Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi miatt romolhatott meg...

Mi miatt romolhatott meg ennyire a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Van egy velem egy idős unokatesóm, akivel kiskorunkban nagyon jóban voltunk. Mindent megosztottunk egymással, segítettünk a másiknak, ott aludtunk egyásnál, közösen mentünk családdal nyaralni mert ha az ő családja ment vittek engem is, ha a mi családunk, akkor meg vittük őt is. Ez tartott addig ameddig középiskolába nem kerültünk. Akkor mintha valami megszakadt volna. Nem vesztünk össze meg semmi, sőt nekem nagy szükségem lett volna a támogatásra mert nem igazán tudtam beilleszkedni és emiatt nem éreztem magam a legjobban. De ugye ő is mással foglalkozott és én is és egy idő után már nem beszéltünk. Ez így volt 4 évig, én azért közben összeszedtem magam meg sulit is váltottam és suli vége után felköltöztem a barátomhoz Pestre. Ergo egy városba kerültünk. Ő a hatodik kerületben lakik, én a nyolcadikban, tudnánk találkozni ha úgy van de rajta azt érzem hogy egyáltalán nem akar. Sokszor vetettem már fel hogy beülhetnénk valahova, megihatnánk valamit de mindig azt mondja hogy az egyetem miatt sok a dolga. A barátom és anyukám is azt mondta hogy valószínűleg tényleg, egyetemistaként sokat kell tanulni stb.. Én azt mind értem egyébként, annak ellenére hogy nem vagyok egyetemista. De instagramon szoktam látni hogy posztolgat hogy ilyen olyan helyeken van másokkal miközben nekem azt mondta nincs ideje a tanulás miatt. A barátommal egy közösen egy bárt vezetünk ami nincs messze onnan ahol az unokatesóm lakik és minden alkalommal elmondja hogy majd beugrik egyszer, de egy éve mindig ezt mondja és soha nem tette eddig. Én mindent megporbaltam, de nehéz ha ő nem akarja. Facebookon se lehet vele beszélni mert egy idő után csak nem ír vissza és ezzel ki is halt a beszélgetés.

Szerintetek mi romlott meg ennyire köztünk hogy ennyire nem akarja a társaságomat? Mint mondtam, nem vesztünk össze előtte semmin szóval biztos nem ez a baj.


2020. jan. 19. 08:39
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:

Túllspilázod. Egyszerűen más lett az érdeklődési körötök, széjjelebb kerültetek és meglazult a kapcsolat. Annyira távol kerültetek, mint ő pár ismerőssel, akikkel ugyanennyire intenzíven tartja a kapcsolatot. Ettől egyikőtök sem rossz vagy jó, csak így alakult és kész.

Ha van akciótok vagy ilyesmi, értesítsd, vagy azbFB-n köszöntsd fel, de ezenntúl ne erőltesd a dolgot!

2020. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég sok oka lehet.

Talált más barátokat és mivel kevés a szabadideje, azt inkább rájuk szánja? Lehetséges, hogy valamilyen szintek ezek érdek-kapcsolatok is, az egyetem lényegesen könnyebb, ha a csoporttársak segítik egymást, megosztják a tételek kidolgozását és átküldik egymásnak a jegyzeteket, együtt írják meg az online teszteket stb.

Esetleg az nem lehet, hogy irigy rád valami miatt?

Vagy a szüleitek közt megromlott a kapcsolat és ezért nem akar találkozni? (belemanipulálta a családja, hogy ti rosszak vagytok ilyenek-olyanok vagytok és ugyan nem mondja ki, de elhiszi ezt és ezért nem akar találkozni?)

2020. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez megesik sok emberrel. Egyszerűen nem érdekled már. Nekem is volt ilyen barátnőm, 12 évig jártunk egy suliba, utána más egyetemre kerültünk. Nem keressük egymás társaságát, de nem is érdekelnek az okok.
2020. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet abban is valami, amit a kettes írt, hogy a szülei magyaráztak be neki valamit. Családi összejövetelek sincsenek? Nem lehet, hogy tudtodon kívül valamivel mégis megbántottad?

Sajnálom, hogy így alakult köztetek a kapcsolat. De mennyi idősek vagytok? Mit tanul az egyetemen? Mert oké, kell tanulni, meg minden, de nem hiszem el, hogy péntek délután/szombaton nincs félórája beülni kávézni lazítás céljából.

2020. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na épp ez az hogy családi összejöveteleket meg beszélgetünk, nevetgélünk olyankor mindig meg is ígéri hogy egyszer majd benéz de aztán ennyiben marad mindig.
2020. jan. 19. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nem kell ezt túlgondolni; a gyerekkori barátságoknak (unokatesók között is) 99%-ban ez a sorsuk.


Nekem is volt egy legeslegjobb barátnőm, 12 évig jártunk egy osztályba, sulin kívül is szétválaszthatatlanok voltunk még általános iskolában. Annyira, hogy a tanárok összemosták a nevünket, és úgy szólítottak mindkettőnket. :)


Aztán jött a középiskola, és bár ott is osztálytársak lettünk, de elkezdett különválni az utunk. Persze fájt először, de meg is értettem: ő már nőiesedett minden szempontból. Öltözködött, körmöshöz járt, fodrászhoz, szoláriumba... bulizni péntekenként azokkal az osztálytársakkal, akik ezt szerették, illetve később edzőterembe.

Én ezzel szemben valahogy "megragadtam" még egy ilyen kislány létben, nem érdekelt, hogy 15 évesen már kellene jobban adni magamra, stb. Ciki voltam neki, így utólag pedig meg is értem. Nekem lett egy iskolán kívüli hobbim és ahhoz kapcsolódó társaságom, mi állandóan színházba jártunk, mindenhol az országban. A színház az osztálytársaimnak és a volt legjobb barátnőmnek szintén ciki volt. Nem utáltuk meg egymást, de eltávolodtunk.


Azóta eltelt jó pár év, már bőven a 30-as éveink közepén vagyunk, és kicsit megint egymásra találtunk az elmúlt években. Ő túl van ezen a "tini korszakán", én is felnőttem és nem mászok már fára és nem focizok az utcán a fiúkkal. :D De nem lett olyan már a barátságunk, mint régen volt, és szerintem nem is lesz soha. Évente 3-4-szer beszélünk, és jól van ez így felnőtt embereknél.


Csak érdekességképpen jegyzem meg, hogy nekem a bulizós-szolis-körmös-stb. korszak azóta se jött el, pedig mindenki jósolta, hogy biztos csak lassan érek, de majd ilyen leszek egyszer én is. Hát nem. És igen, még mindig a színház világa vonz. :D


Na, hát szerintem nálatok is simán ez van: semmi bajotok egymással, de ahogy idősödtetek, nem egy irányba változtatok, így már ugyanaz a barátság nem tud visszajönni. Rosszul esik, elhiszem, de ezért senki sem hibás vagy felelős. Ez a felnőtté válás rendje. Neked is meg kell találnod a mostani saját társaságodat, mint ahogy tette ő is. Ettől még lehet szeretni egymást, és ahogy mondod, a családi találkozókon jól elvagytok. Ez totál normális így, rengeteg emberrel tudok jól elleni, de a szabadidőmet mégse akarom velük tölteni utána.

2020. jan. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!