vagyunk mint egy idegen felé.

Legalábbis én így érzek a féltestvérem iránt, hogy szeretem annak ellenére hogy ritkán találkozunk és a hétköznapi életben nem olyan emberekkel barátkozom mint ő.

2019. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A testvéri szeretetről szóló könnyes mesék többnyire mesék. Genetikailag rendkívül nagy különbség lehet vértestvérek között is, mint ahogy a gyerekek a szüleikre sem nagyon hasonlítanak, ott is inkább a nagyszülők nemzedékéből valamelyikükre. Az együtt nevelkedés szintén nem sokat jelent, egyik emberre ez ragad, a másikra meg az. Nem kell ezt a dolgot erőltetni, tudomásul kell venni, hogy más ember, akit nem kell kényszeresen "szeretni". A szeretet és a szeretetteljes tisztelet kölcsönösen feltételez valamiféle kölcsönös együttműködést, közös élményt, közös teljesítményt.

Köztem és az öcsém között 2,5 év különbség van. Ő szőke, én sötét barna (voltam). Ő gyengébb tanuló, én az osztályelsők között. Ő barátkozósabb, én zárkózott. Ő a szakmunkás bizonyítványa megszerzését követően 20 évesen elment otthonról, megnősült, 22 évesen már apa volt. Én szakmunkásképző után egyetemen tanultam 5 évet és csak 26 évesen mentem el otthonról és nősültem meg és csak 28 évesen lettem apa. Amíg szüleinknél éltünk, addig sem volt sok közös együttlétünk, utána sem, jelenleg meg legfeljebb interneten levelezve udvariasan érdeklődünk és köszöntjük egymást névnap és születésnap alkalmával.

2019. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Megkért rá, hogy tanítsam meg nèmetül, mert a fiatalok a cégnél ahol dolgozik már tudnak. De így nem igazán van hozzà kedvem."


Figyu, még ha jóban is lennétek, egyszerűen pofátlanság ilyet kérni. Ahhoz, hogy megtanítsd németül nyökögni alapfokon (gondolom nulláról) hetente több órát kéne vele foglalkozni hónapokig. A barátaidra nincs ennyi időd összesen gondolom, nemhogy egy problémás féltestvérre ingyen.

2019. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Válasz: Szerintem elég gyakori.

Okoskodás: felejtsd el. Jól meglesz nélküled, te is nélküle. Csatlakozz valami egyházhoz ott nem kell gyökerekkel foglalkozni, mindenki rendes és képmutató.

2019. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen más a gyerekét nem kevès pènzért hordja hozzám mint magántanárhoz. Hála Istennek elégedettek szoktak lenni velem, mert sikerülni szoktak a vizsgàk. Errefel, hogy hallotta, hogy jól tanítok, most ő ingyen szeretnè testvéri szeretetből ha elvàllalnám. Ő eddig nem segített nekem semmit soha csak rosszindulatúan beszólogatott fiatalabb koromban, de erre bezzeg jó lennék neki, mert a fiatalok lekörözik, mert ők beszélnek idegen nyelvet, ő viszont nem. Viszont emlèkszek anyám kérésère, amikor a halálos ágyàn azt kèrte, hogy jóban legyünk ès szeressük egymást. Mèg mindig nagyon hiànyzik. Őt nagyon szerettem. Bàrmi bajom volt hozzá mindig fordulhattam. Amúgy ha már testvéri szeretet a filmben, akkor arról a régi Kick boxer jutott eszembe, amikor az a thaiföldi úgy megverte a főhős testvérèt, hogy az tolókocsiba került, a főhős meg mindenáron bosszút akart állni a végén meg sikerült. De hàt ilyen testvéri szeretet gondolom csak a filmen van.
2019. dec. 30. 19:56
 17/21 anonim ***** válasza:
Én pl szívből gyűlölöm a testvéremet, egyáltalán nem beszélek vele, mert egy áskálódó, ostoba patkány. Köztünk is 10 év van, én 18 évesen költöztem el otthonról.
2019. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez alapján te is osztod neki az észt, akkor mi a gond?:


"Most is olyan hülyeséget csinált, hogy 42 éves létére egy 20 èves lànnyal járt. Mondtam neki, hogy nem hozzád való, lányod lehetne, baj lesz belőle. De nem hallgatott ràm, azt hajtogatta, hogy a mai vilàgban már nem számít a korkülönbség. Kérdeztem tőle, hogy tudnak rólad a làny szülei, nem hisztiznek, azt mondja fèlig tudnak. Persze, hogy ez a kapcsolat tartott nem egészen 1 èvig a làny a korosztàlyából jött össze fiúval. De mondhattam èn ennek a lüke Tóninak, hogy valami hasonló lesz a vége nem hallgatott rám"


Csak akkor vállald el a tanítását, ha jó szívvel teszed, különben csak még jobban mélyülne az árok köztetek.


Én nagyon jóban vagyok az egyik tesómmal, közös programok, stb, másikkal nem is találkozom.

2019. dec. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem értem ezzel a fiatal lányos sztorival mi a gond. Egy évig kúrogathatott egy 20 évest. A hülyének is megéri. Nyilván ő se a gyerekei anyjának szánta.
2019. dec. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Én csak jót akartam neki azzal, hogy hajtogattam. Az ilyen kapcsolatok nem egészségesek és az esetek 98 százalékában így végződnek, vagy kihasználással, mert nem a férfi tetszik a kislánynak, hanem a bankszámlája. És nekem lett igazam alig 1 év és vége is lett. Másban én nem szoktam neki véleményt formálni, de ebben muszáj volt. Egyèbként a kollégái is cikiztèk a facebookon ahogy láttam. Hogy a fiatalság forrása, vagy apakomplexusos a lány, meg ilyeneket irkáltak neki. E miatt beszéltem a fejével, hogy ne legyen a munkahelyén nevetség tárgya. Én csak jót akartam neki.
2019. dec. 31. 07:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!